Smrt a slavíci (2018) (seriál)

Najskôr som bola z filmu sklamaná, miestami bol príliš divadeľný, patetický atď. a nevedela som, čo si mám myslieť o konci, ale ako vo mne doznieval, uvedomila som si, že je to skvele napísaný a taktiež dobre zahraný príbeh. Možno sa niekedy pustím aj do knihy. Autor písal i drámu, tak možno preto som mala miestami pocity ako pri divadeľnom predstavení.

The Head Hunter (2018)

Rozjímavá, atmosferická snímka; pekná príroda a poučenie ohľadom čarovných odvarov z netvorov.

V pasti - Série 2 (2018) (série)

Slabota. Povinné kvóty na homosexuálov, imigrantov a černochov splnené hneď na začiatku a ani potom nám s tým nedajú pokoj. Povinná odbočka ku "extrémnej pravici" a samozrejme typické západniarske deti-arogantné, rozmaznané, egoistické a tupé, hlavne, že poznajú Angelu Merkel. Dievčina by si zaslúžila hneď na začiatku poriadne zmlátiť a všetci rodičia tiež (Andri okrem iného aj za to koho poslal do basy minulú sériu, jaj títo strašne správni a zásadoví policajti :-D..) Všetko sa mohlo vyvíjať inak. A mimochodom ....začína ozajstný SPOILER.....s tým záporákom si snáď robili srandu. Už dávno som nevidela detektívku, kde by tak zle vybrali herca na postavu vraha. A nejde len o tú jeho tvár, i bez toho už pekne dlho od konca seriálu bolo jasné kto a čiastočne aj prečo.

Vraždy na Shetlandech - Série 4 (2018) (série)

Bolo by to skvelé, keby si odpustili tú povinnú "antifašistickú" agitáciu, ženské vo vedení a poslednú smrť....ale aj tak to má ešte stále úroveň.....(a ja dúfam v lepšie zajtrajšky)

Žena na válečné stezce (2018)

Síce pochybujem o legálnosti odberu DNA vzoriek, ukrajinská vložka mi šla na nervy a samotársky cudzinec mal až priveľa smoly, ale celkovo hodnotím film ako veľmi dobrý a dúfam, že inšpirujúci pre čo možno najviac ľudí (aspoň v oblasti zaujímania sa o prírodu, keď už teda nebudú robiť partizánsku činnosť). Chce to čo najviac ekoteroristov (inými slovami - uvedomelých, ekologicky zmýšľajúcich ľudí, ktorí prekonávajú nebezpečenstvo a riskujú basu, aby aspoň nejako prispeli k dobrej veci, zvýšili povedomie o problémoch atď...) a kvalitne spravených filmov o nich :-)

Blade Runner 2049 (2017)

Už ma neprekvapuje, že mnohé scifi filmy nemajú logiku. Ani morálny záber. Hlavná postava je umelý ne-tvor, ktorý vyzerá ako človek a aj si to o sebe začne myslieť. Stvárnený je tam ako pekný chlap, aby ste s ním súcitili. Jeho priateľka je ešte krajšia, ale ups...je to hologram. Hologram, ktorý nevznikol ako obraz živej bytosti. Skrátka počítačovo vytvorený obraz, ktorý tvrdí, že ho miluje. Potom je tam zlá umelina a Harrison, ktorý si začal s umelinou v predchádzajúcom filme. A ich echm potomok. Škoda, že mi nebolo úplne jasné, či má naozaj poruchu, alebo je zavretý kvôli ochrane. Ľudia tam vyzerajú ako zdegenerovaní idioti a je ich dosť veľa. Otázka znie: načo vyrábať na otrockú prácu umeliny, keď je tam dosť ľudského odpadu? Alebo by im mohli trebars aj zaplatiť, ale to sa nenosí ani v tomto svete. Čo sa stane, keď si niekto predstavuje ľudí ako "božských" tvorcov nových bytostí ( ktoré vyzerajú tak isto?)....blbý film.

Bokeh (2017)

Zaujímavý nápad, pekné prostredie...len hlavní hrdinovia boli trochu zvláštni.

Cesta za králem trollů (2017)

Úžasné! Ani si nepamätám kedy som naposledy videla takú dobrú rozprávku. Je tu krásna nórska (a z neznámych dôvodov aj česká) príroda, množstvo úžasných archetypálnych obrazov a herci, ktorí pôsobia celkom sympaticky. Takéto niečo by sa malo púšťať deťom, nie tie americké (alebo i české a slovenské) sračky!

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Film o tom, čo sa stane, keď sa necháme ovládnuť Googlom a Facebookom. Hoci neverím, že hoc Amíci by mohli byť až tak blbí ako tí v tomto filme....Hlavná hrdinka a jej vývin sú absolútne nevysvetliteľné. Najprv je tichý introvert a pomerne normálna, neskôr sa zmení na tupú fanatičku, ktorá si myslí, že pomáha svetu, tým, že ho zničí a nakoniec....nakoniec si myslí, že všetko na dobré obrátila, keď dopomohla k tomu, že na svete nebudú žiadni zlosynskí šéfovia, len zombíci bez vedenia :-D

Errementari (2017)

Cícer to istí :-D Ale bodol by aj hrach.