• Krátkometrážní

Nikdy nezapomenu jeho jméno (1967)

Nezaslouženě pozapomenutý film s brilantní a nezaměnitelnou kamerou Otty Hellera (hektický rytmus, prudké změny a neobvyklé úhly záběrů, zoom, detail, ostrý střih) vznikl rok před slavným dílem Lindsaye Andersona Kdyby (If). Na pozadí vzpoury jedince proti systému -symbolicky jde o muže natáčejícího extravagantní, "umělecké" reklamní filmy a přitom odmítajícího vést prázdný konformní život, nicméně je tu žena, děti a milenky - dřímají zárodky společenské revolty. Sraz abiturientů vrcholí rvačkou (resentiment zřejmý v retroscénách z raných školních let), uprostřed filmu je dlouhá scéna zachycující noblesu Cambridge. Hodnotím 90%. Komentáře: http://www.nytimes.com/movie/review?res=9803E2DA143BE73ABC4D52DFB2668383679EDE https://reprobatemagazine.uk/2016/06/22/review-ill-never-forget-whats-isname/

Idiot (2017) (divadelní záznam)

Originální adaptace a pojetí M. Krobota, zpočátku zdánlivě chladné, zdrženlivé herecké projevy, které vzplanou jen na správných místech. Vše na malém prostoru a jedné scéně jídelny restaurace. Herci jsou poněkud nevyrovnaní, ale všichni mají dost prostoru vyjevit svůj příběh či osud. Velmi zajímavá inscenace.

Pán a sluha (1938)

Ve filmu je více vtipu a nápadů než v deseti současných českých komediích. Umělecky to ovšem není nějaká špička, takže hvězdičky navíc za Plachtu a výbornou zábavu.

Job Interviews (2016) (divadelní záznam)

Hra je chytře napsaná a sedí na naši dobu, Věra Hlaváčková je přesvědčivá. Ještě kdyby režisér usměrnil jevištní mluvu (nestačí dobře hrát, ale herci musí být vždy dobře rozumět), bylo by to dokonalé.