Příchozí (2016)

Jsem zklamán. Na konci jsem se modlil za to aby nevyjely závěrečné titulky. Tohle přece není konec, musí se ještě něco stát, to nemůže být všechno... Nejspíš jsem měl od filmu, možná i kvůli hodnocením tady na csfd, až přehnané očekávání. Denis Villeneuve od začátku rozehrává dechberoucí atmosféru, která diváka uvrtá do sedačky kina. Bohužel to co nefunguje je scénář. Ve filmu snímku nejsou prakticky žádné body obratu, nebo něco co by diváka probudilo z delíria. Čekal jsem na konci nějaký zajímavý dějový obrat, který něco objasní, něco řekne a na konci k něčemu dospěje, k něčemu u čeho si pak divák řekne "aha jo takhle, wow..." Ale to, že na konci zjistíme, že některé vložené "flashbacky" nejsou minulost ale vlastně budoucnost je pro mě trochu málo. Nehledě na to, že se celou dobu točíme kolem vetřelců a když už se konečně má k něčemu dospět, vetřelci řeknou "my letíme, nazdar" a jsou pryč a zjišťujeme že je film vlastně úplně o něčem jiném. Za mě zatím tři hvězdy.

Pláž (2000)

Ke shlédnutí tohoto slaběšího kousku Dannyho Boyla mě nalákal vizuálně zajímavý trailer. Film je ale typický příklad, kdy knižní předloha funguje, ale film ne. To co mi vadí nejvíce, a co jsem nedokázal překousnout je nepochopitelný odklon od děje v momentě, kdy je DiCapriovi, jako hlavnímu hrdinovi nakázáno držet stráž na útesu. Najednou mu hrábne a děj, který hodinu a půl někam směřoval začne směřovat úplně jinam a divák nemá vůbec páru proč. Rozhodně to není chyba špatně vybraného tématu, ale špatného adaptování díla.

Pohádky pro Emu (2016)

Česká komedie s dobře předvídatelným vývojem děje. Ale i tak má tento film něco zvláštního do sebe. Každopádně z dvojice milý Vetchý a protivný Vetchý (Pohádky pro Emu VS Bezva ženská na krku) u mě rozhodně vítězí protiva.

Medvěd (1988)

Každému, kdo se na Medvěda podívá, musí být jasné, jak neuvěřitelně náročné mohlo být natáčení tohoto snímku, aby nakonec vypadal tak, jak vypadá. Krásné drama o střetu přírody a člověka. Titulek, že "při natáčení nebylo žádné zvíře zraněno" je sice uklidňující, nikdo mi ale nevymluví, že pustit po divoké řece malé medvídě nehraničí s týráním. Typický příklad toho, kdy účel, v tomto případě film, světí prostředky.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Nemůžu si pomoci, ale kam se hrabe drsňák Craig, na elegána Brosnana. Kromě toho novodobé bondovky postrádají tak typický humor, který odešel spolu s "Dnes neumírej".

Earth (2007) (TV film)

Naprosto výjimečný dokument o naší planetě.

Tenkrát v Americe (1984)

Moje zklamání nad tímto Leoneho téměř čtyřhodinovým dílem bylo o to větší, když jsem zde na csfd četl všechny ty krásné komentáře. Bohužel jsem v tom nezachytil tu krásu, kterou zachytili všichni ostatní. Nepodařilo se mi se přichytit ani k jedné postavě a tak pro mne zůstal příběh lhostejný. Jsem si jistý, že jsem toho díky několika časovým liniím spoustu nepochytil. Snad po druhé projekci (pokud se k ní někdy odvážím) změním názor.

Most špiónů (2015)

Steven Spielberg zase zpátky v plné síle, tak jak ho známe! Čistá řemeslná práce, skvělé vedení herců, bezchybná kamera a dvorní herec Tom Hanks v hlavní roli. Jednoduše není co vytknout.

Africká Královna (1951)

Klasické archetypální obsazení - čistá křesťanská dívka versus umaštěný námořník, jsou nuceni společně pobývat na malé bárce. Naprosto odlišné postavy které se z prvu nenávidí se postupně sbližují, aby se společnými silami plní krásné naivity střetli s německou armádou.

Carlitova cesta (1993)

Originální dílo ve zdánlivě vyčerpaném žánru. Ostřílený Al Pacino se v roli bývalé gangsterské legendy, vrací do světa, který se mezitím tak trochu změnil. Od začátku snímku fandíme jeho nápravě i přes to, že víme, že jeho život pošramocen mafiánskou minulostí je již dávno zpečetěn. Brian De Palma nás zavádí do nezapomenutelné atmosféry sedmdesátých let, plných drog, násilí a krve.