Terminátor (1984)

Všechny dosavadní díly jsou extra originální a zpracování je dokonalé. (Oprava: 4. díl Salvation jsem nepobrala, vymyká se dosavadní sérii a bohužel mě nenadchnul). "I´ll be back!" a já se budu zase těšit ;o))

Predátor (1987)

Všechny dosavadní díly jsou natolik originální a strhující a velice dobře zpracované, že už lze pouze jediné = tleskat za odvedenou práci.

Šakal (1997)

Tento "remake" je sice více akčnější a více zasazen do dnešní doby, ale poztrácel cestou svoji autentičnost, svoje strhující napětí. Obávám se, že všichni, kdo viděli verzi z roku 1973 nemůžou ohodnotit tuto verzi líp než tu původní. (Subjektivní názor: zabiják si hraje na zabijáka a nějak mu to zabijáctví nikdo nemůže uvěřit...)

Motýlek (1973)

Herecký orchestr, téma strhující, zpracování dokonalé, napětí roste pomalu ale jistě, nakonci vás to dostane na kolena. Osudový příběh člověka, který se dostane do vězení ve Francouzské Guyaně. Doporučení: dívejte se na to celé, bez přerušování, bez odbíhání, a hlavně pouze když budete mít smutnější náladu. Dlouhý film o dlouhé cestě, ponořte se do opravdové touhy po svobodě, a zapomeňte při tomto filmu na všechny akční přestřelky amíko-hrdinů, kteří se i s jednou svorkou dostanou z ostrova Alcatraz, protože takhle se opravdu zdrhá a bojuje o svobodný život. (Souhlas s komentem Lima)

Francouzská spojka (1971)

Gene Hackman v jeho životní roli. Roy Scheider mu velice dobře asistuje. Téma je působivé, zpracování navodí pocit opravdovosti, věříte tomu od samotného počátku až do hlubokého konce ve dvojce. Můj první film o policistech, do kterých jsem se poté zamilovala.

Den Šakala (1973)

Strhující film o atentátu. Starý film, který je na vysoké úrovni po stránce charakterové. Verze s Brucem Willisem se odklání v předmětu útoku, je to zasazené více do dnešní doby, ale rozhodně nedosahuje toho napětí a té krásy opravdovosti a hereckého orchestru.

Sedm statečných (1960)

Můj milovaný film z dětství, viděla jsem asi tak třistakrát, bez vymýšlení ;o))

Vetřelec (1979)

Všechny dosavadní díly jsou strhující. Originální námět a velmi dobře zpracované. Ve své době šokující trhák. (Oprava: Prometheus mi nesednul...)

Star Trek (2009)

Strhující podívaná, kdy lačně čekáte, co se bude dít dál. Super pojaté staré dobré ve slušivém nově technicky provedeném kabátku, který padne jako ulitý. Ano, jsem okouzlena. Nelze srovnávat se starými seriály ani filmy! Jsem vášnivý fanoušek Trekkies a nedám na to dopustit, proto jsem ráda, že mě pojetí novodobosti nezklamalo. Bohužel jsem měla jenom jediný problém, na mladého Spocka jsem si nemohla zvyknout. Zkrátka Leonard Nimoy je ztělesněné vůlkánství a nikdo jiný to nedokáže (ok ok jsem hooodně subjektivní xD). Hodnocení na 100% jako zbrusu nový Star trek s novými efekty. Slast pro oči. Velmi dobře vybraná hudba, která vyšperkuje emocionální obraz příběhu. Perfektní technické zpracování, dokonalý příběh, skvělí herci, velmi dobře zabitých 127 minut, kdy nemáte ani pocit, že je to málo ani hodně. Zkrátka takhle má vypadat dobře odvedený scifi akční film. Bravo!!!

