Gattaca (1997)

Pamatuju si jak jsem jako dítě chodil v půjčovně videokazet a prohlížel si různé krabičky, ta s filmem Gattaca mě tehdy fascinovala, ale myslím že bych si to zdaleka neužil tak jako dnes. Relativně krátká stopáž mi přišla nabitá myšlenkami, jakoby měl film ve skutečnosti o pár hodin víc, ale rozhodně né vaty, je to celé absolutně fascinující, dnes už vlastně, "klasika." 100% s přehledem, a razítko se sluníčkem k tomu.

Šinseiki Evangelion gekidžóban: The End of Evangelion (1997)

Šokující? Pro mě rozhodně ne. Fascinující? ANO! Klitorisy, obří roboti, křesťanství, ejakulát, výbuchy, krev, výbuchy... uff. Je toho spousta co bych mohl říct a to si myslím že jsem pochopil jen minimum nutné k tomu abych NGE nezavrhnul. Je to vlastně jen alternativní konec seriálu, protože ten původní byl, řekněme, "zklamání". Pokud nejste ochotní projít si relativně nudných, i když zajímavých (ano, i já jsem překvapen, že si tyto dvě vlastnosti neodporují) 26 epizod původního seriálu, není tu nic k vidění. K samotné pointě Evangelionu, se mnoho nebudu vyjadřovat, řekněme že je to objevné asi jen pro náctileté chlapce.

The Critic (1994) (seriál)

Plná perfektních narážek na spoustu mých oblíbených filmů a nihilismu je první série za pět hvězdiček. Druhá bohužel v mnohém zklamala, takže za tři. Nezbývá než zprůměrovat na čtyři.

Tenshi no tamago (1985)

Naprosto nic jsem nepochopil, ale tak to nejspíš mělo být. 10/10

Hvězdné války podle Turka (1982)

Nesmyslný scénář, scény vykradené přímo ze Star Wars (a tím myslím ty stejné scény se stejnými herci), mizerné filmové triky, herecké výkony za které se stydí děti v mateřské školce, rozbíjení balvanů holýma rukama a trhání končetin nepřátel, mám pokračovat? Protože bych mohl. Tak proboha proč pět hvězdiček? Asi ze stejného důvodu z jakého je udělili ostatní uživatelé. Na závěr si ještě dovolím citovat Arnolda Rimmera - "Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje." 100%

M*A*S*H (1972) (seriál)

Dvě stě padesát pět dílů tohohle je trochu příliš, opravdu dobrých vtipů je pomálu, zbytek vyplňují nezajímavé dialogy. Oblíbil jsem si pouze Radara, což je při takovém množství postav opravdu málo.

Solaris (1972)

Ve světě kde ve stejné stopáži Hollywoodští polobohové obdaří sprosté masy crossoverem složeným z nějakých pár set reklam na jejich další produkty, si musíme vážit umění, které vzniklo bez marketingových expertů, demografických tabulek, zámožných investorů a 5s dlouhé elevator pitch. Je tu nad čím přemýšlet mnohem déle než necelé 3 hodiny. 90%