• Thriller

Let the Right One In (2022) (seriál)

Tak tohle byla parádička! Pro mne mnohem lepší než filmový originál. Laboratorní dějství mě bavilo nejvíce.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Jako fanda hry chválím celkové zpracování. Pedra Pascala jako Joela beru a rychle jsem si na něj zvykl, ale Bella Ramsey jako Ellie byl prostě neskutečně velký omyl! Ti, kteří hru nehráli, tak těm to asi nijak vadit nebude.

Aillaendeu (2022) (seriál)

Čtyři hvězdy, ale s odřenýma ušima. Někdy toho CGI, supermana a ježko-hlavounů bylo až moc. Taková fantasy blbůstka, která neurazí, ale ani nenadchne. Chválím rozumných 6 epizod, jinak bych hodnotil hůře, už tak to bylo na hraně.

Karanténa smrti (2022)

Nejlepší "covidový" film, jaký jsem viděl a ještě k tomu ve stylu Vřískotu. Velmi oceňuji, že záporné postavy dodržují daná covidová opatření a nosí ochranné černé šátky přes ústa i nos :)) Záběr ohnivého běhu na konci velmi potěšil, až na ty policejní vozy, z kterých neráčil vystoupit žádný policista... to jsem šel do kolen :)) Film ale jinak velmi povedený, dali si záležet.

Vikingové: Valhalla - Série 2 (2023) (série)

Druhá série Valhally dokazuje, že to jde i bez velkolepých bitev. Je zde velmi málo akce, ale vůbec mně to nevadilo. Mou pozornost si seriál získal od začátku do konce.

Přítel rodiny (2022) (seriál)

Tak tohle byla jízda! Seriál podle skutečné události, kde hned v úvodu je řečeno skutečnou Jan, že se jedná o příběh těžko uvěřitelný, že se tohle nestává. Já si říkal, že naopak, tohle se děje právě často, únosy dětí rodině známou osobou, zejména právě v USA. Šeredně jsem se mýlil. Takhle dobrodružný až "mimozemský" únos jsem ještě neviděl :)) Tohle může vymyslet opravdu jen sám život v čele s psychopatem, který to má v hlavě jinak poskládané nebo geniální scenárista na pořádném tripu. Kdo by nechtěl sledovat všech devět dílů, tak stačí zhlédnout první dva díly, kde je podstata této skutečné události jasně naservírovaná. Byla by ale škoda nepokračovat, protože dále začíná boj a intriky o mladou dceru Jan. Zaručuji, že se vám bude několikrát otevírat kudla v kapse.

Ropná plošina (2023) (seriál)

Tak tohle je zklamání! Prvním dílem to začíná a také končí, zbytek je jen bezduchá výplň bez špetky napětí nebo něčeho zajímavého.

Král Tulsy - Happy Trails (2023) (epizoda)

Konečně! Stále jsem čekal, abych dostal to, co jsem od tohoto seriálu čekal a konečně tento díl to doručil.

Black Snow (2023) (seriál)

Solidní, avšak průměrné krimi drama s výborným Fimmelem. Kvalit True Detective to nedosahuje, ale jako náplast před 4. sérii TD se to dá.