Desiree

Desiree


39 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 2.11.2010  18:14
  Biutiful (2010)
  ***

  Biutiful s Javierem Bardemem, ktery ma rakovinu prostaty a par mesicu zivota plneho bolesti pred sebou, dve deti, zfetovanou manzelku, ktera mu zahyba s jeho bratrem. Zivot ve spinave a smradlave Barcelone, ve sklepnim byte, obklopen spodinou a problemy, ktere my si ani neumime predstavit. Krev, mrtvoly, smrad a lidska ubohost salaji z tohoto filmu v kazde minute! Byla to dobra volba!! Zadna romantika, zadna laska, zadna radost, zadny humor.. parada!!! ...presne jako moje nalada ;)

  • 27.1.2011  15:49

  Ach jo, Harry, co bych si měla vzít za "drogy" aby mě filmy s tebou bavily? Alespoň trošičku bavily.... Jak já se nemohla dočkat konce, tři hodiny v kině byly pro mně tentokrát až příliš velké utrpení.

  • 8.11.2010  15:16

  Po filmove strance se mi to zda super! Strih, rezie, hudba super, pribeh je zvlastni, ostatne jako u vetsiny francouzkych filmu tohoto zanru. Romain Duris hraje dobre a taky se na nej dobre kouka a neni to ani velka nuda, ale jak se mi prave libi na francouzkem filmu, ze vypravi verohodne nekdy az strasne obycejne veci, tentokrat mi prislo, ze je to divne vypraveni neverohodneho pribehu. Stezi to bude salek kavy pro nasince...

  • 15.11.2010  22:14
  Na doraz (2010)
  ****

  Kino se v urcitych scenach fakt otrasalo smichy! Vcetne mne! Ale bohuzel mi v nekterych momentech i zatuhl usmev, nad bizardnosti nekterych radoby nejvic komedialnich scen. Zaznamenala jsem az urcitou trapnost. Mozna, ze by se pred timto filmem mel clovek ucelove zhulit ;) ... Ale komedie je to vyborna !!! Ma jen maly skraloupek z toho prehaneni.

  • 24.11.2010  12:35
  Red (2010)
  ****

  Skvely!!! Vtipny, svizny, ironicky a dela si to srandu samo ze sebe... a ty kostymy! no proste bomba!

  • 22.7.2014  22:52

  Tyhle dámy z New Yorku a jejich problémy... některé jsou mi velmi blízké, takže už léta ráda sleduji jejich příběhy v serálové podobě, dodávají mi nadhled a někdy se opravdu dobře bavím, ale tady?! Tady je to jen trapná přehlídka uměle vytvořeného luxusu, bez vtipu, bez pointy, bez příběhu...a já se nudím. Asi se nikdy nepodívám do Abu Dhabi a jestli, pravděpodobně nebudu v 6* hotelu se služebnictvem. Tady se ta seriálová děvčata opravdu vzdalují těm, které známe ze seriálu. A jejich problémy zde? Ty bych vážně chtěla mít!

  • 27.1.2011  15:32

  Nepamatuji se, kdy mě naposledy nějaký film takhle pohltil. Vážně silný zážitek. Mráz a ježení chloupků na těle. fantastický... brrrr.

  • 27.1.2011  15:27

  Začátek je přímo úchvatný!!! Efekty, jak se pobřežním městem prožene vlna tsunami mi vážně braly dech. Ovšem příběh se mi zdál dost nudný, neoriginální a místama se to vážně vleklo... Každopádně režie je odvedena skvěle, jak se na takového mistra, kterým Eastwood je, patří. Ale ke scénáři bych tedy měla pár výhrad. Jako například proč je tu vše tak doslova vysvětlováno?! Třeba ta scéna s čepicí? Nezůstal tu vůbec prostor pro divákův úhel pohledu, prostor pro vytvoření mystiky, který k tématu smrti a duchařinám jistě patří. Je to zážitek asi jako by jste se prostě jen dívali na rybky v akváriu. Vůbec mě to nevtáhlo. Nepřekvapuje mě zde tak slabé hodnocení.

