Arcibiskup s lidskou tváří (2012) (TV film)

"Humoru je vo filme dostatok, priestoru pre hlbšiu úvahu už menej. To je možno kameň úrazu celého filmu: verejnosť si Róberta Bezáka pamätá ako človeka, ktorý dokáže osloviť a predniesť hlboké, intímne myšlienky odkazujúce k Bohu takým spôsobom, že mu ľudia bez ohľadu na vierovyznanie rozumejú. Vo filme tieto prejavy chýbajú." Celá recenzia: http://www.postoy.sk/recenzia-arcibiskup-s-ludskou-tvarou

Zabiják Joe (2011)

Morálne dekadentný snímok s hustou atmosférou, v ktorom svedomie postáv, sledujúcich len vlastný záujem, nehrá ani len druhé husle. Hoci mi úsmev zmrzol na perách hneď v úvodných minútach, príbeh, podčiarknutý formou a skvelými výkonmi, vo mne budil akési zvrátené potešenie. Nepozerajte to..

Úkryt (2011)

Mňa počas filmu ani natoľko nezaujímalo, či sa v Curtisovi prebúdza schizofrénia alebo má prorocké vízie. Obzvlášť silné je v snímku puto medzi ním a maželkou. On nepripúšťa možnosť, že by ju a dcéru opustil, snaží sa k svojim halucináciám pristupovať kriticky. Samantha mu zase do maximálnej možnej miery verí a odpúšťa skratové konania, napĺňajúc tak prakticky sľub "v zdraví aj v chorobe".

Expres na západ (2011) (TV film)

Mne to velice sadlo. Obsah aj forma bez výtky. Dokonalý koktail sviežej nádeje čierneho konvertitu nahlodanej skepsou argumentujúceho profesora. Boj svetonázorových protikladov z môjho pohľadu končí remízou. Napriek rozdielnemu náhľadu na život sa obaja navzájom hlboko chápali. Prvý film, čo ma primäl kúpiť si knižnú predlohu.

Elling (2001)

Klobúk dolu, neurotickému Ellingovi sa podarilo nadviazať priateľstvo "bez pomoci nórskej vlády"!

Good Vibrations (2010)

Snímok vytvorený vrámci edukatívneho PR projektu "The Responsibility Project" poisťovacej firmy :-)

Zeitgeist: The Movie (2007) odpad!

Hneď úvodný hlas patrí J. Maxwellovi, teosofickému slobodomurárovi: http://ppjg.wordpress.com/2010/03/04/who-is-jordan-maxwell/. Snímok je len "nemilosrdný duchovný kšeft": http://web.archive.org/web/20090524185239/http://www.reflex.cz/Clanek34505.html. Ďalší pokus o oponentúru k prvej časti: http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=799. Napriek všetkému, vydržal som až do konca a za Sri Chinmoyovým citátom som sa v záverečných titulkách ozaj dočkal nejakých referencií a hupky na wiki. Dva hlavné zdroje bulvárnych klamstiev sú G. Massey a eklektická "astroteologička a archeoastronomička" D. M. Murdock. Napríklad Masseyova paralela medzi Horom a Ježišom bola v roku 2004 poprednými egyptológmi jednohlasne zamietnutá: http://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Massey. Ďalej odporúčam akademické vyvracanie kvázi-dôkazov "The Christ Conspiracy": http://www.answeringinfidels.com/answering-skeptics/answering-acharya-s/a-refutation-of-archary-ss-book-the-christ-conspiracy-pt-1.html. Prečo toto účelové zavádzanie a klamstvo Zeitgeistu toľkí nekriticky baštia?