Šestý smysl (1999)

Nečekané. Skvělé výkony herců, hlavně mladého Osmenta. Starostlivá matka, psycholog, chlapec, který má problém, napjatá atmosféra, lekačky na správných místech fungují, až nadskočíte. Legendární věta malého chlapce, na kterou se však podívejte až ve filmu. Vše dohromady dělá úžasný duchařský příběh. Zápletka a její rozuzlení filmu jsem nečekala, bylo to velkým překvapením. Zcela jistě film stojí za zhlédnutí.

Záhada Blair Witch (1999)

První horor, který jsem viděla a první found footage, a pokud mohu soudit, nejlepší found footage vůbec. Hercům jsem jejich výkony věřila, ať už vztek, nebo strach. Ano mnoho se ve filmu nestane a ve většině záběrů jsou jen ti 3 hlavní herci, ale přesto z celé atmosféry padá na člověka tíseň a doufá, že se mládež z lesa dostane. Přesto chápu, že fandové vyvražďovacích a akčních scén se mohou nudit. Přesto film doporučuji alespoň jako filmovou klasiku, kterou prostě musíte vidět.

JourneyQuest (2010) (seriál)

Po 5 min přemítání, zda tento webseriál nemám raději vypnout, kvůli na první dojem čistě amatérskou projekci, ale vydržela jsem a jsem ráda. Tak jsem se dlouho nenasmála. Glorian a jeho Onwa(ááá)rd. Vtipnou formou si dělají srandu, avšak nezesměšňují, či neparodují hrdinské výpravy. Tentokrát výprava za slavným mečem. Ráda si tuto sérii pouštím opakovaně a vždy se pobavím. Netrpělivě čekám na další. Určitě vhodné pro fandy RPG her a fantasy filmů.