  • 30.9.2009  11:21

  Prostě WOOOW!!! Bravo maestro Tarantino, opravdový mistrovský kousek!

  • 21.7.2010  23:49
  Single Man (2009)
  *****

  Film s úžasně obrazově ztvárněnými scénami, hudbou, která perfektně doplňuje atmosféru a příběh, který je tak realistický, že se v něm nachází každý. Film se dostává velmi hluboko... do divákovy duše nebo pod kůži... To mám ráda. Je to film o ztrátě, o přátelství, o tom, jak i sebevětší sexappeal je k ničemu bez lásky, o minulosti a přítomnosti, o tom jak velké i malé životní prožitky formují každého z nás. O dvou nejsilnějších z těchto prožitků. Je to film o lásce a o smrti.

  • 13.10.2008  01:47
  Iron Man (2008)
  *****

  Těch pět hvězdiček není uděleno tak dočista fér...s ohledem k jiným filmům. Jistě to není kousek, který by mě nějak duchovně obohatil, ani to není dokonalý a nezapomenutelný kulturní zážitek, je to, stručně řečeno, zábava! ..první tři * dávám filmu za skvělý začátek, celkový vtip, příjemné obsazení a celkovou atmosféru. A taky proto, že miluju komixy. Ty zbylé dvě patří jen a pouze Robertovi D. jr. protože mě baví, má takové minimalistické grimasy, ktreré ve mě vzbuzují zvláštní pocity, takové to mravenčení kdesi v podbřišku a podobně...znáte to taky! Je to prostě fešák! :)

  • 22.12.2008  00:13

  Neuvěřitelně poutavé! Od krásně bezelstného dětského humoru po slzičky, nás, dospělých. Opravdové, nevtíravé, vtipné i dojemné a na české kraje až nezvykle věrohodné, lidské, nepodlézavé a originální rodinné dobrodružství. Velmi zvláštním zážitkem byla samotná návštěva kina...sobota...15:00 hodin, předposlední adventní neděle a k tomu vstupné za 50.- korun. No umíte si to představit. Do poslední sedačky zaplněný sál dětmi se svými maminkami, tatínky ( vlastními i z jiných planet ). A k mému velkému překvapení byl v sále absolutní klid! Děti děj prožívali s naprostou soustředěností. Smáli se tam, kde jsme my, dospělí, už nedokázali rozumět, a maminky i tatínkové, i my bezdětní, jsme zamačkávali slzičky dojetí........

  • 27.1.2011  16:09

  Tento film byl pro mně poměrně velké zklamání. Přesto tak vysoké hodnocení tady... Jak mám ráda Colina Firtha a jak se dobře dívá na tu překrásnou "typickou" američanku - Jessicu Biel, tak je mi jasné, že jsem tento film sledovala dobrovolně naposledy. Příběh který ve mně nezanechá vůbec ale vůbec nic, jen možná otazník, proč vlastně?! Proč někdo zafinancoval vůbec tak bezvýznamný projekt? Ty krásné interiéry i exteriéry, některé kostýmy... a výsledek je jen klišé bez duše. S jediným vtipem, kterak nebohá čivava o život přišla...

  • 30.7.2009  22:29
  Paříž (2008)
  *****

  Na světě jsou místa, která mají kouzlo a pak jsou na světě lidé, kteří umí kouzlit. Cédric Klapisch vyčaroval mimořádně citlivý a realistický film místa, které zná každý na světě, ale ukázal nám ho z pohledu, jaký vidí jen pařížan! Pařížan, který má v životě úplně ty stejné problémy jako máme my, a nijak mu v tom nepomůže, že má denně výhled na Mont Martre. Silný emocionální zážitek, ale bez přehánění! Prostě lidské a věrohodné...nádherné!

