Anima (2019)

Opravdu "zvláštní jízda" :-)

Arcibiskup s lidskou tváří (2012) (TV film)

"Humoru je vo filme dostatok, priestoru pre hlbšiu úvahu už menej. To je možno kameň úrazu celého filmu: verejnosť si Róberta Bezáka pamätá ako človeka, ktorý dokáže osloviť a predniesť hlboké, intímne myšlienky odkazujúce k Bohu takým spôsobom, že mu ľudia bez ohľadu na vierovyznanie rozumejú. Vo filme tieto prejavy chýbajú." Celá recenzia: http://www.postoy.sk/recenzia-arcibiskup-s-ludskou-tvarou

Azur a Asmar (2006)

Podmanivá atmosféra umocnená originálnou animáciou a exotickými lokalitami. Napätie, neha, vtip. Jedna z mála rozprávok, do ktorej sa okrem mňa a detí zadívala aj moja manželka :-)

Celebrity (1998)

Zábavné. Preplnené a prázdne zároveň (tak to mám rád). Obvyklá Allenova satirická sebareflexia. "He's very arty, pretentious, one of those assholes who shoots all his films in black and white."

Dohodnuto (2007)

Tuctová kontroverzná téma. Avšak namiesto očakávanej vzbury proti rodičom a vymaňovania sa z pút tradičnej viery mi bolo ponúknuté zrelé, optimistické a pokorné vyrovnanie sa aktérok s časopriestorom v ktorom žijú. 90%

Dvojník (2022)

Emotionless comfort.

Elling (2001)

Klobúk dolu, neurotickému Ellingovi sa podarilo nadviazať priateľstvo "bez pomoci nórskej vlády"!

Expres na západ (2011) (TV film)

Mne to velice sadlo. Obsah aj forma bez výtky. Dokonalý koktail sviežej nádeje čierneho konvertitu nahlodanej skepsou argumentujúceho profesora. Boj svetonázorových protikladov z môjho pohľadu končí remízou. Napriek rozdielnemu náhľadu na život sa obaja navzájom hlboko chápali. Prvý film, čo ma primäl kúpiť si knižnú predlohu.