Hrob světlušek (1988)

Dojímavý a strhující - dvě slova, která plně vystihují tento film. I když jsem od začátku věděla, jak film skončí, přála jsem si, aby dopadnul jinak, aby měl "happy endíng". To se nestalo, stejně jako se to nestává v normálním životě a už obvzlášť ne za 2. světové války.

Hačikó - příběh psa (2009)

Nádherný snímek o věrnosti a o lásce mezi člověkem a psem. Je jen těžko k uvěření, že se to doopravdy stalo, že pes čekal na svého pána téměř 10 let po jeho smrti.

Hostitel (2013)

Příběh byl dobrý a bylo to celkem originální, ale něco tomu chybělo, nějaká větší akce. Konec mě zklamal úplně, čekala jsem nějakou velkou bitvu mezi mimozemšťany a lidmi, ale ono nic. Kdyby ty 2 hodiny nevyplnily blbostma a přidali akci, bitvu nebo víc mimozemské techniky, hned by to stouplo o level výš.

Jack a obři (2013)

Hned od začátku mě film vtáhnul do sebe a po dvou hodinách, když mě pustil, jsem litovala, že to skončilo. Děj byl úžasný, herci podávali skvělé výkony. Příjemně mě překvapil Jack, protože vypadal jako úplný idiot a naráz z něho byl někdo úplně jiný. Bitva o hlavní město byla trochu odbytá a konec byl na můj vkus až moc rychlý. Moc mě neoslovila ani úvodní animovaná část, ale to je jediné, co bych tomuto filmu mohla vytknout. Moje hodnocení: 90%

Arrow (2012) (seriál)

Na Arrow jsem narazila náhodně, při vybírání, na jaký seriál bych se asi mohla podívat. Narazila jsem na Arrow a když jsem se podívala sem, na čsfd, zjistila sem, že by se mi to mohlo líbit. Mýlila jsem se, já ten seriál prostě miluju. Od prvního dílu jsem nemohla sundat oči z obrazovka a teď čekám týden co týden na nový díl jako závislák na svoji dávku. A nenapadá mě jediná věc, kterou bych mohla Arrow vytknout, naopak, musím říct že to, jak promíchávají skutečnost s děním s ostrova je naprosto geniální.

Legendární parta (2012)

Toto byl jeden z mála animáků, které se zhlédla od začátku do konce jedním dechem. Nejdřív mě sice trochu pobavil Santa alias Děda Mráz, ale nakonec to nebylo zase tak špatné. Animace byly překrásné, děj byl úžasný a ještě ke všemu to bylo fakt dobře nadabované (alespoň teda originál). Za mě 5 hvězdiček a každou z nich si film poctivě zaslouží!

Mocný vládce Oz (2013)

Už měsíce jsem sledovala tento film, trailer mě tak navnadil, že jsem doslova počítala dny. A když se konečně objevil v kinech, byla jsem v euforii. O to hlubší bylo moje zklamání. První část film byla černobílá a vlastně se v ní moc nestalo. Když se dostal do Oz, můj první dojem byl: Wow, někdo to neumí se sytostí barev. Po dvou hodinách jsem odešla z filmu s tím, že se mi v něm líbila víceméně 1 věc - porcelánová panenka.

Skyfall (2012)

Bohužel musím říct, že je to nejslabší bond, jaký jsem viděla. Zdlouhavá nudná honička, Bonda střelí a spadne z asi tak 50 m mostu do vodu přímo na záda. V normálním případě by byl člověk mrtvý nebo nadosmrti ochrnutý. Ale protože je to prostě Bond, má jen několik zlomených žeber. A když konečně zvedne zadek a vrátí se, je z něj neschopná troska. To sice má svoje kouzlo, ale držet se toho po zbytek filmu? To mi přijde moc. Konec takový nijaký, až na smrt jeho šéfky, to bylo zajímavé, a bitva v jeho domě, ale to bylo asi tak vše.

Sněhurka bratří Grimmů (2012) odpad!

Sněhurka, co se dá na téhle pohádce zkazit? Je to prostě klasika. Ale to, co se podařilo v tomto filmu, sem ještě nezažila. Blondýnu Sněhurku bych možná ještě překousla, ale jak se do toho začali plantat elfové, draci a všechno ostatní, byla to katastrofa. A když nakonec ji přece jen královna chce zabít, tak Sněhurka skončí u elfů, ne u trpaslíků. A poslední bitva? To byl opravdu zážitek. Vyzbrojili se luky, které zřejmě dělaly děti; šípy, které byly prostě seříznuté větve; a dokonce jsem tam viděla i něco, co vypadalo jako nafukovací sekera. A když po finální bitvě, do které šlo 10 elfů proti tak 10 000 lidí a vyhráli elfové, když Sněhurka zabila královnu a na zem dopadla její zkamenělá hlava, odrovnalo mě to, ale ne v tom dobrém smyslu. No a pak elfové přivedli jejího milého ze záhrobí a všichni žili šťastně až na věky.

Arabela (1980) (seriál)

První série byla úžasná, zábavná a měla šmrnc. Tak nějak to všechno šlo do kytek. Druhá série byla nudná, nezajímavá a díly neměly to svoje kouzlo, jak tomu bylo v první série. Velké zklamání.