Experiment strachu (2008) (TV film)

Je to průměrný horor, nicméně prostředí podzimních lesů je krásné, námět taky zajímavý a správně tíživou a hutnou atmosféru to navodí. Závěr mě překvapil a jako starýmu strašpytlovi se mi ulevilo, že to všechno bylo na Cassie narafičený jenom ,,jako" :-)

Nevěsta s velkýma nohama (2002) (TV film)

,,Budiž požehnána tvá velká noha!"... tak to je nejhustší pohádková hláška co znám :)

Sirotčinec (2007)

Tak tohle je pro mě horor jak má být! Tak jsem se bála, že jsem se na něj koukala po kouskách několik dní za bílého dne a jen když byl někdo doma. Žádné potoky krve, žádné usekané hlavy ani vyrvané vnitřnosti, ale tichý plíživý strach, kdy se mi zastavilo srdce, když hrklo v našich hodinách. Atmosféra, psychika, tajemno...to jsou hlavní zbraně tohoto skvělého hororu.Námět, přestože je celkem obehraný, je zde zpracován tak dobře, že nemáte čas se ani na vteřinku nudit, herci jsou sympatičtí a děj vás vcucne do své temné jeskyně.Belén Rueda si mě získala.A na tu odpornou plátěnou masku už asi nikdy nezapomenu...P.S. Nepřipomíná vám manžel Carlos našeho Víta Bártu? :-)

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Velmi pěkný poutavý válečný film, z těch novodobých jeden z mála.Nesnaží se být za každou cenu cool ani patetickou reklamou na americkou armádu.Herecké výkony jsou střídmé, přesvědčivé a uvěřitelné.Některé momenty jsou opravdu efektní a neotřelé, zajímavých nápadů i akce je tu dost. A některé scenérie jsou tak úchvatné, že mi ještě teď z nich běhá mráz po zádech.Například černé svazy ,,jestřábů" dunící oblohou, let nad azurovým přílivem a zlatými plážemi, pohledy z perspektivy vrtulníku, slaňování vojáků, útěk z města nad ránem atp. A hudba, to je kapitola sama pro sebe, která si zaslouží dalších 5 hvězdiček solo pro sebe.

Devátá brána (1999)

...dvě hodiny se díváme jak Depp kouří, listuje v knížce, chlastá, listuje v knížce, kouří, listuje v knížce, chlastá, kouří, souloží, listuje v knížce, chlastá....

Šifra mistra Leonarda (2006)

Pěkné zpracování, které mě dorazilo opravdu působivou finální scénou s Hanksem, ze které mě ještě teď mrazí v zádech.Zimmerova hudba je důstojně impozantní, ústřední motiv ,,Chevaliers of Sangreal" dovádí scény do dokonalosti. A tu deku přes ramena, která se vždycky objeví když už je ,,po všem", si zase rejža neodpustil :-) Ocenila bych více pohledů do historie, ale to nevadí, přestože to není žádné přelomové dílo, i tak je příběh natočen moc hezky, vytváří tu správnou atmosféru, která ve mně doznívala ještě dlouho.Tento film příjemně naladí, má své ,,charisma".....,,Nech si ty salónní triky, Lee!" :-D

Tunel smrti (2005) odpad!

Tak toto je choré...

Ghost Rider (2007)

Je to blbost, ale mě se to prostě hrozně líbí :) Nejhezčí scéna je, jak jedou vedle sebe starý a novodobý Ghost rider prérií do prokletého města. A Nicolasův pekelný chopper prostě nemá nejmenší chybu! Akorát konec filmu sklouzl do klišé, měli si s tím dát větší práci. Ale nevadí, jako oddychovka je to super.

P.S. Miluji Tě (2007)

tady určitý originální nápad přece jen byl a scenérie panenského Irska vydobývá ode mně dvě hvězdičky.Ale víc ani náhodou.