Lichty

okres Jindřichův Hradec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 19.2.2011  19:19

Kultovka wannabe a taky cool jízda bez sympatického tahouna. Nezbývá, než si postesknout, proč to všechno nezůstalo v poklidném frajerství první podivuhodné půlhodinky.

• 25.1.2011  23:20

Je bravurní natočit film s nudným námětem TAK zábavně. Medaili pro herce a skvostnou režii Toma Hoopera, který dokázal z dvou hodin konstantní konverzačky vykřesat téměř akční zábavu.

• 27.8.2010  14:34

Proč ne? Book of Eli může leckomu zvednout mandle prvoplánovým křesťanstvím, ale perfektní vizuál a padnoucí atmosféra dokázala za pomoci bratří Hughesů uplácat svižný a komplexní film.

• 3.4.2010  22:42

Nelson má evidentně moc rád Coeny, akorát neví, kdy (nebo možná jak) má dostatečně zvážnět, aby se jeho komedií naředěné drama stalo pořádným thrillerem. Pochopil jsem jeho záměry a dobře rozjetý příběh přímo sliboval nějakou pěkně zašmodrchanou pointu, avšak jeho nezkušenost bohužel zabila to vtipné, co v sobě Leaves of Grass určitě měli. Nudu umí prostě napínavě natočit pouze Joel s Ethanem a to z nich dělá nejlepší režiséry dramat současnosti. PS: Edward Norton tento film neskutečně táhne a sám o sobě si zaslouží hvězdičku.

• 30.1.2010  16:46

Film jara, léta, podzimu i zimy. A k tomu možná nejlepší role George Clooneyho v jeho filmové kariéře. Reitman si pečlivě vybírá originální, vtipné látky a už potřetí jsem zkrátka nucen udělit jeho dílu plný počet hvězd. Příjemně civilní, příjemně zábavné!

• 29.1.2010  23:23

Hrozní herci, děravý scénář, triky na úrovni osmdesátých let a originální myšlenku to (snad kromě polygonového koně) nezahlédlo ani dalekohledem. Jenomže Schumacher není žádný bezejmenný režisér z Famfárie a drží tempo na vysoké úrovni téměř až do konce. Town Creek kupodivu šlape lépe za světla, nežli ve tmě a ač mi bylo jasné, že ta všechna povinná klišé žánru přijdou, Schumacher vždy uměl snímat chlápky s brokovnicí. Reálně tak za dvě hvězdičky, ale jako vymývačka mozků uspokojivé.

• 24.1.2010  10:57

Popcorn bez kukuřice, stará klasika bez hlavního hrdiny. Ritchie je mistrem jednotlivých záběrů a několik scén si doopravdy říká o vstup do zlatého fondu současné kinematografie, ale po dvou hodinách detektivní práce a uspokojivé smršti dedukčních myšlenek jsem na obraze pořád hledal Sherlocka Holmese, detektiva z Doylových knih. Downey Jr., ačkoliv zapálený výraz vytrénoval do naprosté dokonalosti, není Holmes a počítačem vykonstruovaný Londýn nemůže nahradit zaprášené budovy. Scénář navíc až příliš mnoho tápe ve spletitosti příběhů a popírá tak onu kouzelnou přímočarost Holmesovek, ve kterých mohl čtenář hádat společně s detektivem, kdo je vrah či co se to vlastně stalo. Je hezké, že se tvůrci snaží dotknout snad všech specifik věhlasného detektiva (Irene Adlere, bratr Mycroft ad.), avšak jejich příběh o Holmesovi je příběhem bez duše, atmosféry a jediný, kdo zde skutečně válí, je vynikající Jude Law. Kéž jim profesor Moriarty příště trochu zavaří!

• 16.1.2010  23:17

Naprosto neodolatelně divné!

• 15.12.2009  11:42

Vynikající Cage ve filmu bez děje. Je velká škoda, že Bad Lieutenant tak strašně rychle vyšumí, protože Herzog velmi kvalitně kopíruje staré kriminálky a scény, ve kterých nechá Cage řádit po scéně s balíčkem trávy v ruce, mají doopravdy pořádné koule. Škoda mnou trochu s nelibostí přijatého konce, protože tento film měl velmi dobře našlápnuto na vyšší hodnocení. PS: Scéna v domově důchodců BYLA super!

• 12.12.2009  18:13

Nevtipné, neslané.

