Get a Life (1990) (seriál)

Nejzábavnější sitcom, co jsem měl kdy šanci vidět. Na svou dobu předběhl svým ujetým nekonzervativním humorem o dost čas. V hlavní roli Chris Elliott (Něco na té Mary je, Plavčíkem proti své vůli /Cabin Boy/, Scary movie 4) , který se hnedka stal jedním z mých nejoblíbenějších komiků, přestože tady ještě pořád nemá svůj profil :-).

Osvobození Prahy (1975)

Nevím, o co se tady snažíte. Každý film je svým způsobem tendenční a odráží se v něm prostředí a doba ve které vzniká. Je zajímavé, že u amerických blockbusterů, kde americké vlajky vlajou ve zpomalených záběrech nikdo o tendečnosti nemluví.

Californication (2007) (seriál)

Společně s "Římem" vrchol současné seriálové tvorby.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Vynikající zakončení fenoménu Akt X. Žádná sláva pro hrdiny ani megaúchvatný případ, který by je vynesl zpátky na výsluní. Spíše cesta dvou blízkých lidí dál vpřed se slušným počtem nevtíravých odkazů na starší epizody jejich slávy. Takhle nějak to holt už v životě chodí. Užil jsem si každou minutu.

Svůdné zombie (2008)

Kozy, krev a Robert Englund... Mě to holt přišlo šíleně zábavný.

High School (1968)

O něco slabší, než Hospital, ale opět naprosto čistý dokument o mládí vs "stáří" na amerických školách. Vynikající scéna s klukem téměř bez vlasů, kterého nutí výchovný poradce se ostříhat, protože vypadá jak hipík....

Metropolitní nemocnice (1970) (TV film)

Jeden z nejpůsobivějších a nejsyrovějších dokumentů, které jsem kdy viděl a na který tak nějak nejde ani po letech zapomenout. Škoda, že ho Česká televize vysílala jen jednou při návštěvě Wisemana v Praze, což už je pěkná řádka let... Nezapomenutelná je hlavně scéna matky s dcerou, ale raději neprozradím, protože ji stojí si prožít jako panic :-).

Kletba zlatého květu (2006)

Nádherně odvyprávěné drama ve vynikajících kulisách. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších Zhangových snímků.