Experiment Belko (2016)

Vidíte čipáci ? :-D verbal to tak pekne napísal, že to už ani netreba ďalej komentovať.

Paní Bovaryová (2014)

Keď si odmyslím, že som čítala knihu, tak to nebolo také zlé. Každopádne Mia v roly Emy je naozaj zvláštna voľba, i keď v tejto pozmenej verzii je celkom presvedčivá. Problém filmu je, že niektoré veci podáva príliš skratkovito a dejú sa príliš rýchlo. Chcelo by to aspoň o pol hodinu dlhší čas....

Cell (2016)

Nemám rada Kinga ani americký pátos, ale keď už mi bol pustený tento film, jasne som tam videla virózových zombíkov. Chcelo by to poriadnu dávku benzínu i v realite a na rozdiel od prehnaného filmu, hneď by nám bolo lepšie ;-)

Někdo to rád zahalené (2017)

Nečakane vydarené. Naozaj by ma nenapadlo, že sa mi bude tak páčiť film, kde je toľko arabských a perzských postáv (hoci napríklad dvaja hlavní mužskí hrdinovia sú očividne stvárnení Francúzmi) a ktorý je zasadený do multikultúrneho Francúzska. Je to tak geniálne úchylné a úchylne trefné až som z toho nadšená.

Tatranská romance (1934) odpad!

Tatranských hôrnych chlapov hrajú Češi, čo je zjavné hlavne vo výslovnosti; v typickej slovenskej krčme typických Slovákov uspokojuje český operný spevák; hlavný hrdina vyzerá ako nevkusný model danej historickej epochy a celé je to zle zahrané, trápne a smiešne.

Nikdo (2021) odpad!

Nudné, tupé a zle zahrané propagovanie zbytočného násilia a vraždenia. Skoro väčší hnus ako kampaň Očkovanie je sloboda.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Začalo to chaoticky, pokračovalo pomerne dobre a skončilo to tak ako i v našom svete - "slniečkári" totiž dokážu každého dostať do problémov.... Hlavná hrdinka a jej kamarát z detstva sa rozhodne nesprávajú ako siroty, ktoré zažili utrpenie, ale ako naivní frackovia zo západu. Alinu, mnohí ľudia nemajú radi pretože je kríženec (herečka je konkrétne európsko-ázijskeho pôvodu), ale s ostatnými - či už černochmi, mulatmi alebo Indami tam kupodivu problém nemajú. Okrem toho dotyčná očividne nemá analytické myslenie, ani vkus na chlapov, ale tak čo už.... Až sa trochu hanbím, za to, že som si želala spárenie tejto poločíňanky s chlapom, ktorý má iba časť krvi černošskej a vyzerá dobre :-D.... A keď to takto pôjde ďalej v ďalších seriáloch už nebudú Európania v hlavných úlohách len v menšine, ale možno sa tam objaví len jeden a samozrejme to bude ten zlý :-)

Slovania (2020) (seriál) odpad!

Na toto by sa dalo napísať niekoľko veľmi obsiahlych štúdií, ktoré by sa zaoberali napríklad témami ako sú hanenie národa a predkov i histórie ako takej, úpadok slovenskej filmovej a seriálovej tvorby, prečo sú dnes obsadzovaní takmer len nekvalitní herci, moderná posadnutosť súložením, psychické úchylky psychológov (v tomto prípade autorky scenára....) i zopár úvah na tému kam sa stratili všetky tie milióny z rozpočtu, keď sa to natáčalo na lacnej Ukrajine a celé to vyzerá ako lacná zlátanina.

Robert the Bruce (2019)

Nečakane zaujímavý psychologický film z histórie. Áno, trochu patetický a nie podľa skutočnej udalosti, ale malo to ducha doby (trochu líznutého súčasnou mentalitou), pekné scenérie a mala som z toho (napriek výhradám) dobrý pocit, čo sa mi pri filmoch zobrazujúcich nejakú historickú dobu aj so skutočnými postavami, často nestáva.

Slovania - Slnovrat (2021) (epizoda) odpad!

Nič tak odporné, tupé, nezmyselné a smiešne zároveň som už dávno nevidela. Ale ono sa stačí pozrieť na tvorcov a človek hneď vidí odkiaľ vietor fúka, tí by dokázali zbastardiť úplne všetko.

Časové pásmo bylo změněno