Luca (2021)

Obyčejnější, trochu pomalejší, a bez záplavy vtipů. To mi běželo celou dobu hlavou. Ke konci se ale zvětšuje míra emocí a odhalí se naplno rovina tolerance menšin. A věta “Někteří ho nikdy nepřijmou” řádně sedla a celý film se tak přetavil do něčeho víc. Do životního příběhu s přesahem, tak jak to Pixar umí nejlépe.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Spiral měl být nový začátek, který by pokračoval v odkazu Saw. Už teď víme, že se to úplně nepovedlo, film je docela propadák a já už vím proč…. To bylo otřesný. Bože 🤣🤣 Začátek fajn, hláškuje se o sto šest, je to vtipný, říkám si wow. No někdy po půl hodině to ale přestane a přelije se to nudy, která se ještě ke všemu postupně přelije do absolutní blbosti. Tohle se fakt nepovedlo

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

B o h u ž e l Třetí V zajetí démonů očekávaně padá do průměru. Bez Wana to fakt není ono... První film je jeden z mých top hororů a i jeden z mála, co mě reálně vyděsil. Dvojka už mi tolik nesedla, pořád se ale jednalo a velmi nadprůměrný a děsivý film. Trojka se ale zařadí po bok dalších filmů z tohoto filmového vesmíru (Annabelle, Sestra, La Llrona) čili do “neurazí - nenadchne”. A je to škoda. Vlastně jediný děsivý na trojce jsou závěrečné titulky, obohacené o reálné fotky a audiozáznam... Samozřejmě se stále jedná o kvalitní kousek, oproti jiným hororům určitě, jen tady ta laťka byla z minula nastavena hodně vysoko. Uvidíme kam se půjde dál.. A samozřejmě chci aby se šlo dál 😆 Ať už nám je nabídnut sebeprůměrnější kousek, celej tenhle svět mě dost baví. Už jen sklep, kde hlavní dvojice manželů má všechny “trofeje” zavřené společně s Annabelle, má takový potenciál!!! Tolik relikvií, tolik potencionálních příběhů... A my ve třetím V zajetí démonů dostaneme celkem obyčejnej příběh... Hmmmm, škoda.

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Přímo romantiku v seriálech nebo filmech nevyhledávám. Už vůbec nevyhledávám přímo gay seriály/filmy, ale pokud je někde dějová linka, která tam sedí (Euforie, Sexuální výchova, Elita) tak sem hodně rád. O tomhle seriálu jsem vůbec nevěděl, že tam v hlavní roli bude gay vztah. V prvním díle tedy překvapení… A ty další díly? To bylo tak úžasný 😅 Možná je to tím, že je to švédský seriál, možná i ta tématika, kdy v hlavní roli je princ, řeší se klasický středoškolský věci, do toho se zamiluje do kluka, a ještě musí řešit ty povinnosti kolem královské rodiny… Není to nějak stylizovaný, jako například Euforie nebo Elita, není to ani vtipný jako Sex Education… je to takový lidský. Během těch 6ti dílů se z toho vyklubalo docela drama, a teda nejsem fanouškovsky vůbec spokojený s koncem… Vzhledem k tomu, jak si už nemůžeme být jisti ničím, ani prodloužením, tak tady by mě hodně naštvalo, kdyby ten seriál nakonec nepokračoval… Asi to nebudu ani hodnotit, nebo jo, ale je to reálně neobjektivní, protože já se do toho fakt zamiloval… Taková červená knihovna, no asi sem potřeboval trochu změnu žánru 🤣

Tiché místo: Část II (2020)

Tiché místo byl můj nej film roku 2018. Jak dopadla jeho druhá část? Doslova a do písmene famózně. Všechno co fungovalo minule funguje znovu, a kino tomu dává pořádný grády. Někomu může vadit, že je to až příliš “stejné”, v tom ale žádný problém nevidím. Problém vidím v tom, že chci víc 😅 Klidně bych si dal celý film o počátku tohohle, protože úvodní flashbacková scéna je úžasná... Stejně tak bych chtěl vědět, kdo, proč a odkud... V podstatě se totiž nedozvíme nic víc, než už víme (takže nic), kromě jednoho menšího detailu. Konec je šílenej a chápu název ČÁST II, protože - nechci spoilerovat - ale takhle má končit nějaký díl seriálu, a ne film 😄 Okamžitě chci víc! Trojka ještě potvrzená není, ovšem bylo oznámeno, že dostaneme spin-off, takže nový příběh ze stejného světa. A já už se nemůžu dočkat, protože tenhle svět mě baví. Sečteno podtrženo, komu se líbila jednička, dvojka je jasná volba. Pokud vás jednička nezaujala, dvojku ani nezkoušejte. Jedná se totiž opravdu o pokračování, žádný jiný styl, posun v čase, nic. Příběh začíná přesně tam kde skončil a jen si tak “potichu” pokračuje 🤫

