frajerson

frajerson

Alexander Grón

okres Žilina
Zadajte nejaké informácie. Akékoľvek.

• 26.2.2019  12:35

Pozrieť si po rokoch klasiku a nechať za odviezť do sveta tajných agentov! Chápem presne, prečo sa mi ten film tak páčil pri uvedení v kinách, napriek tomu, že som mal len 12 rokov. Brian De Palma je pán režisér, žáner je v jeho rukách obohatený o svieže inovatívne prvky. Tom Cruise ukazuje, že vie hrať viacrozmerné postavy a ako agent sedí ako *iť na šerbel.

• 26.2.2019  12:32

Trochu slabšie ako minulý diel, ale treba upriamiť svetlá pozornosti na SVK dabing: To čo spravili herci a herečky je plnohodnotný ďalší umelecký výkon. Som rád, že sme v dabingu aj ďaleko pred čechmi, aj keď oni boli zase lepší v minulosti. Celkovo: dobrá kino zábava, na ktorú už o rok nebudeme pamätať.

• 26.2.2019  12:28

Chcel som si to nechať uležať... Do kina som prišiel s otcom, nebolo veľa ľudí, čož je škoda. Vyčítať by sa tomu dalo, aj proti iným slovenským filmom, dosť, ale má to odkaz. V takejto sku*venej krajine tu žijeme, toľko povedal môj otec v tej scéne súdu. Poviem pravdu, tiež som mal občas na krajíčku. Je to nechutný film a nešiel by som znovu, ale dúfam, že ho raz odvysiela televízia, aby slovač videla, ako to tu je. Dal by som štyri, ale že som videl otca skoro plakať dávam päť.

• 25.2.2019  00:34

Toto je film, ktorý som chcel z univerza Thor vidieť. Vtipný, ale aj vážny, pretože zase ide o všetko. Hemsworth ide tradične skvelo, ale on už skrátka zrástol s postavou Thora, Tiež sa mi ráta záverečný zvrat, ktorý tu nechcem prezrádzať, ale ide o jeden z dojímavých momentov filmu. Ako som vravel, film má všetko, čo má mať a je dôstojným pokračovaním (občas krívajúcej) ságy.

• 25.2.2019  00:31
    Koza (2015)

Kozu poznám osobne. Film je dobrý, aj keď som pôvodne čakal čosi inšieho. Na druhý krát človek prijme aj pomalšie rozprávanie, aj občas akoby zvláštne herctvo. Všetko to však dáva takto svoj zmysel. Koza je navyše krásne natočený film, myslím kameru. Nemusí sa páčiť každému, ale za mňa 5 z 5.

• 25.2.2019  00:22
    Špičák (2009)

Videl som až neskôr, než jeho druhý film a pravdupovediac, bol som trochu sklamaný. Nepochopiteľný svet (asi naschval) ku mne neprehovoril, žiadny druh metafory som neprečítal a tak som sa na film pozeral iba ako na sled krásnych záberov. Ale obraz nie je všetko. Za mňa 60%.

• 25.2.2019  00:19

Tento film je pre mňa metaforou zániku civilizácie ekologickou katastrofou. Ľudstvo sa musí spojiť a konečne pochopiť, že bojuje proti spoločnej hrozbe, aj keď nanešťastie menej očividnej, ako v tomto filme. Film však trpí začiatočníckimi chybami, často usekaným strihom. Herectvo je dobré, obzvlášť ma potešil mladý Elijah Wood, ktorého som v podobnej úlohe zatiaľ nevidel.

• 25.2.2019  00:15
    Temný obraz (2006)

Matrixu sa nedá uprieť istá inšpirácia touto predlohou. Temný a snový svet Smrťožrútov je osviežujúci aj po opakované zhliadnutia.

• 25.2.2019  00:13

Zaujímavá téma, škoda, že neoslovila viac ľudí. Rómsky holokaust si treba pripomínať, aby sa už nikdy nezopakoval. O hlavnom protagonistovi by sa dal natočiť další film. Kirchhoffove filmy mám rád.