  • 22.7.2014  23:03

  Sonda do mezilidských vztahů, z pohledu New Yorské smetánky, komplikovaných zkušených třicátnic, gayů...a přitom tak věrohodná. Ukázka toho, jak je pouto mezi jednotlivými bytostmi křehké a pevné. Asi jako sklo. A nezáleží ani tak na tom, z jaké kasty pocházíte. Lásky, přátelství, pracovní i rodinná pouta jsou si v jádru podobná a je celkem pohodlné, přiučit se z cizích chyb, z vašeho gauče ;)

  • 21.9.2008  18:35

  Mazec, mazec, mazec. Asi šestkrát jsem v kině bezděčně vykřikla: "ty vole!". A že tady nebývám vulgární. A ještě tak půl hodinky po filmu jsem nebyla schopna vyslovit souvislou větu :))

  • 27.1.2011  15:56
  V Bruggách (2008)
  *****

  To mě tak baví!!!! Není to humor pro každého ale pro mně rozhodně. Je to typ filmu u kterého člověk prostě dostane několik záchvatů smíchu, a ještě se bude usmívat pár dní potom, co si vybaví některou z brilantních scén ;)

  • 27.9.2008  13:30
  VALL-I (2008)
  *****

  Ať už je Wall-I podobný komukoli, je jedinečný! A jeho kamarádka Eva je opravdu k pomilování :) Příběh rytíře, který už kapánek zreznul a neznámé krásné cizinky s oblými křivkami a tajemným pohledem... Dobrodružství, které lidi znají od nepaměti. A jak už to tak u pixaru bývá, i takový dalo by se říci, okoukaný příběh, dokázali zkomponovat v úžasnou, zábavnou ale hlavně neotřelou podívanou.Jinými slovy: Bolelo mě břicho od smíchu a slzička taky ukápla...

  • 21.9.2008  18:47

  Jako příběh dost dobré, ale nevím, jak Vy, ale já měla trochu problém uvěřit tomu prostředí. Často mě napadlo, při začátku scény, jako bych ještě slyšela řežisérův výkřik "klapka, kompars na místa, a ....AKCE!" Záběry mi pak připadaly, jako že se dalo všechno do pohybu až teď. A ty kulisy byly podle mě fakt dost "kulisácké", nikde žádná louže, odfouklá omítka, plevel, skvrna nebo svinčík...(vždyť každý správný kovboj jistě zvrací za roh a ne na toaletě.) To mi tedy trochu vadilo. Ale jen trochu:) Akorát s tím vžíváním se, byl zákonitě problém. Ale asi jsem tentokrát moc rejpavá...určitě to stojí za podívanou!

  • 1.1.2009  22:23
  Václav (2007)
  ***

  Chudák Václav, a chudáci lidé, kteří museli snášet a tolerovat jeho nebezpečné úlety. Film měl skvělou reklamu a chválím překrásný plakát. Bohužel se ale za něj schovalo až příliš mnoho dlouhých, nezajímavých záběrů, které měly snad více prohloubit i tak dost nízko položené dno českého dramatu. Holt, kde chybí kvalitní, promyšlený, hluboký scénář, tam ani Ivan Trojan náležitě nezazáří. Bohužel. Ale podle mého, čistě laického soudu, se z toho snad dalo vytřískat o něco více, nebo ne??? Možná se na filmu mohl podílet pan Bohdan Sláma, ten blátu a zoufalcům v montérkách poněkud více rozumí, zdá se.

  • 11.3.2007  15:16
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Jedním slovem perfektní. Nikdy bych nevěřila, že pocítím tak silnou náklonnost k masovému vrahovi. A to do předposledního dílu ani nevíte, že je Dexter vlastně nevinná oběť v zajetí vlastní kruté a příšerné minulosti, která se nám totiž odkrývá až ve finále. A tak dává vyniknout úžasnému, dynamickému, propracovanému a rafinovanému scénáři. Zvláštní pochvalu si zaslouží civilní ztvárnění a osobitost jednotlivých postav, zejména pak nevlastní Dextrova sestra "Deb". Ta je podle mně snad nejvěrohodnější postava, a policista vůbec. Její neomalené a snad až "kobylí" vystupování je vážně přesvědčivé, ono k téměř dvou metrové (čistě dle odhadu) slečince, vyrůstající v drsném rodinném prostředi, se totiž snad ani jiné chování nehodí. Skouknuto jedním dechem, asi bych těžko snášela týdenní mezery mezi jednotlivými díly.

