Willynka

okres Praha-západ

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 7.8.2019  16:28
    O čem sní muži (TV film) (1999)

Bohužel druhý díl trpí jistou nerozmanitostí vybraných osobnosti, tudíž působí účelně, ale i tak velice silné, poučné. Skoro bych řekla, že by klidně tato dvojice dokumentů mohla figurovat v osnovách rodinné výchovy, protože navzájem potvrzuje své myšlenky a domněnky o opačném pohlaví.

• 7.8.2019  16:22
    O čem sní ženy (TV film) (1999)

Nemám ráda Sommerovou a její feministickou nadřazenost, ale zde vyvedla skvělou práci. To, co bych většina dokumentů vyčetla, tudíž chybějící osnovu a závěr, tu funguje skvěle a na konci zanechává velice silný dojem. Rodinný, vztahový, společenský. Spousta moudrých slov. V tandemu s O čem sní muži vyloženě povznášející.

• 26.7.2019  16:01
    Kick-Ass 2 (2013)

První půlka za čtyři, druhá žel bohu za ukulhané dvě. Carreyho potenciál (Schwanz!) absolutně nevyužitý, banda evilmanů včetně toho hlavního hravě zastíněna neherečkou Olgou Kurkulinou a tak nějak to je celé až nadměrně sladkobolné úplně špatným způsobem. Asi jako druhý Iron-Man.

• 19.7.2019  14:49

Opět se nám tu opakují hrůzně ohrané motivy této značky aka posedlý příbuzný, nebo mlčení o zásadních věcech v nejhorší dobu na nejhorším místě, ale tentokrát je to tak dobře napsané a na konci vygoreované, že i já nasolím ty čtyři. Upřímně jsem si na konci poslední epizody pobrečela, to jsem měla chuť dát i pět. PS kecy o vtipech nechápu, množství humoru mi přišlo stejné

• 11.7.2019  09:08
    Chicago (2002)

Chicago je skvěle nabroušený briliant z dob, kdy koks byl stále ještě považovaný částečně za lékařskou pomůcku a kdy sice ženy vypadaly co nejvíc jako chlapci, ale šu*alo se o sto šest. Narozdíl od cajdáku Moulin Rouge skvěle zahrané a nazpívané, každý song je chytlavý jako prase a já si jenom říkám, proč Gere nezpívá častěji.

• 12.6.2019  17:04

X-meni byli vždy moje pláštěnková srdcovka. Mdlá Sophie Turner, vyloženě divná Jessica Chastain, Jennifer Lawrence se zatím nejhnusnější maskou a tak nějak přiblbý a a sentimentální scénář. Zbytek mladého týmu tak strašně nezajímavý, že mi ani nestál za to si vygooglit jejich jména. Poslední vzdor byl sice taky shit, ale měl alespoň šťávu a fenomenální Famke. Tohle bylo chutné zhruba jako dvakrát převařené kulo. Nebýt scény ve vlaku, tak bych snad dala i dvě.

• 4.5.2019  20:46

Hereditary by se dalo označit jako Rosemary má děťátko pro nové tisíciletí, protože je to stejně osobité, dobře napsané a zahrané a do poslední chvíle nevíte, na čem ohledně celého mystična vlastně jste. Těch několik drastických záběru působí i přes celkovou tísnivou atmosféru jako rána kladivem, nakolik dobře zpracované, co se týče pozice v ději, jsou. I když bych si závěrečnou pointu uměla představit daleko propracovanější a žánrově neokoukanější, tak se rozhodně jedná o top hororový zážitek, který se objeví jednou za několik let.

• 1.5.2019  20:51

Předem je třeba říct, že jsem rezignovala na veškeré nelogičnosti ohledně cestování časem, bezproblémového diskutování uprostřed bitvy, absence krvácení všech... Poslední Avengers jsou tři filmy. Drama, které se táhne jako sopel a působí nevěrohodně, scifi, které si zaslouží pět hvězd svou zábavností, a obligátní katastrofika na konci, která je nudná, okoukaná a místy svým fanservicem (nástup všech postav, záběr na ženské hrdinky) až vyloženě trapná. Oproti skvělé a napínavé IW propad ke klasickému Marvelu ve stylu posledního Thora, který mě nechal naprosto citově chladným. Obsah přesahu nula. A to rozhodně není dobré znamení, když mě v poslední době dokáže rozbrečet i dobrý vtip o Danovi Nekonečném.

• 6.4.2019  10:14
    127 hodin (2010)

Účelová jednohubka bez ambice zanechat nějaký hlubší dojem, protože to tak nějak působí spíš dojmem videoklipu než filmu o přežití. Dokoukala jsem to jen díky zvědavosti, jak to vlastně dopadne s tou rukou, a i když samotný moment s velkým M je neskutečný, tak zbytek nepůsobí ani zdaleka tolik naléhavě. Franco jako vždy skvělý.

