Nepředstavitelné (2018) odpad!

Hmmmm aj úvodná minúta s hlavným "hrdinom" a titulky s istým prezidentom (no dobre, Spoiler, vykecám to - za všetko môže Putin :-) stačí na to aby to rozumný človek radšej vypol.....  je to naozaj zlé vo všetkých zmysloch. Chápem, že Švédom šibe z toho ako sa majú dobre; kopa imigrantov (našťastie ich tam spomenuli..hoci sú nič oproti Vladimírovi;-)) je toho dôkazom...ale že nevedia točiť filmy, kde je aj nejaká tá logika.... fuuuf skoro ako u nás. :-D

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film) odpad!

K filmu som sa dostala cez osobu herečky, dnes veľkej "intelektuálky", ktorej posudok na článok Klin židov medzi Slovanmi od Tibora Rostasa si odporúčam prečítať.... no a teraz k veci - poviedku som nečítala, ale nech je akákoľvek, určite sa dá a dal podľa nej natočiť film, ktorý by nebol tak plytký, nudný a pseudoumelecký. A herečka sa tam nehodila, jej ľahkosť som jej síce verila, ale nie to prečo ani pekná ani zaujímavá zaujala toľko chlapov..... pokiaľ to mal byť film o tom ako chudáci chlapi nevedia splašiť lepšiu štetku pre všetkych 5 naraz, tak dobre, len stále nechápem to pobláznenie a neospravedlňuje to tú absurdnú nudu.

Gogol. Strašnaja mesť (2018)

Keď sa dajú dokopy Gogoľove poviedky napísané na motívy ľudových príbehov s fantasticky dotvoreným autorovým životným príbehom, temnou atmosférou, peknými devami atď.. môže byť z toho úžasné fantasy. Nemôžem si pomôcť, ale najviac na mňa zapôsobila Rusalka a najviac ma štval čierny jazdec, keď práve nebol čierny jazdec :-D

The Head Hunter (2018)

Rozjímavá, atmosferická snímka; pekná príroda a poučenie ohľadom čarovných odvarov z netvorov.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Ušetrím vám pozeranie troch sérii tejto telenovely a rovno vám poviem že..... sa máte bezhlavo krížiť! Rôzne národnosti, rasy, etniká, ľudia, čarodejníci, upíri i démoni. Čim viac a čím častejšie, tým lepšie! Inak zdegenerujete! Takže pozor.... Zjavne nie som duševne celkom v poriadu, keď som to dokázala dopozerať, ale tak boli tam zábery na pekné mestečká, dedinky, hrady, cintoríny i prírodu (hlavne v prvej sérii) a na hlavnú herečku sa dalo pozerať pokiaľ práve nemala ťažké záchvaty "slniečkárstva", ale nebojte sa, napriek tomu, že je žltovlasá a modrooká bolo jej dovolené nájsť si modrookého chlapa (!) Inakosť sa v tomto prípade odbavila "len" na tom, že je iného druhu, má násilnícke sklony a ešte k tomu je Francúz. No a dúfam, že tu nemusím písať o tom akou prirodzenou súčasťou nášho života by mali byť rasovo zmiešané homosexuálne páry. Skrátka - kurvite sa kade chodíte a snažte sa pri tom čo najmenej myslieť. Určite pri tom nemyslite na predkov, potomkov alebo vedu, leda tak na "vedecké štúdie", ktoré ukončujú tento seriál a hovoria o tom, že sa máme krížiť ;-)

K zemi hleď! (2021)

Toto je ten druh filmu, ktorý sa mi páči i nepáči a vôbec neviem aké hodnotenie by mal dostať. Je tu niekoľko klišé známych z amerických katastrofických filmov - napríklad, že Američania sú jediný inteligentný a technicky schopný národ :-D ale teda pekne vyzdvihli isté úchylnosti doby, občas ich predstavili až tak divadelným spôsobom, že i blbšiemu divákovi (a takých je väčšina) muselo docvaknúť, že tento svet a táto spoločnosť vôbec nie sú normálne.

Cesta za smířením (2021)

Mohla to byť skvelá čierna komédia nebyť tých nezmyslov... akonáhle v krízovej situácii dostali možnosť brániť sa efektívnym spôsobom, tak sa začali chovať ako úplní retardi.....  alebo sú ľudia naozaj tak blbí?

Tajemná zahrada (2020)

Zaujímavé spracovanie. Keby tam dve postavy neboli obsadené politicky korektným spôsobom, tak by som dala 5 hviezdičiek.

Pacho, hybský zbojník (1975) odpad!

No dobre, konečne som vzhliadla tento "skvost" a síce chápem, že to mala byť prostá komédia pre prostý ľud, ale prečo si niekto myslí, že prostý ľud si nezaslúži pozdvihnutie? Tuposť a úpadok kraľujú tomuto filmu, ktorý som ani nedokázala dopozerať... Kvôli filmu sa pálili staré drevenice, zemepáni boli samozrejme tak "správne" (na socialistický spôsob) zobrazení ako úplné svine, no a sexuálny motív je tam na každom kroku.

Není čas zemřít (2021)

Postupne som mala asi takéto myšlienky a pocity (obsahuje SPOILER): Nejak im je spolu dobre, to nevydrží. - To tam neponičili to krásne staré talianske mesto (chcem tam ísť!) keď tam natáčili takéto scény?!- Sahala si na brucho, asi čaká decko. - To sa chce vážne vyspať s tamtou, to klesol tak hlboko?  - Jasné nový 007 musí byť v dnešnej zvrátenej dobe takýto, echm teda takáto. - Prečo je najlepšia ženská herečka i najzaujímavejšia ženská postava tak príšerne odhalená a je tam tak krátko?- Echm nanoboty hej? -Ja som vedela ze to bude decko! - Pekný zahmleny lesik, chcela  by som tam ísť na prechádzku. -To je preboha čo za dôvod na zabíjanie ľudí? To, o čo sa snažil "záporák" v Inferne (hlavne v knihe) bolo lepšie vymyslené, hoci kvôli politickej korektnosti aj tak nevidel rozdiely medzi kontinentami. - Nejaký je ten záver moc slizký. A to všetko stihol za tých pár minút odkedy odpálili rakety?- Pekný ostrov, tam chcem ísť........ Ale stavím sa, že aj tak bude ďalší diel, buď vymyslia zázračné oživenie alebo sa to bude odohrávať v minulosti.