Bitevní loď (2012)

Kde začít...tohle bude značně neupravený komentář, ale jsou to první dojmy z filmu. POZOR malé SPOILERY Jak jsem zajásala, když přišel Crysis nebo to bylo HALO, no to máte jedno ;o) tak jsem se totálně odrovnala při scénce z Titaniku. Humorné scénky nevystřídaly sice to očekávané napětí, ale i tak to má své kouzlo. Hlavně ty koule ;o))) (První subjektivní mínus) Můj oblíbenec Alexander se bohužel choval jako trotl, což s vyvzřením "sexy Švéda" mi přišlo trochu smutné. Jinak hlavnímu hrdinovi se nedá uvěřit jeho "hrdinství" a stále se vrací vzpomínka na prvních dvacet minut, kdy vtipu na jeho účet rozhodně není málo, a tak se na něj dívám do konce filmu a stále se mu směju, protože poslední dvě minuty to totálně pohřbí (v dobrém slova smyslu, pokud to jde :-D ). Nakonec se asi každému při pohledu na nové návštěvníky vybaví Transformers. Ohledně těch vetřelců z vesmíru (druhé objektivní mínus)...ještě ke konci filmu nevíme s kým to vlastně bojují, jak se dají zabít, trochu víme, jak vypadají (budu upřímná, fakt debilně, zmutovaný humr Dr. John Zoidberg z Futuramy), ale co přesně chtějí (že by dobýt celý svět?), když bitku s nimi vede pouze jedna část flotily (tedy jedna loď, a pak tedy ještě jednou jedna loď ;o). Velký potlesk za zpracování úchvatného kousku použitého již v Pirátech z Karibiku (a nerozpadne se a nerozpadne, z čeho je to vlastně všechno vyrobené?) Co víc říct? Už jsem opravdu jenom čekala, kdy dorazí Harry Potter a začne metat kolem "Mdloby na vás!" Jednu nelogičnost vedle druhé jsem bohužel nedokázala přehlédnout, asi proto, že ne-strhující okamžiky mi dávaly čas na přemýšlení nebo možná po první půlce filmu jsem byla v tak dobré náladě, že mi to zkrátka nedalo. (Trailer opět navnadí víc, než je potřeba.) Vysvětlete mi proto někdo, když technicky vyspělejší rasa jde okupovat planetu, tak nemá vylepšenou obranu/materiál, stačí do jejich zařízení najet autem o rychlosti přibližně 20-40km/h, protože při vyšší hrozí vážná zranění, když nemají ani airbagy?! Pomiňme, že asi jadernou hlavici (ono to je jedno jaká hlavice) o váze 1,5 tun minimálně si vezme pár chlapíků na rameno a jen tak se s ní jdou projít... K tomu ještě jedno velké poučení: až přiletí mutanti, přímý boj bude kov proti hliníku ;o)) Fajn beru to moc prakticky, ale asi jsem od takového "velkého" filmu očekávala trochu víc. Další subjektvní mínus: jednoho oblíbence mi zabijou, druhý si tam téměř nezahrál. Liam sice neměl velkou roli, ale rozhodně nezklamal :D Hlavně že blondsku ofouknul v bezvětří vítr ;o) Ke hraní Rihanny dodávám, vůbec není špatná v porovnání třeba s tou blondskou z Transformers, které nemůžu přijít na jméno. Nakonec jedna věc. Vždycky mě pobaví, jak všichni jásaj, když přiletí letecká podpora, ať už v počítačových hrách nebo ve filmech ;o))) chtěla bych se potom taky stát pilotkou stíhaček xD Hodnocení: 3 hvězdičky za technické provedení, námořní bitvičku (nebudeme si nic nalhávat, známe všichni mnohem lepší a více strhující bitvy), herecké schopnosti známých herců (tedy Liama Neesona :-D ). Humorné scénky, pokud tedy měly být humorné všechny ;o) Mínusy: nelogičnost, celkově příběh, nedovysvětlení, nerozpracovanost, neoriginální nápad. Proč vidět film: pobavíte se, zabijete 131 minut v kině s popkornem, škub s lodí :-D, vtipné BUM, koule (mě se vážně líbily :-D