• 4.4.2019  12:16
    Love (2015)

Podstatně méně živočišné než Nymfomanka. A ještě méně dobře psychologicky zpracované proti takovému Životu Adéle. Hodně odtržené, neosobní, byť Noého cit pro estetiku z toho zírá z každého záběru. Možná by to nebyla taková nuda, kdyby ústřední trojice nebyla parta nesympatických skopových hlav, ale je zvláštní, že hlavní hrdina v průběhu snímku vlastně vyslovuje Gasparův úmysl natočit sentimentální sex jako svou vlastní uměleckou ambici, přitom celý film je studený jak psí čumák.

• 26.3.2019  10:52

Pokud se na to budu dívat optikou šíleného osmdesátkového akčnáku, kde vám občas až přechází zrak, tak za pět. Pokud se ale podívám optikou dnešního diváka, který už viděl dějově snad naprosto všechno, tak je to nagelovaný smradlavý eintopf, kterému chyběli snad už jen emzáci. Jenomže já mám pro zábavné akční filmy slabost...

• 24.3.2019  17:11
    The Dirt (2019)

Oproti sterilní a nudné Bohemian Rhapsody neskutečný nářez, hrající si s vypravěčskými styly i žánry. Motley Crue si očividně narozdíl od Qeenů umí udělat sami ze sebe prdel, za své životní chyby se nestydí a strašně to filmu svědčí, protože je to doslova horská dráha emocí, kterou stojí za to vidět.

• 17.3.2019  15:52
    Zvrácený (2002)

Kdysi před lety jsem dala za tři, protože příběhová stránka věci pro mě byla moc prázdná na to, abych si zapamatovala cokoliv jiného kromě hasičáku a nekonečné scény v podchodu. Po Climaxu jsem se rozhodla dát svému prvnímu filmu od Noého znovu šanci a voilá. Uzrál jako víno.

• 16.3.2019  14:44
    Climax (2018)

1. Hudba 2. Choreografie 3. Kamera 4. Ty pitomé ale všední dialogy divnolidí 5. Ultimátní zážitek. Pětka jak vyšitá.

• 14.3.2019  20:35

Rami Malek a jeho smrtící výkon. To definuje to skvělé na tomto snímku, Oscar zcela zasloužený. Scény z Live Aid jsou vyloženě výborné až vhání slzy do očí. Ten zbytek je ale bohužel jen takové klouzání po povrchu skoro na úrovni červené knihovny a já se nemůžu zbavit dojmu, že nedělá dostatečnou čest jedné z nejlepších kapel v dějinách. Až moc plytké a, fuj, nekontroverzni za každou cenu.

• 11.3.2019  16:26

Kdo si myslí, že toto má být nějaká rekonstrukce dlouho táhnoucích se spekulací ohledně Jacksonových sexuálních preferencí nebo snad vyloženě útok na jeho osobu, je naprosto mimo. Já musím uznale pokývat, protože tak přesný popis chování pedofila, který překročil rubikon a doslova se utrhl od řetězu, jsem snad nikdy neviděla. Od vlídnosti při samotném zneužívání, přes splynutí s rodinou zneužívaného, až po psychický nátlak a manipulaci, dokonce bych řekla až po jistý stockholmský syndrom, v době útlumu vztahu. Každopádně kult osobnosti obklopující jeho osobu je až obludně nechutný (jak chcete dokazovat zneužívání důvěřivého a zblbnutého dítěte idolem v dobách, kdy neexistovaly ani mobily?) a zřejmě není mrtvý dostatečně dlouho, aby se v tomto dalo pitvat bez zbytečných emocí. Ostatně Havel také šustil Veškrnovou už v době, kdy mu doma manželka umírala na rakovinu. Jenomže o tom se teď ještě mluví nesmí, že...

• 10.3.2019  18:15

Nechápu, co se s Brie stalo. V Roomu předvedla skvělý výkon, tu akorát zpruzelou prdel. Bohužel Carol nabízí podstatně méně než jiná Carol, takže další marvelovský průměr, jehož největší slabinou je to, že v této fázi rozlehlosti MCU už nemá co nového nabídnout. Jackson je na čtyři hvězdy hodně málo a tohle je zhruba stejně nezajímavé jako Black Panther.

• 7.3.2019  14:22
    Pass Thru (2016)

Aštar Šeran se konečně zjevil ve vší své magičnosti a odčipovávání prdelí uprostřed pouště, které začal ve Fateful Findings, nyní dotáhl k naprosté dokonalosti. Málo laptopů, tudíž tentokrát pouze za čtyři.

• 5.3.2019  14:43

I na rok 2002 to vypadá hnusně, dialogy jak z těch nejhorších fanfikcí, unylý Christensen. Nechápu...

• 18.2.2019  14:50

Tahle zpackaná série by se definitivně měla přejmenovat na "Jak jsem dal svojí ženě práci."