• 10.12.2009  22:48
    Přenašeči (2009)

Je zvláštní jak Carriers chvílemi skvěle fungují (benzinová pumpa) a chvílemi nefungují vůbec (závěr filmu). Jakoby se oba Pastorové u režie pravidelně střídali a jeden z nich byl zručný, zatímco druhý jenom nešikovný packal. Díky krátké stopáži to však proletí příjemně rychle a Chris Pine skutečně MÁ charisma!

• 9.12.2009  22:39
    Harry Brown (2009)

Ke konci poněkud nereálné, scénář je příliš černobílý a obsahuje několik logických děr. Harry Brown však disponuje tísnivou a mrazivou atmosférou a několika dokonalými scénami, z nichž nejlepší je zhruba desetiminutová pasáž ve feťáckém doupěti, a má navíc obrovské štěstí, že Michael Caine je génius herectví staré školy.

• 21.11.2009  00:30
    Spoorloos (1988)

Snad za to mohl ten dokonale obyčejný záporák, uvěřitelná hlavní postava nebo krásně pozvolná Sluizerova režie, ale Spoorloos na mě působil magicky a děsivě zároveň, jako kdyby z filmu snad sálal chlad. Mráz po zádech, srdce v žaludku a napjaté obličejové svalstvo. Spoorloos je jeden z nejvíce mrazivých thrillerů, které byly kdy natočeny a jeho remake, vedený stejným režisérem, mu v tomto ohledu nesahá ani po podrážky bot.

• 20.7.2009  17:10

Ještě chvíli to přehánějte a v sedmičce by z fleku mohl hrát Simon Pegg. Britská komedie parodující fenomén Harryho Pottera, do kterého se čas od času dostane kousíček vážného scénáře, ale jako by tam byl tak trochu přebytečně. Už chybí jenom narážky na jizvu, brýle a drsný fór o kozách Hermiony Grangerové. Přesto se mi to líbilo.

• 18.7.2009  22:06
    Aparecidos (2007)

"Nějací" hrdinové s "nějakým" záporákem a k tomu všemu trocha snahy mít originální scénář s promyšlenou, chytrou zápletkou. Bohužel dokud si budou tvůrci moderních hororů stále vymýšlet svá vlastní pravidla pro smrti postav a vůbec stavět na hlavu jakoukoliv lidskou logiku, už se asi nadosmrti nebudu u hororu bát. Aparecidos Amen!

• 16.7.2009  23:53
    Bronson (2008)

Originálně natočený životopisný film o nikom. Žádné důvody či vysvětlivky, jenom Tom Hardy s knírkem a pečlivě namíchaný soundtrack.

• 1.7.2009  12:52

Nudná příšernost o strašidelném domě, kterých už tady byly tuny a jejichž počet musel někdy zastavit pomyslný strop. Hrůza v Connecticutu trpí na všechna myslitelná hororová klišé a ačkoliv se ohání docela zajímavými herci, ti se ve svých rolích do jednoho topí. Hláška o skutečné události v tomto filmu nabírá nevídaného rozměru.

• 22.6.2009  22:21
    Proroctví (2009)

Tááákhle nafouknuté nic.

• 9.6.2009  12:43
    Franklyn (2008)

Franklyn většinu stopáže osciluje kdesi mezi velkou zajímavostí a načančanou nudou a ačkoliv nakonec není tak překvapivý, jak se po celou dobu tváří, určitě za sebou něco zanechává. Není to pachuť kvalitního sci-fi filmu a dokonce ani zdařilého dramatu pro čtyři osoby - Franklyn je prostě jiný. Je svůj. Má kvalitní herce a McMorrowův nápad. A mě to kupodivu ke spokojenosti stačilo.

• 18.5.2009  12:13
    Imigranti (2009)

Kramer se snaží nabýt umělecké hodnoty mícháním několika příběhů, ale ve výsledku je Crossing Over pouze těžce hloupým vyznáváním cti vlajce Ameriky. Průměrné příběhy (Liotta) střídají ty pekelně blbé (prozření asijského chlapce, Harrison Ford coby starý citlivka) a já přestávám rozumět tomu, jak mohl Kramer začít svojí filmovou kariéru něčím tak výjimečným jako je Smolař.

• 7.4.2009  22:51

Ellis úspěšně buduje atmosféru strachu z toho, jak je to vlastně celé divné a já mu to po celou dobu zcela upřímně žral. Technicky výborně natočený horor, ve kterém motiv sprchy téměř po padesáti letech znovu nabývá významu.

