Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný

Poslední recenze (1 242)

plakát

Rozhodnutí nebo život (2022) 

Další lahůdka od Netflixu. Přijde mi, že se skutečně zaměřují na kvantitu než na kvalitu. Velmi zajímavá myšlenka udělat hororové Jumanji. Ovšem to provedení a atmosféra je příšerná. Alegorie na SAW taky nefunguje. Chápu, že se tvůrci snaží šokovat nechutnými věcmi, kdy se musí postavy rozhodovat… nebo zemřít. Ale ten výsledek je nemastný, neslaný a nudný. Se SAW se to vůbec nemůže rovnat. První SAW byl vynikající horor s psychologickou zápletkou. Tohle je nuda poslepovaná z nechutných scén. Promarněný potenciál. (25 %)

plakát

Slender Man (2018) 

Hodnocení mě varovalo. Já jsem neposlechl. I když na Netflixu hodnocení vlastně není. Moderní legenda vytvořena na internetu. Banda holek, co se ničeho nebojí, aby následně po jednom videu běhaly po lese a křičely… na lesy. Atmosféru a napětí to má nulové, resp. nemá žádné. Slender man je dost možná nejvíce generický horor, co jsem kdy viděl. Vše co tu je, tak už jste viděli tolikrát, že v tomto podaní vás to nijak nepřekvapí ani již nebaví. (20 %)

plakát

Lov (2020) 

Velmi zvláštní film. Rozumím, že jde o satiru a chápu poselství. Ale na mě to tedy moc nefungovalo. Chápu, že si tvůrci dělají srandu sami ze sebe, ale já se zkrátka moc nebavil. Mrtvé postavy se množí jako na běžícím pásu. Gore je akorát a příběh běží odnikud nikam. Myslím, že kdokoliv viděl trailer, tak ho vlastně nic nepřekvapí a celá zápletka je v traileru. (35 %)

Poslední hodnocení (1 431)

Bullet Train (2022)

08.08.2022

Nikdo nevyvázne živý (2021)

06.08.2022

Thor: Láska jako hrom (2022)

27.07.2022

Rozhodnutí nebo život (2022)

27.07.2022

Slender Man (2018)

11.07.2022

Lov (2020)

07.07.2022

Sněhulák (2017)

07.07.2022

Rozhněvaný muž (2021)

07.07.2022

Stranger Things - Season 4 (2022) (série) (S04)

07.07.2022

Reklama

Poslední deníček (46)

Herní rok 2021 v číslech

Po dlouhých letech mám pocit, že celý rok byl na zážitky chudý. Na hry, na filmy, na seriály… na všechno. A přesto jsem si rok 2021 užil. I když vybírat nejlepší hru bylo velmi těžké a ještě těžší by bylo, kdyby to Halo nakonec nevyšlo.  


Takže hru roku aneb Nejlepší hra roku jsem už propálil a čekal jsem na ní až do 8. prosince, tedy téměř závěr celého roku. Halo Infinite, ale nezklamalo a přineslo naprosto epické dobrodružství plné akce, smutku i sbírání všemožného obsahu. Díky naprosto výbornému dabingu a soundtracku ožívá osobní příběh Master Chiefa na prstenci Zeta. Spolu s Weapon a pilotem Echo-216 bude John-117 bojovat jako jeden z posledním přeživší lidské rasy proti nepřízni osudu. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude příběhová střílečka bavit přes dvacet hodin a budu vyzobávat veškerý obsah v otevřeném světě. A hle, nové Halo to dokázalo! Infinite je goty jak se sluší a patří. Díky Johne!


O Největším překvapením roku jsem nemusel dlouho přemýšlet. Chtěl jsem Hades na Switch a v krabičce. Dočkal jsem se. A Hades dokázal, jak výjimečná tahle hra je. Perfektní hudba, krásný vizuál, který navíc na Switchi šlape jak hodinky a velmi zajímavý příběh, který je vedený skrz mnoho postav a stovky dialogů. Hades vlastně po všech stránkách splňuje kritéria pro hru roku a nebýt Halo, které vyšlo na poslední chvíli, tak by to i tento můj pomyslný titul získal. 


Nejlepší předělávka roku. Loni jsem si tu přiřadil tuhle rubriku spíš z recese, ale je vidět, že stále je do ní, co sypat. Jelikož letos mi konečno vyšlo Diablo II, které jsem si tak vymodlil. Resurrected je perfektním předěláním dvacet let staré hry. Jistě, mnoho mechanik je vlastně už archaických, ale temný svět Sanctuary dokáže naprosto bravurně pohltit a nepustit. Graficky i hudebně není co vytýkat. Tohle je prostě pastva jak pro oči, tak i pro uši. 


A poslední, malinka - Nejhorší hra roku. Nic mě letos nezklamalo více než, Star Wars Fallen Order. Další důkaz, že se mám her od EA vyhnout obloukem. Fallen Order jsem si koupil v lepší edici a čekal na poličce, až se do něj nadšeně pustím. Nejprve jsem byl skeptický, pak natěšený a když už jsem se letos ke hře dostal, tak to bylo vlastně přesně naopak. Nejprve převládalo nadšení, ale čím víc jsem se do hry nořil, tím jsem byl zklamaný až jsem se rozhodl, že hru nedohraji. Moje ocd sice trpí, ale Fallen Order mi přijde jako naprosto debilní a hloupá hra. To, co dělá, tak dělá hrozně. Mnoho grafických i herních glitchů. Graficky neohromí a příběh mě nedokázal ani vtáhnout. Po asi deseti hodinách mám dost a ke hře se vracet nechci. Kromě všeho jmenovaného je nejhorší že mě to jednoduše nebaví. A když hra nebaví, tak má zásadní problém.  


Vzhledem k velmi vzrůstajícím cenám a hlavně faktu, že v roce 2021 nic moc nevycházelo, tak rubrika Nejlepší Sběratelská edice poněkud chřadne. Nejsem si jistý, jestli v roce 2022 budu ještě do něčeho investovat tolik, kolik prodejci chtějí, ale tak jsem si letos alespoň doplnit krabice Warcraftu a už mi chybí pouze tři první. Tedy od Cataclysmu po Shadowlands je mám krásně vyrovnané na polici. Také jsem zkompletoval knihy vydané v češtině od Blizzu. Warcraft i Diablo je nyní kompletní. A tím bych vlastně skončil. 


U čeho jsem nejvíc trávil čas…? Odpověď bude stejná jako v roce 2019 i 2020. I kdybych sečetl, kolik hodin jsem proseděl u Xboxu, tak jsem přesvědčen, že se to nemůže rovnat tomu, kolik hodin jsem dobrovolně odevzdal hře World of Warcraft. Během roku jsem získal dvě Ahead of the Curve a dvakrát Key Stone Mastera. Plus sesbíral nespočet mountu a tmogu. Těším se, s čím Blizzard přijde letos.


No a to je vše… Věřím, že rok 2022 bude mnohem více herně, filmově či seriálově nabitý. Už teď vím, že mě čeká mnoho her, recenzí, streamů či podcastů. No a největší těšing? Když Blizzard odložil svoje hry na rok 2023, nezbývá než se těšit na další datadisk do WoW a na další Fromovku! Olé! 

Herní rok 2021 v číslech

Reklama

Reklama