Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Poslední recenze (1 345)

plakát

Poslední noc v Soho (2021) 

Od Poslední noci v Soho jsem čekal více. O horor se jedná stěží, máte to více k psychologickému thrilleru. Ve filmu nejsou lekací scény a bát se je vyloženě těžké. Přesto se mi film docela zamlouval. Líbila se mi kamera i stylizace 60tých let. Navíc obě hlavní představitelky hrají skvěle a role jim skutečně padnou. Na dvě hodiny je to asi zbytečně natahované, protože to co nám se film snaží říct, tak je zbytečně ve druhé půlce jen natahováno. Ale nemohu konkretizovat, protože to bych spoileroval. Potěší aspoň finále, které jsem nečekal. Takže za mě lehce nadprůměrný zážitek. (70 %)

plakát

Ambulance (2022) 

Ambulance je největší zklamání roku. Ještěže jsem na to nešel do kina. S Bayem je to jako na houpačce. Umí udělat fantastický akční film plný emocí (13 hodin: Tajní vojáci z Benghází) a pak umí natočit i totální fiasko ve kterém nic nefunguje. Zaručeně nejhorší film pro mého oblíbeného Gyllenhaala. Upřímně mě mrzí, že jde ke dnu s tímhle filmem. Jeho charakter má strašnou schizofrenii. Pokud to však byl záměr, tak to Jake zahrál skvěle. Ale bojím se že ne a tak je jeho Danny spíše mega otravnou figurkou. Proslulá Bayova kamera, která se točí a lítá všude kolem je zábavná asi čtyřicet minut a pak je otravná až běda. Jednoduše proto, že Bay si tím kompenzuje všechno a tyhle přelétavé scény používá i u normálních "klidných" scén. Příběh, který rychle začne, tak neuvěřitelně dlouho přešlapuje na místě a vytváří akci tam, kde být nemá. Film je tak neuvěřitelně natahovaný až nesnesitelně únavný do jeho finále. Člověk by řekl, že by dříve v té sanitce došel benzín... Finále je pak citová vydíračka, která místo emocí působí až komicky. Ambulance fakt ne. Podej si ruku s Transformerama a jdi do... Neuvěřitelné zklamání z nadějí roku. (29 %)

plakát

Arcane (2021) (seriál) 

Nejsem fanoušek Lolka. Actually jsem League of Legends absolutně nepolíben. Ale vzhledem k ohlasu jaký seriál měl a vzhledem k tomu, že jsem taky hráč, tak jsem musel proniknout do tohoto světa alespoň skrze Arcane. A byl to zážitek vskutku výborný Příběh dvou sester, víc jsem o seriálu nevěděl. Nejprve klady. Seriál má absolutně vynikající soundtrack. Její "Goodbye" je pravděpodobně vrchol celého seriálu, i když přijde v jeho třetině. Vizuál seriálu je naprosto dokonalý. Skvělá animace, barvy i rozpohybování. Není co vytýkat. Pochválit musím i postavy, ke kterým snadno přilnete a velmi vám na nich záleží. Fanoušci už asi tuší, co se stane s Powder a s Vi. Já nikoliv, takže jsem si užíval jejich origin od začátku do konce. K těm záporům mohu říct, že zatímco první třetina je dokonalá, tak prostředek než chytne dech, tak ho trochu ztrácí. Finále je pak šťavnaté a čekáte otevřený konec. Možná seriál trošku moc jede na citovou vydíračku, ale mě to nevadilo a svezl jsem se na emotivní vlně celého příběhu. Za mě velmi povedený vstup do světa Lolka. I když prozatím zůstanu asi pouze u něj. Přesto díky moc za něj! (90 %)

Poslední hodnocení (1 532)

Papežův vymítač (2023)

21.02.2024

Mluv se mnou (2023)

10.02.2024

Arnold (2023) (seriál)

10.02.2024

Záhada hlavolamu (1993)

02.02.2024

Rychlé šípy (1969) (seriál)

02.02.2024

Poslední noc v Soho (2021)

26.01.2024

Ambulance (2022)

24.01.2024

Arcane (2021) (seriál)

22.01.2024

Nic ve zlým (2023)

15.01.2024

Reklama

Poslední deníček (47)

Herní rok 2022 v číslech

Pokud jsem si loni napsal, že mám pocit, že rok byl chudý… Tak letos to platí dvojnásob. Pomalu se dostávám k seriálům, filmům i hrám. Nejhůř ke knihám. To, co jsem však zkouknul nebo odehrál stálo za to, i když díky mé nechuti k otevřeným světům jsem měl začátek roku pěkně hořký. Ale k tomu se dostanu. Jdeme na to!