• 27.3.2009  22:42
    Sauna (2008)

Ne nadarmo se říká, že největším strachem je strach z vlastní minulosti potažmo ze svých vlastních hříchů. Bohužel i když je tato myšlenka tvůrců Sauny zřetelná, její převedení na plátno místy trochu pokulhává a zanechává až příliš mnoho nevyjasněných příběhových odboček. Je to škoda, protože když chce Annila vzbudit hrůzu, skutečně se mu to daří a to vše doprovází parádní hudební doprovod. Zkrátka jen po tom posledním záběru zůstane na patře hořká příchuť, že si s námi tvůrci osmdesát minut prachsprostě zahrávali a že racionalita nakonec utekla někam... někam do bažin.

• 22.3.2009  12:24
    Děti noci (2008)

Kampf jedný hrozně blbý krávy.

• 20.3.2009  19:51

Strašně moc kvalitních herců a mě to přesto připadalo, jako že se koukám na nějakou tupou béčkovou polízanici. A že mi taky obtloustlý Mickey Rourke v tom těsném koženém kabátě silně evokoval Stevena Seagala. I tak ale minuty spokojeně kvačí vpřed a ačkoliv vám titulky spolehlivě vypláchnou mozek, herecké charisma celého ansáblu dokáže děravý scénář udržet v mezích akceptovatelnosti. Jen si musíte zvyknout na to soustavné skřípání.

• 6.3.2009  13:40
    V temnotě (2008)

Do poslední chvíle jsem si nebyl jist, jestli je Eskalofrio tak úžasně nadnesené nebo prostě tak stupidně blbé. Až úplný závěr bohužel utvrdil mé podezření, že Španělé berou své horory až nezdravě vážně (viz námětem velmi podobné Bosque De Sombras) a tento film je bohužel dalším zářným příkladem. Junio Valverde by si měl urychleně dojít na plicní - to jeho vzdychání by slyšela i hluchá bába na fotbalovém stadionu.

• 2.3.2009  12:08

Úžasně křehký příběh, který mi svým způsobem připomínal Kingovo Stůj při mně a jiné bravurní snímky o přátelství. Výborně vylíčené charaktery, opravdu skvostná kamera a scénář, který netlačí na pilu a zvolna naslouchá jednomu zvláštnímu letnímu dobrodružství. Severní kinematografii našimi rutinními příběhy se asi nikdy nebudeme moci ani přiblížit.

• 22.2.2009  13:25

Mám v hlavě zmatek. Bylo to myšlenkami nabité drama s přesahem, nebo jenom jedna dlouhá onanie (nebo spíše felace) Vincenta Galla? Tak či onak mě The Brown Bunny spíše štval a závěrečná zápletka dojem nijak výrazně nevylepšila. S hranicemi geniality, kterých se Gallo dotknul svým Buffalem v šestašedesátém to bohužel nemá pranic společného.

• 18.2.2009  07:33
    Noční vlak (2009)

Chvílemi méně a chvílemi více stylová povídka o skříňce plné bohatství, mající bohužel těžce sestupnou kvalitu. Škoda. Brian King měl k dispozici velmi zajímavé herce v hlavních rolích, ale nedokázal udržet houstnoucí atmosféru, ze které ke konci zbyde skutečně jenom torzo. I přes obskurně špatnou technickou stránku má však Night Train něco do sebe. A svojí svižností se mi líbil více, než mnohem vážněji pojatý Transsiberian.

• 13.2.2009  12:06

Nepochybuji, že se v té noci nad New Yorkem něco vznášelo a že se v tom velmi ujetém příběhu alespoň na chvíli každý našel, ale mě tam zkrátka nějak scházelo ono kouzelné něco. Michael Cera a Kat Dennings byli výborní, stejně jako našlapaný soundtrack. Zkrátka jsem se v těch devadesáti minutách nedokázal s hlavními postavami dostatečně sžít, abych ke konci cítil tu nepopsatelnou touhu jít s nimi ve čtyři ráno pařit na Králíky. Přesto příjemný a neurážející nadprůměr.

• 12.2.2009  13:44

Unikátní film s příjemně zasněženou atmosférou, kterému se daří to, co se jiným podobným dramatům povětšinou nevede. Celá parta hlavních postav je totiž od prvních minut velmi sympatická a těžko říct, zda na tom má větší zásluhu Rosenbergův scénář, Demmeho režie nebo opravdu parádní casting. Jedna z mála významných rolí Timothyho Huttona, který dokazuje, že by si zasloužil mnohem větší pozoronost diváků. A Natalia Portman? Z její bezprostřednosti přímo mrazilo v zádech. Skutečně kouzelné!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9