Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Ďalší radový americký seriál, ktorý čerpá z atraktívnosti fantasy tématiky. Aj keď si odmyslím ako ma výsostne naštvalo dodrbanie knižnej predlohy, tak je to gýč. Nič nové, nič zaujímavé. Ale keď sa nudíte a nič sa vám nechce a máte práve zapnutý televízor... tak práve vtedy je tá doba, keď sa na to človek môže pozerať.

Tess z rodu D'Urbervillů (2008) (seriál)

Úžasné spracovanie, od ktorého som sa nemohla odpútať, kým som ho nedopozerala. Ale možno som poznačená tým, že mám tak veľmi rada adaptácie britských románov z tohto obdobia :-) A hoci som v čase zhliadnutia filmu mala prečítaných pár Hardyho kníh, túto som si odkladala na neskôr, prečítala som si ju až potom a je senzačná - asi to najlepšie čo som od Hardyho čítala a vo všeobecnosti skvelá kniha, takže odporúčam.

V Bruggách (2008)

Film jemne nadpriemerný, pohodový, ktorý nenaštve.... A Brugy sú naozaj nádherné.

Becoming A Woman in Zanskar (2007) (TV film)

V celku dosť informatívny ale aj emotívny dokument o životných cestách dvoch dievčat z vysokohorskej himalájskej dediny. Jednu viac menej donútia sa vydať, druhá sa radšej stane mníškou.... ani jedna to v živote úplne nevyhrá, ale hlavne dievčaťu, čo odchádza do veľkého mesta učiť sa do kláštora sa otvárajú dvere do sveta mimo ťažký život v himalájach a do sveta vzdelania.

Hvězdný prach (2007)

Krásne kulisy, krásni herci, čary, také niečo čo ja nazývam -moderným zobrazením starého anglicka(a iných končín), používaným v nových rozprávkach a fantasy filmoch-je to plné farieb a zaujímavého deja. Celkovo sa mi to páčilo. A doviedlo ma to ku prečítaniu knihy, ktorá je mimochodom tiež skvelá, len v detailoch iná.

Legenda o Vánocích (2007)

Milé a zároveň smutné, ale je to fínsky film, bolo by zvláštne keby to v sebe nemalo zvláštny smútok....

Linin deníček (2007)

Keby radšej točili milé tínedžerské filmy ako 32A, ale oni nie. Len samý sex, dievča nevie čo so sebou, tak to skúša aj s chlapom, čo jej je odporný - a ešte akým spôsobom nám to podávajú.....Ja som sa v polke skoro zadusila od smiechu kombinovaného so zhnusením, tak som to vypla...

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Rovnako ako nie je Northangerské opátstvo najlepšia Austenovej kniha, nie je ani tento film najlepší z adaptácií jej kníh. Ale je to pekný film, nič ma na ňom vyslovene nedorazilo, ani český dabing, ktorý mi prišiel akoby ho robili narýchlo. Určite sa to oplatí pozrieť. Príbeh stojí za to a herci sú minimálne zlatí :-)

Lekce řízení (2006)

Na to ako blbo mi znel názov tohto filmu a ako som si myslela, že to bude fakt nejaká komédia o autoškole, som bola clekom príjemne prekvapená. Rupert Grint, ktorý vo mne tentokrát neevokoval Rona Weasleyho, aj keď bol na začiatku filmu tiež prvotriedne trdlo... príbeh o synovi kňaza, ktorý má vyšinutú pokryteckú matku a nebyť jednej svojskej starej herečky asi si nikdy nenájde vlastnú cestu. Príjemne bežiaci príbeh o ceste k vlastnému životu s fakt dobrou hudbou. - Sufjan Stevens, Richard Thompson, Salsa Celtica..... 5 hviezdičiek za to, že je to také príjemné nenásilné a má to nejaký vyšší zmysel

Opilí slávou (2006)

Alison Lohman ako pop hviezda - svojím spôsobom nána a bezdomovec do nej zamilovaný....ešte k tomu jeho kamoš paparazzi. Príbeh, ktorý miestami prekvapuje svojou hĺbkou a miestami otravuje blbosťou ľudí žerúcich celebrity a človeka, ktorý sa zamiloval do obrazu a nakoniec zistí, že im to snáď spolu aj vyjde.... ...skvelá hudba