Nespoutaný Django (2012)

Ten film nemusel bejt tak dlouhej, jak byl, a tím by se zkrátil i ten tak trochu táhlej konec, ale i tak musím říct, že tenhle film je prostě mitrovské dílo....O hereckých výkonech nemluvě! No a ten soundtrack? Bomba! Takže nakonec si to těch pět hvězd určitě zaslouží!

Hlídač č. 47 (2008)

Na tenhle film jsem slyšela tolik chvály, že jsem čekala, že se budu dívat na jeden z těch nadprůměrně skvělých českých filmů, který poslední dobou dokážeme natočit. Ale ono to tak nebylo. Nebejt skvělého Karla Rodena, tak je to jeden z těch českých podprůměrů! Takže tři hvězdy dávám pouze za Rodena a za Dlouhýho, kterýmu ten zvrhlej kostelník prostě sednul.

Jeden musí z kola ven (2011)

Rozhodně to někdy musím vidět ještě jednou....Byla jsem dost ztracená!

Lincoln (2012)

Tohle je jeden z těch filmů, který vás nezaujme nějakou akční scénou nebo něčím podobným, ale který musíte od začátku do konce sledovat, bedlivě poslouchat a vnímat každou postavu, která se tam objeví. Pokud se totiž na chvíli zapomenete jako já, tak najednou nevíte, kdo je kdo a kdo tam s kým co řeší. Takže první půlku filmu jsem byla lehce ztracená, ale v té druhé, když už vlastně nejde o to, kdo je kdo, ale stačí vědět kdo za koho, jsem zas našla ztracenou nit a dobrala se ke konci, který byl tak fenomenálně americký :) Ale jinak smekám před skvělým Day-Lewisem, který hrál nejen gesty a mimikou, ale především svýma očima.

Hořící keř (2013) (TV film)

Hodnocení po prvním díle: Na Hořící keř jsem se dlouho těšila a netrpělivě jsem ho očekávala. Ovšem po prvním díle musím říct, že nejsem tak nadšená, jak jsem očekávala, že budu. Samozřejmě čin Jana Palacha a doba, ve které tento čin spáchal, je tragická a strašlivá sama o sobě, ale nějak jsem měla pocit, že záběry kamer, hudba a výrazy některých herců chtěj tu tragičnost podtrhnout víc, než je zdrávo. Na druhou stranu Agnieszka Holland si tuto dobu sama prožila, takže to zobrazila zřejmě tak, jak to cítí/cítila ona sama. No jsem zvědavá na další pokračování. Po druhém díle: Musím přidat jednu hvězdu. Z té všudypřítomné beznaděje, pronásledování a zastrašování mě vyloženě mrazilo! Naprosto věrohodně natočeno! Po třetím díle: Už dodám pouze to, že Hořící keř je snad nejpovedenější televizní projekt, který tu kdy byl....100%!!!

Je to i můj život (2009)

"Kdybych neměl rakovinu, tak bych tě nepoznal. Jsem rád, že jsem nemocný." Film, který z vás už prvoplánově chce vyždímat spoustu slz...A musím říct, že to se v mém případě povedlo. Bylo to smutný, dojemný a srdcervoucí, ale nevím, na těch pět tam něco chybělo.

Cry_Wolf (2005)

Dlouhou dobu jsem uvažovala i o čtyřech hvězdách, ale pak jsem trochu začala tušit, jak to dopadne, no a tím mě to přestalo lehce bavit. Ale i tak napínavá podívaná...PS: Jon Bon Jovi jako profesor dost dobrý :)))

Nic nás nerozdělí (2012)

Naprostá emocionální ždímačka...taková už tu podle mě dlouho nebyla! Myslím, že to je opravdu jeden z nejlepších filmů roku 2012 a rozhodně si zaslouží proměnit aspoň nějakého Oscara! 90%