Cruella (2021)

Tohle je jedno z největších překvapení posledních let. V kategorii Disney určitě. Tady totiž funguje snad úplně všechno. Celý film není jen rozjuchaná zábava, ani emotivní doják, nevypadá to ani jako klasický rodinný Disney. Má to svůj ksicht. Neskutečně originální film, v rámci Disneyho snad nejoriginálnější za hodně dlouhou dobu. Zlehka šílený, jemně temný, kapku zábavný, a hlavně božsky zahraný film, kde i těch skoro 140 minut uteče docela rychle a vy nestačíte zírat, co za luxus to vlastně servírují. Tleskám, kláním se, miluju to. Jediné pokulhání můžete zaznamenat, když bude přehnaně srovnávat Cruellu z původního animáku. Jenže nakonec i ten největší hnidopich si beztak řekne, no jo, je to tam (mezititulková scéna) 👋🐾🐾👋 Pokud máte rádi Disneyho obecně, 101 dalmatinů, herečku Emmu Stone, herečku Emmu Thompson, film Ďábel nosí Pradu, Jokera nebo Harley Quinn, tenhle film se vám libit.

Nadějná mladá žena (2020)

Já nemám slov. Bože. Stručně asi takhle - dokonalost. Absolutní filmový orgasmus. Z každýho druhýho záběru čiší neotřelej smysl pro kompozici. Příběh, který by se snadno mohl natočit jako klasický revenge movie je zde vyšperkován na maximum možné originality. Soundtrack neskutečně vyladěnej. Carey Mulligan v hlavní roli naprosto božská. Fakt mě to dostalo. Emočně, srdcově, duševně, filmově. A reálně můžu napsat, že se po dlouhé době jedná o film, kterej mění moji osobní desítku nejlepších filmů všech dob. Jo, jak sem už psal, dostalo mě to.

Mapa dokonalých maličkostí (2021)

Těch filmů s časovou smyčkou už je nějak moc 😄 Tento se mezi mé oblíbence ale nezařadí. Ze začátku to vypadá na vtipnou romantiku, no postupně dostáváme spíš jen tu romantiku, a takový young adult rozmýšlení nad životem... A to mě nebere teda. Film určitě není špatný a někomu to určitě může sednout hodně, já to ale nebudu.

Smrt přichází v bílém (2003)

Tohle je bomba. Ne hororová, ale komediální. Takhle od srdce sem se nezasmál opravdu dlouho. Příběh je dobře mysteriózní, bát se ale moc nebudete. Spíš se smát jak divý :D

Mortal Kombat (2021)

Najde se ještě něco, co mi může spustit můj geekgasmus, kromě zavedených Marvel, DC, Jurassic, Trek, Wars, Horror (atd..........) značek? Jo, najde, a ke všemu mě to dokáže samotnýho šokovat. V životě jsem totiž Mortal Kombat neviděl. Historicky to zas takový filmový zářez není, hry nehraju, a tyhle převážně béčkový - klučičí - bojový filmy mě jako malýho minuly. Ale máme rok 2021, filmy žiju, a nová verze filmového Mortal Kombat mi neunikla. Samozřejmě sem to nebral jako nějakou větší událost, ale do kina bych zašel (no, to samozřejmě nejde, HBO GO u nás opět spí, takže jsem musel zase lovit v temných vodách internetu...). Nečekal sem nic. Fakt nic. A o to víc sem byl překvapen, jak strašně mi to sedlo. Možná je to tím filmovým suchem, to je ale jedno. Tento rok zatím Warner vyhrává na celé čáře a po filmech Zack Snyder’s JL a Godzilla vs. Kong si připisuje další pandemický hit! Samozřejmě stejně jako u Godzilla vs. Kong tady nelze čekat nějakou oduševnělou myšlenku. Hlavní poselství filmu je jednoduše zabavit, a to mu jde na jedničku. Některé scény jsou hodně béčkový, to mi ale vůbec nevadilo a dokonale sem si to užil. Dokonce i manžel po delší době u filmu neusnul 🤣 Ihned sem si začal rozšiřovat obzory Mortal Kombat světa, a samozřejmě nemohlo chybět shlédnutí původní filmu z roku 1995. A tam to teda nebudu nějak moc kritizovat, protože v dnešní době už to teda vůbec ani nejde, ale chápu, že mi tam chybí ta dávka nostalgie. Sám mám pár oldies filmů, na který nedám dopustit a dnešní shlédnutí by bylo pro nováčka za trest 😅 Každopádně i verze 1995 má dost do sebe, vidím tam ty ikonický scény, o tom žádná 😄 Nová verze u mě ale jednoznačně vede i v podání příběhu. Je to prostě super, a doufám, že dostaneme teda tu plánovanou trilogii, protože co sem si tak zjišťoval, je opravdu z čeho brát.