• Western

A Lawless Street (1955)

Randolph Scott v roli šerifa, který udržuje křehkou hranici mezi pořádkem ve městě a úplnou anarchií. Témeř každý den musí bojovat a zabíjet a mocní v pozadí posílají další zabijáky. Jednoho dne je postřelen a všichni si myslí že je mrtev, ale on se vrátí a definitivně zjedná pořádek.

Tři kmotři (1948)

Do první půlky solidní western, ale pak je to směs neuvěřitelných náhod uzavřená až příliš přeslazeným koncem.

Ocelový oř (1924)

Na můj vkus je to příliš dlouhé. Chápu že dějiny stavby první železnice jsou obsáhlé, ale 133 minut je u němého filmu více než mohu snést.

Vichry pustiny (1936)

Dát pět hvězdiček není vůbec objektivní, ale pro tahle ráná dílka Johna W. mám prostě slabost.

Rváči (2002)

Nádherný příklad toho, že účast hvězd neznaméná automaticky kvalitu. Nějaký potenciál to má, ale je dokonale zazděn nevýrazným dějem, který prostě někde začne a někde skončí.

Škola života (2009)

Ačkoliv my bylo již od počátku jasné jak to celé dopadne, tak jsem se u celého filmu, díky skvělému ztvárnění jednotlivých postav, velmi dobře bavil. Nejvíce mě zaujal charakter otce hlavní hrdinky.

The Plunderers (1960)

Příběh o čtveřici mladíků, kteří bez dolaru v kapse přijíždějí do malého městečka, ve kterém žijí převážně ženy a starší lidé. Velmi brzy si uvědomí, že s pomocí svých zbraní mohou mírumilovné obyvatele snadno terorizovat a využívat. Poklidným občanům ovšem dojde trpělivost ve chvíli,kdy je zabit starý šerif a rozhodnou se bránit. Na filmu mě nejvíce zaulajo dobré vykreslení rozdílných charakterů ústřední čtveřice a jednotlivých obyvatel města. Stejně dobrý byl i popis morálního aspektu celého příběhu.

Vzkvétání (2011) odpad!

Dokument? Tohle mě přišlo spíše jako náborové video nějaké sekty. Takovou snůšku keců už jsem tedy hodně dlouho neslyšel. Uznávám že pokud se někdo rád zasměje nad lidskou blbostí je to pro něj to pravé. PS. Tento dokument doporučují čtyři z pěti profesionálních vymývačů mozků.

San de huo shang yu chong mi liu (1977)

Ačkoliv jde v celém filmu o motiv pomsty, jsou do něj vkládány až nesmyslně vtipné momenty, celý příběh tak ztrácí dramatičnost a přesvědčivost. Celkový děj byl vcelku nezajímavý a ničím mě zvlášť neupoutal. Závěrečná bitka byla sice efektní, ale předešlou nudu už to nevytrhne. Vzato kolem a kolem, nejlépe udělá ten kdo z celého filmu zkoukne posledních cca. patnáct minut.

Největší bitva Alexandra Velikého (2009) (TV film)

Tento dokument bych ocenil spíše jako součást nějakého rozsáhlejšího cyklu. Takto individuálně mě připadá dost neúplný, celá řada problémů je pouze nakousnutá a nedotažená do konce. Také my celkem vadily záběry moderní armády.