Baymax! (2022) (seriál)

Nový seriál Baymax! tvoří 6 cca 8 minutových příběhů, a je to takové milé a roztomilé pokoukání. Ovšem pozor, někteří lidé mohou mít i s tímto problém. Objevuje se tu totiž první menstruace, záchody pro všechny gendery, a také gay pozvání na rande. I když je to samozřejmě vše krásně a jemně zpracované, rýpalové budou mít zase žně. Já si každopádně stojím za tím, že s tímhle vším se děti v životě setkají, takže proč by to nemohlo být zpracováno i v pohádce a oni se nemuseli trápit tím, když přijdou první měsíčky nebo když budou cítit naklonost ke stejnému pohlaví.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Příběhově jsem bohužel zklamán. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc nechápu, proč se šlo tímhle směrem. Multiverse tu je nevyužitý, camea z něj jsou tu aby se neřeklo a nová postava America Chavez je sympatická, ale nic moc o ní se nedozvíme. Audiovizuálně je to ale jízda. Od začátku do konce akce v podstatě nezpomalí, hororově laděný tón je taky fajn (lekačky povedený) a hudba tomu taky dává grády. Sam Raimi tomu dal v rámci MCU originální ksicht a je tam neskutečně cítit. A teď to pro mě nejdůležitější - Scarlet Witch. Tady taky nejsem úplně spokojen. Nemůžu ale napsat proč, protože bych vyspoileroval celý film. Nepochopte to špatně, ona je to nejlepší na tom filmu (Elizabeth Olsen ji hraje famózně), jen se mi nelíbí pár věcí, který s ní tvůrci udělali. Její komiksovou historii mám nastudovanou dopodrobna a doufám, že její příběhy dostaneme zpracované i trochu jinak.. Je v nich totiž velký potenciál pro budoucnost celého MCU. Nakonec musím napsat, že přes všechny nedostatky a výtky jsem si film fakt dost užil. Nuda tu nehrozí, furt se něco děje, jako další díl do MCU to sedí, prostě moderní popcornovka jak má být. Jen ty očekávání byla až přehnaná…

Masquerade (2021)

Za konec 1 hvězda, jinak sorry, ale byl to odpad.

Zpívej 2 (2021)

O dost lepší než jednička 👍

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

5/10 ⭐️ Třetí díl Fantastických zvířat bohužel potvrzuje, jak je celá tahle látka zbytečná. Vůbec nechápu, jak tohle může vzniknout. Dějově je to nezajímavý a kolikrát to snad ani nedává smysl. Přitom kdyby se to fakt věnovalo zvířatům a hlavní “děj” byl jen jako pomocná berlička, mohla by to být alespoň zábavná pohádková blbina. Fantastická zvířata tu ale skoro nejsou. Napočítám všechny na prstech jedné ruky. Proto nedává smysl ani používání názvu Fantastická zvířata. No, nebudu se rozepisovat, já se nudil víc než u dvojky a akorát jsem si vzpomenul na docela fajn jedničku, kde alespoň nějaká ta zvířata byla.

Elita - Série 5 (2022) (série)

Po páté se dostáváme do světa Elity, a kdybych chtěl být zlej, tak řeknu - je to pořád dokola. Já ale zlej být nechci, protože mě to furt zatraceně baví. Je to pořád napínavý, sexy a zábavný.

Batman (2022)

Novej Batman je opravdu luxusní. Povedlo se tam snad všechno. Film trvá 3 hodiny, a jak už jsem tu hodněkrát psal, dlouhý filmy mi začali vadit. Tady to ale není vůbec na škodu, a člověk to ani nepostřehne. Sice se jede v dost pomalému tempu, ale to neznamená, že film někde nudí. Naopak. Daří se tu nastavit neskutečná atmosféra, a ano, několikrát jsem měl husí kůži. Celkový příběh je dostatečně propracovaný, záporák Riddler děsivý (hlavně ze začátku) a Catwoman - to je kapitola sama pro sebe. Ta holka je prostě boží. Lovestory mezi Bat a Cat je stejně jako celý film realistická a finální scéna na motorkách mě dojala. Doufám, že se bude pokračovat a dočkáme se stejně jako v komiksech plnohodnotného vztahu mezi Brucem a Selinou. Nejde říct, jestli je nový filmový Batman lepší nebo horší než jeho předchůdci. Je prostě jiný. Herec Robert Pattinson je každopádně skvělý Batman, i když roli Bruce Wayne mu už tak úplně nevěřím. To je asi ale také tím, že je tu Bruce trochu jiný člověk než jak byl ztvárněn v předchozích filmech. Líbilo se mi to civilní pojetí, které jako by vypadlo ze světa filmu Joker. Je škoda, že se nešlo touhle cestou a že se nakonec jedná o dva různé světy. I když jsem byl ze začátku naštvaný, že nebude pokračovat Snyderův Batman Ben Affleck a že nedostaneme víc komiksovější film, nakonec jsem spokojený. Tohle Batmanovi jako postavě sedí.

Moonfall (2022)

Bože to byla blbost 😆 Na katastrofickej film málo katastrofický, žádný napětí, postavy vám jsou fuk a celá linka s měsícem je fakt shit. Škoda, ani jako výplach mozku to není dobrý… Dívat se na to nějakým stylem dá, ale nemá to vůbec žádnou přidanou hodnotu.