Anima (2019)

Opravdu "zvláštní jízda" :-)

Na špatné straně (2018)

Anchovies meets percentages. Tempo nie je pomalé ale adekvátne. Vleklé pulp scény + svojsky inteligentné konverzácie + rozpracovanie bočných línií ústiacich do finále zatlačia diváka do kresla a zalepia mu konečne držku. Akurát pred pádom ľadovej sprchy. Muzika len z autorádia ako v živote. Possum. Refridgerator. Dead rat.

Koza (2015)

Námetom, spracovaním i vleklosťou podobná "Epizóda zo života zberača železa" bola oveľa presvedčivejšia. Ale furt dobre.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Skvelý román i skvelá filmová adaptácia. Kvôli stopáži časť príbehu osekaná. Dojem z knihy - svojský čierny humor, Allanova jednoduchosť a priamočiarosť - sa filmu podarilo zachovať.

La città ideale (2012)

Co sa da o tomto napisat. Jasne, zapletku stihnem podrobne opisat kolegovi vo vytahu. Z prveho na druhe poschodie. Ale posobi dost autenticky hoci na okolnosti pribehu je nazerane cez celkom inu optiku ako sme zo zivota alebo filmov zvyknuti. Obsadenie vyborne - pre mna boli herci velmi presvedcivi; ked som sa zamyslal nad tym, ako michele formuluje vety - s jedinym motivom "najst pravdu" - ani mi nevadila ta rozvlacnost.

Spievankovo 5: O povolaniach (2015)

"Bobrí deň vospolok!" Kino Spievankovu svedčí. Piaty diel stavil na známe SR herecké tváre a profi šmrnc udrží pozornosť aj dospelého diváka (lebo veď decká dokážu čumieť do hocičoho). Ešte o ligu lepšia je ale - podľa očakávaní - muzika. S prihliadnutím na sub-juvenilný žáner sú hudba i texty na jednotku. Chytľavé, no nie infantilné. Orchestrálne aranže i Palúchove stradivárky absolutely bezva. Premiéra, október 2015.

Rick a Morty (2013) (seriál)

"You can park in a handicapped spot, Morty. Anything with less than eight limbs is considered disabled here."

Glenn Gould (2005)

Podstatne lepšie než "Genius Within: The Inner Life of Glenn Gould (2009)".