• Western

Monster Brawl (2011)

Značně nedotažené dílko, ale mělo pár vtipných momentů a za ty dávám jednu hvězdičku, druhou přidávám za nápad. Film má 89 minut, ale já se na něj díky přetáčení díval zhruba 30 minut a ty za to vcelku stály.

Klíče od domu (2004)

Filmy hodnotím podle toho, jak mě z diváckého hlediska zaujmou. Tento má příliš silné téma. Nejsem ten typ co by ho dokázal plně ocenit, ačkoliv mě nenechává chladným. Netvrdím, že je špatný jen se pro mě nehodí.

Psycho (1960)

Vím, že jedná o opěvovanou klasiku, ale mě tento film prostě nesedl. Netvrdím že je špatný, jen říkám že mě osobně se nelíbí.

O podstatě LSD (2010) (TV film)

Dokument se zaměřuje především na lékařské využití LSD.

Tráva - dějiny hulení (1999)

Název tohoto dokumentu je podle mě nevhodný. Přesnější by byl: Historie americké války proti marihuaně.

Divoké ulice (1984)

Děj filmu se rozhodně nedá označit jako inteligentní, a ani herecké výkony neoslní. Ovšem pokud se na film kouká divák s nadhledem a jeho předvídavost příjímá spíše s pobavením, stává se toto dílko celkem příjemnou záležitostí.

Tarzan, syn divočiny (1932)

Film pro mě má neodbytné kouzlo, takové už se dnes zkrátka netočí. Dnes se každý snaží o určitou realističnost a vyjádření pocitů či emocí. Tento film je na místo toho složen z řady bitek a soubojů, ale nechybí zde i určitá míra poučení a kritiky lidí, kteří i dnes kvůli zisku neváhají plundrovat přírodu. Toto je opravdu příjemná pohodovka.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tento můj komentář se netýká pouze tohoto filmu, ale celé série. Musím říci, že mě poměrně dost překvapuje, jak se příběh začínající u malého brýlatého kluka, který žije v Kvikálkově, nastoupí do čarodějnické školy a obecně se pohybuje v dosti pohádkové atmosféře (byť s chvilkami napětí), dokáže dostat k podlaze školy pokryté těly studentů, profesorů, obrů a dalších magických bytostí. Můj celkový dojem s celé série hodnotím 71% tj. aritmetickým průměrem. Kladně hodnotím především spád, napětí a dramatičnost vhodně protknutou citovými momenty. Na druhé straně my vadí očividná snaha autorů nacpat do filmů co nejvíce filmových žánrů, tak aby se zavděčili co největšímu počtu diváků popřípadě čtenářů.

Bílá velryba (1956)

Tento film jsem měl možnost vidět poprvé, nedívám se na něj tedy jako na klasiku, ani na něj nevzpomínám s nostalgií. Dříve to asi musela být bomba, ale dnes už to taková sláva není.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Silné téma, ale pro mě osobně nevhodně podané. Film skáče od tématu k tématu a celou řadu z nich bere příliš povrchně. Navíc si myslím, že pro člověka, který vnímá nejenom dění kolem sebe, ale i na celé planetě, nepřinese nic moc nového.