Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (4)

plakát

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film) 

Tomáš Klus vystudoval činoherní herectví na DAMU, tudíž není neherec!

plakát

Strom života (2011) 

Pocta životu, přírodě a světu kolem nás se bohužel nekonala. Přežijete - li prvních pětačtyřicet minut filmu, které se převážně skládají z náhodně poskládaných efektních obrazů apokaliptických přírodních jevů, podkreslených patetickou hudbou a občasným osudovým šepotem (dejme tomu) existenciálních otázek, dostanete se k něčemu, co mělo být pravděpodobně příběhem. Slibný začátek této druhé části postupně přejde v nekonečnou nudu stále se opakujících obrazů, nehledě na to, že většina záběrů byla o několik minut delší, než bylo v tomto případě únosné. Patetická hudba hraje dál a z existenciálních otázek se stávají plitké kecy. Rádoby filosofický film s náboženským podtextem, který měl zřejmě působit jako záležitost pro intelektuální publikum. Nepovedlo se. Mimochodem opravdu vtipná je scéna s dinosaury.

plakát

Občanský průkaz (2010) 

Po dlouhé době český film bez křečovité stylizace či zoufalé snahy napodobit "trendy" současné světové kinematografie, což ho v rámci té české rozhodně řadí k lepším. Celkový dobrý dojem podpořily i přirozené výkony neokoukaných mladých (ne)herců a potěšil i (až na něktéré vyjímky) ne zcela tradiční výběr herců zastupujících dospělou složku. Hvězdička dolů za něktéré příliš snadno předvídatelné situace a (pro mě) zcela zbytečně "zahozený" konec v rozjásané poslední scéně.

plakát

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010) 

Nenadchne a díky svižnému tempu a na pohled příjemným hercům ani neurazí. Ve všech směrech nekonfliktní film, který prostě je, ale dojem nezanechá - dvě hvězdičky a ta třetí za to, že je místo věčného utrpení v Hollywoodu.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama