Riddick (2013)

Přece tam toho pejska nenechá napospas!? On zabil pejska! Ten hnusák! Kdo je ksakru Jonesův syn? To si musím pustit první díl? Takové otázky se vám budou nejspíš honit hlavou při sledování jisté eliminace lovců hlav :-) Jsou to totiž asi ty nejzásadnější otázky...krom toho, zda očuchá další holku a zda taky umře jako ty předtím :-))) Tento díl má stejné znaky jako první díl, což je dobře. Moc se mi po tomhle Riddickovi stýskalo. Akční a humor by se tam taky našel ;-)

Černočerná tma (2000)

Tak tomu říkám rekordman v zaujetí diváka do tří minut. Tolik známých herců. Dobrý příběh. Zajímavý počátek. Vinovi ty oči moc sluší. Jo tak tohle bylo pěkné scifi dílko. Mrknu na další díly :-3

Hodiny (2002)

Hvězdné obsazení na hořkotěžké téma. Je to poprvé, co jsem viděla Nicole Kidman v charakterní roli a vůbec jsem ji nepoznávala. Ona nakonec přeci jenom umí hrát. K příběhu by se němělo cokoliv dodávat, resp. ani nelze nic dodat. Je to náročné téma pro ty, kteří chápou. Ostatní film protrpí stejně dobře jako hlavní hrdinka. Velmi dobře zpracované.

Teroristka (1999)

Velmi dobré zpracování příběhu dívky, která byla cvičena jako teroristka. Dívky však obecně nejsou vybírané k teroristickým akcím z několika důvodů. Ve filmu je zobrazen ten hlavní.

Výchozí bod (2014)

Jediný moment, při kterém se vytrhnete z jednolitého příběhu, který je načrtlý už od prvních minut, kdy s trochou představivosti budete rovnou znát i konec filmu, je výtahová příhoda. Kvůli tomu se ale na film není potřeba dívat. Film je zajímavý tím, že na začátku to svádí k myšlence, že kdybychom našli prvotní buňku nevyvinutých smyslů, tak bychom ji mohli donutit se vyvinout do dokonalosti. Škoda že nám nenaroste zpátky ocas.

Denní hlídka (2006)

Originální zpracování nezpracovatelného. Když čtu knižní předlohu, nevím, jak bych ji zfilmovala. Celý příběh je de facto prostý, ale přitom velmi zakroucený. Je asi nutné mít základní znalosti, než se podíváte na film. Říct divákům, aby v tom hledali trochu víc meta, tak by asi kroutili očima. Proto zůstanu u prostého popisu - scifi fantasy spojené s metafyzičnem ;-)

Noční hlídka (2004)

Ú Ž A S N É. Po přečtení knížky jsem čekala leccos, ale takhle alternativně zpracované, které jakoby samo zapadlo do reality, jsem skutečně nečekala. Ti, kdo četli a chápou knihy od Sergeje Lukjaněnka, tak mě telepaticky pochopí. Ostatním ten film přijde asi hodně zmatený, nesourodý a nesrozumitelný. Ne všichni však patří do některé z hlídek, že ;-) Takže odložte ručníky, vesmírní turisti, a popadněte baterku a pojďte do metra ;-)))

V hlavě (2015)

Natěšení z traileru mi vydrželo prvních pět minut, kde mi trailer zopakovali. Potom nastala úplně jiná pohádka skutečně pro děti, takže jsem se kochala barvami a příběhem. Rozhodně doporučuji pro děti, je to nádherná a poučná pohádka, ve která má hlavu a patu a ne jako novodobé české pohádky o trhanovi a zakleté čarodějnici do princezny apod. ;-)

Femme Fatale (2002)

Tohle bude asi jenom pro nadržený chlapy. Jinak jedna blondska si hraje na zlodějku. Pak se "omylem" rozcapí a už jdou po ní všichni ;-)