  • 15.1.2007  01:11

  ...k tomuto tématu se hvězdičky nehodí. Možná jen těch padesát, které zdobí vlajku USA. Jak snadné je oklamat veřejnost...spousta otázek visí ve vzduchu a je potřeba na ně znát odpověd, a to co nejdříve. "Spousta věcí se dá zamést pod prezidentův koberec, ale už tam začíná být dost těsno". Dříve nebo později tkanina povolí a pak už nikdo nepochytá uniklá "smítka" , která se ihned usadí na tak, do té doby čisté, lidu odevzdané americké vládě. Nikdo už to nebude schopen vzít zpět. Zajímejme se o to, tohle nemůže nikomu jen tak projít...! Ani tomu přívětivému strýčkovi Samolibovi...

  • 31.12.2006  13:01

  Je to jízda, pro někoho třeba prvoplánovitá, předvídatelná a nudná, ale každopádně bylo na co koukat, a ačkoliv jsem takový filmový skeptik, stalo se, že jsem se opravdu dobře bavila. Nasmála jsem se a byly chvíle, kdy jsem zvýšenou hladinu adrenalinu pozorovala i u sebe při povalování na gauči.

  • 8.11.2006  00:40

  Poprvé jsem cítila větší strach z hokejisty (s růžovým pukem), než z ruského mafiána s nabitou bouchačkou. Konec ve mně udusal ten trýznivý pocit ze "zlého" fimu. Ne, že bych neměla ráda happyendy, ale tady?!? Zbylo by ve mně prostě více dojmů. Originální, precizní kamera. Ta čtvrtá hvězda přibyla za závěrečné titulky.

  • 30.10.2006  16:58

  Nic pro intelektuály, ale jen hlupák může říci, že je to film na jednu hvězdu, neb je to film, který naopak mezi ostatními novodobými komediemi tohoto typu ostře vyniká, a to proto, že je opravdu vtipný! A hereckým výkonům není co vytknout. Je to ve svižném tempu a je to prostě zábavné, odlehčující dílko, na které se dobře dívá, a ačkoli botičky a kabelčičky také nepatří mezi mé vášně, nemůžu tento film podhodnotit pouze pro jeho námět.

  • 27.1.2007  17:32

  Zábava, vtip, plejáda hvězd, svižné tempo, úžasné detaily dotvářející celou Batmanovu legendu, asi nejlepší, civilně zpracovaný komix, jaký jsem kdy viděla.

  • 9.1.2010  17:36
  Erasmus 2 (2005)
  *****

  Jsem nadšená, ale není nás tu moc, kdo je nadšený z tohoto filmu. Je to tak zatraceně pravdivé a autentické... tak normální!!! Není to přitažené za vlasy a přesto tolik originálních momentů. A spousta zábavy i nepříjemností... Fakt, jako život samotný! Jako láska samotná...

  • 11.12.2006  00:36

  Za obrazovou i hudební stránku by to bylo rovných pět hvězd, protože nejméně tolikrát mě toto, výpravou dokonalé dílo, VELMI potěšilo svou originalitou a úžasnou barevností. ALE chyběl mi takový příběh, který by i dospělému přinesl ponaučení a moudrost přesahující běžné černo-bílé, klasické dobro-zlé smýšlení.

  • 5.11.2006  15:35

  Tenhleten ukázkový holywoodský páreček, nám zde předvedl krásnou sexy podívanou, pěkně žhavou domací přestřelku, chvílemi i vtipné dialogy, ale nějak mi tam scházela trocha toho opravdového, důvěryhodného herectví.

  • 15.4.2006  15:30
  Skřítek (2005)
  *****

  Zábavné, originální, prostě fascinující úlet. Akorát na můj vkus moc masové...(nebo spíše masité,tak)

<< předchozí 1 2 3