Rozum a cit (1995)

Je to prenádherné spracovanie knihy a aj ľudia čo nikdy nečítali Jane Austen, ale majú radi príbehy odohrávajúce sa v Británii v 18.- 19. storočí si prídu na svoje. Výkony hercov sú perfektné a vierohodné a citlivá duša si aj poplače.

Ruiny (2008) odpad!

Ďalší zo skvelých amerických hororov, kde sa ukazuje, že tuposť Američanov je desivejšia a nebezpečnejšia než hocijaká obluda či nákaza.

Sabrina (1954)

ťažko povedať, ktorá z dvoch verzii tohto príbehu - tá s Audrey Hepburn alebo s Juliou Ormond je lepšia... každopádne táto stará je štýlová, chytľavá a tá nová viac do hĺbky rozoberá ľudské vzťahy

Sahara (1983)

neskutočne blbý a predvídateľný (hoci nie, až také kraviny som nečakala :-D) film postavený na jednom peknom ksichte, púšti a rádoby akcii :-D

Satan přichází (2006)

Moc slabé, moc málo strašideľné..... na druhýkrát už fakt nudné. Nápad je dobrý, ale aj tak ide iba o remake.

Selfie (2014) (seriál)

Ako tu už ktosi povedal - Karen má naviac. Ale nie každý natrafí len na dobrú prácu. Každopádne seriál celkom dobre striela do dnešnej chorej spoločnosti. Občas som sa aj zasmiala a to nie som bežný divák fičiaci na amerických seriáloch. Bohužiaľ to s normalizáciou Elizy nejde až tak dobre a rýchlo ako by mohlo a keďže sa asi nedočkáme druhej série prídeme aj o veľkolepý a edukačný koniec. No čo už.

Sestra (2018) odpad!

Trápne, nudné, bez gradácie napätia, plné klišé a dokonca aj balič Frantík sklamal lebo SPOILER ju fakt nezbalil :-D

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film) odpad!

K filmu som sa dostala cez osobu herečky, dnes veľkej "intelektuálky", ktorej posudok na článok Klin židov medzi Slovanmi od Tibora Rostasa si odporúčam prečítať.... no a teraz k veci - poviedku som nečítala, ale nech je akákoľvek, určite sa dá a dal podľa nej natočiť film, ktorý by nebol tak plytký, nudný a pseudoumelecký. A herečka sa tam nehodila, jej ľahkosť som jej síce verila, ale nie to prečo ani pekná ani zaujímavá zaujala toľko chlapov..... pokiaľ to mal byť film o tom ako chudáci chlapi nevedia splašiť lepšiu štetku pre všetkych 5 naraz, tak dobre, len stále nechápem to pobláznenie a neospravedlňuje to tú absurdnú nudu.

Slečna Marplová (2004) (seriál)

Nie som veľký detektívkový fanúšik, ale sfilmované diela od Agathy Christie (a ešte k tomu Vraždy v Midsomeru) ma vždy vedia dostať. Bolo to dobre napísané a je to dobre nakrútené, až tak dobre, že človek je väčšinou v napätí do poslednej chvíle...

Slovania (2020) (seriál) odpad!

Na toto by sa dalo napísať niekoľko veľmi obsiahlych štúdií, ktoré by sa zaoberali napríklad témami ako sú hanenie národa a predkov i histórie ako takej, úpadok slovenskej filmovej a seriálovej tvorby, prečo sú dnes obsadzovaní takmer len nekvalitní herci, moderná posadnutosť súložením, psychické úchylky psychológov (v tomto prípade autorky scenára....) i zopár úvah na tému kam sa stratili všetky tie milióny z rozpočtu, keď sa to natáčalo na lacnej Ukrajine a celé to vyzerá ako lacná zlátanina.