Na návštěvě (2015)

Povedzme si to narovinu: najdesivejší tam bol ten rep :-D

Ostrov smrti (2003)

Keď vezmem do úvahy v akých sračkách je vychovávaný priemerný Američan (bohaté dievčatko o to viac), tak Jullianne vôbec nebola blbá. Zrejme vyplávali na povrch dobré gény.

Štvanec (2003)

Vraj sú Amíci takí naozaj. Obetujú množstvo času, energie, peňazí a životov, aby chytili jedného vraha. Ale, aby sa zbavovali skutočne nebezpečných indivíduí, skupín a organizácií, to nie.....škoda. Záporák nebol záporák a celú dobu som mu držala prsty....

Pomáhat a chránit (2011)

Zopár dobrých drsných vtipov. Ale tvorcovia sa majú ešte veľa čo učiť. Škoda aj toho napĺňanka kvót, agent mohol byť pokojne beloch.

Nová země (2011)

Gratulujem holandským tvorcom. Film je tak "uveriteľný" akoby ho točili Amíci. Hlavný hrdina je zženštilé trdlo, ktoré ich tam nakoniec všetkých zachraňuje. Plavia sa severom, okolo ľadovcov atď, ale oblečení sú tak, že by aj v holandskej zime zmrzli. A spanilá dievčina je oblečená ako najväčšia kurva, aj keď všetky okolo nej majú šaty až ku krku. A to je to dokonca farárova dcéra. Milé.

Blade Runner 2049 (2017)

Už ma neprekvapuje, že mnohé scifi filmy nemajú logiku. Ani morálny záber. Hlavná postava je umelý ne-tvor, ktorý vyzerá ako človek a aj si to o sebe začne myslieť. Stvárnený je tam ako pekný chlap, aby ste s ním súcitili. Jeho priateľka je ešte krajšia, ale ups...je to hologram. Hologram, ktorý nevznikol ako obraz živej bytosti. Skrátka počítačovo vytvorený obraz, ktorý tvrdí, že ho miluje. Potom je tam zlá umelina a Harrison, ktorý si začal s umelinou v predchádzajúcom filme. A ich echm potomok. Škoda, že mi nebolo úplne jasné, či má naozaj poruchu, alebo je zavretý kvôli ochrane. Ľudia tam vyzerajú ako zdegenerovaní idioti a je ich dosť veľa. Otázka znie: načo vyrábať na otrockú prácu umeliny, keď je tam dosť ľudského odpadu? Alebo by im mohli trebars aj zaplatiť, ale to sa nenosí ani v tomto svete. Čo sa stane, keď si niekto predstavuje ľudí ako "božských" tvorcov nových bytostí ( ktoré vyzerajú tak isto?)....blbý film.

Blade Runner (1982)

To, že si niečo myslí, že je človek, z neho človeka nerobí. To, že sa niekto hrá na stvoriteľa z neho stvoriteľa nerobí....Film, kde máš súcitiť s umelými kreatúrami, ale mne sa nechce.

Vraždy na Shetlandech - Série 3 (2016) (série)

Multikultúrnosť a veľkolepé kecy k téme znásilnenia musia byť!!!! :-D Ale ja to ešte stále dokážem z celkového dojmu vyseparovať, takže tento seriál stále môže byť.....(ale bojím sa čo vymyslia nabudúce)

Vraždy na Shetlandech - Série 4 (2018) (série)

Bolo by to skvelé, keby si odpustili tú povinnú "antifašistickú" agitáciu, ženské vo vedení a poslednú smrť....ale aj tak to má ešte stále úroveň.....(a ja dúfam v lepšie zajtrajšky)

Přežijí jen milenci (2013)

Film, o ktorom by niekto mohol povedať, že sa tam nič nedeje. Plynie pomaly, pokojne, ladí s hudbou, s myšlienkami (tie o ľudoch - zombíkoch sa mi zvlášť páčili)...takýto umelecký zážitok mám naozaj len málokedy.