• 25.2.2019  00:11

Dopozeral som to, ale iba kvôli nostalgickému pocitu k predlohe. Nie úplne zmysluplné, nie úplne nadväzujúce, ale vidno v tom peniaze a že si dali záležať, aby sa stále niečo dialo. Príjemné tak na vypnutie mozgu, ale kto trocha pozná lore, prečíta si radšej knihu zo série.

• 25.2.2019  00:09

Film, ktorý definoval generáciu. Toľko pôvodných motívov a trópov, ktoré v popkultúre inšpiroval tento film, by ste márne hľadali inde. Skvelé herectvo, ktoré pre mňa objavilo Kevina Spaceyho. Plný počet!

• 25.2.2019  00:07
    To (2017)

Vlastne dobrý film, nemôže poprieť inšpiráciu zo Stranger Things, ale prináša nové a svieže žánrové postupy. Zaujímavá je práca s násilím, ktorú tento film posúva stále ďalej aj pri deťoch, ešte sme napríklad nevideli dieťaťu odtrhnúť ruku, ani v horore. Inak vyšlo pár lakačiek, aj keď koncovka bola slabšia a trochu gýčová. Tri z piatich.

• 25.2.2019  00:04

Veľmi slušne natočený film, ktorý napriek uponáhlanému scenáru dokáže vyrozprávať zrozumiteľný príbeh. Skvele zahraná hlavná aj vedľajšie postavy, veľmi jemná romantická línia, ktorá neodradí ani cynickejších divákov. Slušný prídavok do svetu Harryho Pottera, ktorý sa za svoje dedičstvo nemusí hanbiť.

• 24.2.2019  23:35
    96 hodin (2008)

Veľa majstrovských diel sa maskuje za bežné kinotrháky. Taken je jeden z nich. Skvelo gradujúca akcia, dobre napísaná hlavná postava, pocit neustáleho napätia a strachu o dcéru - to všetko sú stavebné prvky, na ktorých stojí toto dielo. Ak by to nebol taký dobrý film, určite by nevznikli tri pokračovania.

• 24.2.2019  23:33

Film som videl druhýkrát a nenašiel som si k nemu cestu. Je možné, že mu ani na druhýkrát nerozumiem, a možno bude nutné počkať ďalších 5 rokov, aby so mnou začal komunikovať.

• 24.2.2019  23:29
    Dunkerk (2017)

Dunkirk je po viacerých čisto efektných filmoch dôkazom, že Nolan je majster svojho remesla. Skoro bez dialógov rozprávané obrazy, silno vizuálne a neuveriteľná atmosféra, ako by bol človek na mieste. Všetku snahu korunuje zvuk, monotónne sa opakujúci a potvrdzujúci naliehavosť predikamentu. Plus Tom Hardy. Film s Tomom Hardym nie je zlý.

• 24.2.2019  23:27

To sa naozaj nedá pozerať. Tématicky úplne opačný film, než Get Out. Kým ten pracuje s rasizmom zosmiešňujúco a nepriamo ukazuje jeho primitívnosť, Black Panther je opačne rasistický film. V Afrike žije vyspelá civilizácia, rôzne smiešne znejúcich prízvukov, ktoré neveríme ani tým najlepším hercom, ktorá bez akejkoľvek logiky korunuje svojich kráľov a dodáva im magické schopnosti. Film nemá dej, ale jednu hviezdu dávam za dlhý záber basketbalového zápasu, ten sa režisérovi podaril.

• 24.2.2019  22:54

Excelentné sci-fi klasickej školy. Ikonické scény, ktoré si človek vryje do pamäti aj po rokoch - chápadlo okolo doktorovho krku, päsťovka do tváre havarovaného mimozemšťana - aj to sú okamihy, ktoré z "filmu" robia "kult". Hrdinská postava alkoholického letca, ľudský prezident a romantická línia s rivalstvom v láske, to všetko sú síce schématické, ale o to viac funkčné línie, ktoré z metráže 140 minút robia nepretržitú zábavu. Odporúčam všetkými piatimi hviezdičkami!

• 29.6.2014  00:39
    Milk (2008)

Gus van Sant je génius a Sean hrá skvelo. Kto na konci neplakal nie je človek a tento film spraví aj z najzarytejšieho odporcu homosexuálov homofila.