• 17.2.2019  10:07

Anime na plátně se všemi svými pozitivy i negativy. Nebroušený diamant. Obzvlášť v první líné polovině je předloha hodně znát, ale paradoxně vám to vůbec nevadí, protože Alita staví svůj hollywoodský svět bravurně. Druhá o poznání akčnější půlka hýří nápady a otevřený konec je jen třešničkou na dortu. Nemůžu si pomoct, jak japonské! Takže jediné negativum jsou vlastně občas jalové dialogy, u kterých se ale domnívám, že kdyby byly v nani sore desu jazyce, tak je to čistá epika. Hodně svěží, hodně jiné. Chci ještě!

• 13.2.2019  15:12
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Ježkovy voči, tenhle morální maják perfektní americké rodiny jsem nemohla vystát už za telecích let. Archetypální peklo bez špetky nápadu korunované retardovaným Codym, po jehož zmizení absurdně klesla kvalita ještě o hvězdu níž. Naštěstí to ve mně nezanechalo žádné hlubší následky ve formě patologického pánbíčkářství a sexuální abstinence, takže mi zbyla jen relativně příjemná vzpomínka na úvodní znělku, která je tak nějak kýčovitě milá i po letech.

• 12.2.2019  15:39

Já to snad nikdy nedokoukala do konce. Potud důvod mého hodnocení. Film značně subjektivní, takže bez ohledu na můj názor doporučuju každému se osobně přesvědčit, zda to i pro něj/ní bude takový kult jako pro většinu.

• 12.2.2019  15:22

Strašně moc jsem chtěla ten film mít ráda, ale krimi aby v tom člověk hledal lupou a dialogy jsou často moc nudné na to, aby utáhnuly celý film. Frances McDormand je prostě nesympatická herka, takže je hooooodně těžké s ní jakkoliv citově souznít, Rockwellův krypl fenomenální ale v poslední třetině úplně zabitý. SPOILER Harrelson věděl, proč se v půlce oddělal. KONEC SPOILERU První hodina za pět, druhá za dvě. Takže to zprůměrujeme na 3,5. To je myslím celkem odpovídající realitě.

• 22.1.2019  16:32

2011 - "Můj příští film bude porno." - Lar von Trier (hlasitý smích v sále) 2013 - Vychází dvoudílná Nymfomanka plná scén, které ji odlišují od porna jen tím, že není jasně vidět penetrace LOOOOOL

• 19.1.2019  23:13

Atmosféricky je to pecka. Zbytek bohužel nikoliv. Nepatřím mezi tu skupinu, která hnidopiší nad každým zpackaným detailem nebo chybějící logikou, když mě film prostě baví. Problém nastává ve chvíli, kdy se ony nelogičnosti stávají nosnou kostrou celého filmu. Obávám se, že je nelze vyjmenovat bez alespoň částečných spoilerů, ale aspoň třeba ušetřím kroucení hlavou ostatním. Za prvé mimozemšťani jsou duté krvežíznivé čubky, kterým se nějakým zázrakem povedlo s inteligencí zahradního trpaslíka dostat na Zemi. Za druhé, čekat dítě v této situaci je na Darwinovu cenu. A za třetí, to fakt žádného z hypermozků na planetě do té doby nenapadlo zkusit vysokofrekvenční zvuk?! Plus asi deset dalších pitomin, které mají za účel posunout děj filmu a já je prostě nezkousnula. Konec hlášení.

• 18.1.2019  13:50

Nový spider-man je veskrze cílen na věkovou skupinu do 14 let a bohužel je to na něm dost znát. Tatam jsou morální dilemata, místo toho máme vyprsenou tetu May a vyzáblého Petera. A jako třešnička na vrchu včetně štopičky se tyčí nuda a zmar. Ne, děkuji. Jednou stačilo.

• 16.1.2019  16:16
    Suspiria (2018)

Nová Suspiria překvapuje, šokuje, fascinuje a bolí zároveň. Argentův originální pastelkový zvratek se strachy klepe v koutě. Teď nemám víc slov. Musím se na to podívat znovu, protože ani náhodou nemám pocit, že bych pochytila každý detail. Napodruhé o poznání nudnější, ale stále velmi kvalitní kus, u kterého se až divím, že natolik ženská témata citlivě zpracoval muž. Dakota vhodně dutá, protože herečka je prostě strašná. Rušivě na mě působila hlavně v poslední gore půlhodince kamera, která dle mého skromného názoru by byla lepší statická, a všechny ty chaotické střihy vyloženě nelahodily oku. Nicméně suma sumárum skvělý zážitek, který si rozhodně plnánuju dát potřetí.

• 11.1.2019  13:59
    Robin Hood (2018)

Že já se nechala ukecat...

• 3.1.2019  15:01

Spíš než celistvý dokument mi to připomínalo letní hrátky s kamerou amatérského ornitologa. Osmdesát minut je žalostně málo a na spoustu krásných druhů jako je třeba rys se vůbec nedostalo. Škoda, dokument svůj účel věru moc nesplnil.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9