Nejlepší hra roku – Letos to prostě nemůže být nic jiného něž nové CoDko! Když jsem loni začal obnovovat svoji sbírku téhle série, tak jsem si ty průchodu strašně moc užil. Na Modern Warfare II jsem se fakt těšil. A ten víkend s touhle hrou se mi vpálil do paměti. Ten příběh byl naprosto fantastický zážitek. Od Call of Duty prostě očekávám každý rok výborný gunplay v áčkové produkci a přesně tohle MW2 je. Dokonalá grafika, skvělý soundtrack, výborný příběh a fantastický gunplay. Neměl jsem slov. Po dohrání jsem si dal celé dopoledne a vysbíral všechny achievementy co šly. Strašně mě mrzelo, že už jsem to měl za sebou. Prostě lahoda!

S Největším překvapením roku to bylo poněkud složitější. Konečně mi vyšel Overwatch 2 a je znamenitý a pravidelně se k němu vracím. Ovšem to, co bylo opravdu překvapení – tak to bylo The Quarry. V březnu oznámeno, v červnu vyšlo. Konečně nová hra od Supermassive Games a není součástí Dark Pictures Anthology. Taky byla delší, hezčí a zábavnější. No prostě paráda. Quarry jsem si užil všemi doušky!

Nejhorší hra roku – Tohle je těžký. Opravdu moc. Letos jsem totiž vyloženě špatnou hru nehrál. Tak jako v případě loňských titulů… Možná bych to mohl předělat na Největší zklamání roku. Objektivně asi letos Diablo Immortal. Velmi oblíbená značka, která u mě shořela kvůli pouze „Otevřené betě“ na PC. Je z toho cítit, že to je freetoplay a nedodělané pro PC. Škoda, protože základ je dobrý a klidně bych si za hru zaplatil. Ale jak už jsem řekl, letos bylo zklamání téměř na každém kroku. Pokračování Horizonu, které jsem nedohrál, Elden Ring, který jsem dropnul a nakonec i Ragnarok, který jsem sic dohrál, tak příběh byl hrozný. Nudný, bez gradace a rozhodně nesplňoval to, co měl. Jasně, v případě prvních dvou je to dané prostě tím, že Open Worldy já už nehraji a hrát nechci. Ale Ragnarok Open world není. Jen nedokázal vůbec splnit ambice, které měl.

U Nejlepší Sběratelská edice jsem si myslel, že už nikdy nic psát nebudu. Ale jak se zdá, tak to všechno ještě zachraňuje Blizzard. Letošní Dragonflight dorazil a je nádherný. Artbook, podložka, krabice… Co víc si přát. Tohle jsou sběratelky, kterých se nevzdám. Na rozdíl od megasoch, které stojí skoro jako auto. Na druhou stranu i kdyby byly za polovinu, tak by to za chvíli nebylo kam dávat. A rozhodovat se mezi Queen of Blades a Lilith bych beztak nedokázal.

U čeho jsem nejvíc trávil čas…? Zbytečné psát potřetí to samé. Nebo počtvrté? Ztrácím přehled. WoWko je prostě stále na výslunní a nedokázal ho sesadit ani Game Pass. Ani nic jiného. Navíc Dragonflight je prostě fantastický. A moc si přeju abych takové pocity měl u za dva roky, co vyjde expanze s Voidem. Letos jsem splnil každou sezónu, co jsem chtěl, a ještě dokonce něco navíc. No není ten život krásný?

Příští rok? Je fakt, že vnímám, že po letech se mi velmi krystalizuje můj vkus a mění soustředění na tituly, které mi ještě mají co říct a nabídnout. Možná proto jsem už letos nehrál špatnou hru. Když mě omrzely, tak jsem je jednoduše dropnul. A myslím, že to v budoucnu bude ještě horší. Prostě se mnoha titulům jen vyhnu. A příští rok si přeju jediné – „Dejte mi už konečně to Diabloooo IV!“

Herní rok 2022 v číslech