Ornitolog (2016) odpad!

Jeden z najprijebanejších filmov, aké som kedy videla. Začína sa to dobre, aj keď trochu nudne- chlapík, ktorý vyzerá, že sa v prírode vyzná, putuje divočinou a pozoruje vtáky. Má to prírodovedný rozmer, až kým dotyčný nezistí, že je obklopený nezvyčajným množstvom magorov, ktorí na neho začínajú vplývať. A kým divák nezistí, že ornitológ má rád až priveľa vtákov. Nemám problém s alternatívnymi filmami, pokiaľ to nie sú zhúlené propagácie homosexuality (a v tomto prípade ešte k tomu tváriace sa ako nejaké podobenstvo).Ľutujem, že som vopred nevidela trailer, to by ma hneď prešla chuť pozrieť si to. Plusom je len prekrásna portugalská príroda.

Ostrov smrti (2003)

Keď vezmem do úvahy v akých sračkách je vychovávaný priemerný Američan (bohaté dievčatko o to viac), tak Jullianne vôbec nebola blbá. Zrejme vyplávali na povrch dobré gény.

Pacho, hybský zbojník (1975) odpad!

No dobre, konečne som vzhliadla tento "skvost" a síce chápem, že to mala byť prostá komédia pre prostý ľud, ale prečo si niekto myslí, že prostý ľud si nezaslúži pozdvihnutie? Tuposť a úpadok kraľujú tomuto filmu, ktorý som ani nedokázala dopozerať... Kvôli filmu sa pálili staré drevenice, zemepáni boli samozrejme tak "správne" (na socialistický spôsob) zobrazení ako úplné svine, no a sexuálny motív je tam na každom kroku.

Pán času - The Witchfinders (2018) (epizoda) odpad!

Multikultúrna sračka....táto séria je krásnym príkladom západného degradovania bieleho muža. Hlavným šéfom je žena, je doprevádzaná Indkou, Afričanom a starším bielym mužom. Okrem toho je to plné prehrávajúch hercov. No radosť. Nie že by v prvých sériach novej éry Doctora Who nebolo množstvo dobových propagačných sračiek, ale toto už je naozaj moc.....

Paní Bovaryová (2014)

Keď si odmyslím, že som čítala knihu, tak to nebolo také zlé. Každopádne Mia v roly Emy je naozaj zvláštna voľba, i keď v tejto pozmenej verzii je celkom presvedčivá. Problém filmu je, že niektoré veci podáva príliš skratkovito a dejú sa príliš rýchlo. Chcelo by to aspoň o pol hodinu dlhší čas....

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) odpad!

Aj keď odhliadnem od prznenia Tolkiena, tak mi zostáva prznenie zdravého rozumu, kinematografie ako takej, vkusu a k tomu naozaj odpudivá politická korektnosť.

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda) odpad!

Pozerám to asi len preto, aby som sa dozvedela kam až môže zájsť prznenie Tolkienovho diela a neschopnosť niektorých ľudí natočiť zmysluplný fantasy seriál :-)

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda) odpad!

Na tomto diely nezmyslu sa určite prepralo toľko prachov, že keby som bola jeden zo zlodejov, echm tvorcov či aspoň spoluvinníkov, bola by som krásne zaistená. To, že tvor s morálnym cítením by po tom nevedel zaspať, je už druhá vec :-(

Piargy (2022)

Hovorí sa, že keď je fotka na houby, stále sa to dá hodiť do čierno-bielej a hrať sa na veľkú umeleckosť. S tymto filmom je to podobné. A ešte tam bacli aj extra porciu opakujúceho sa zvolávania konca sveta a do tretice - motívy druhej svetovej vojny, tá skrátka nemôže chybať..... Mimochodom, keby bol niekto navnadený a chcel si prečítať Švantnerovo dielo - má to pár strán, dedina je osadou s pár domami a žiaden dramatický prepletenec s dievčaťom a svokrom tam nie je... vlastne je to dosť nuda, ale zaberie vám to oveľa menej času ako tento film.