Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

No ostal som milo prekvapený ,že ma môže drama s 1957-ho takto vtiahnuť do deja a takto zaujať. Celá natočená v jednej miestnosti s presvedčivým Henrym Fondom ,ktorý by určite presvedčil aj mňa.Lutujem ,že som tento skvelý kúsok videl až tak neskoro.S mojím prekvapením dávam bez pochýb 5*.

Million Dollar Baby (2004)

Tak pomaly si začínam oblubovať pána Clinta Eastwooda za to čo predvádza. Mám velmi rád filmy s boxerského prostredia (Rocky) ale toto ho určite predčilo. Na mrzutého Eastwooda som si už zvykol kedže som tento film videl až po Gran Torine za čo sa dosť hanbím ale Oscara si rozhodne zaslúžil. Strašné zimomriavky mi vybehli ked v poslednom zápase dostala H. Swank tú poslednú ranu a pomaly padala,padala a byť na Frankieho mieste tak by som do toho ringu vbehol a takú ranu by som dal tej súperke ,že by dopadla horšie ako Swank. Bolo mi blbo aj za nu :(. Bez váhania dávam 5*. PS: Teším sa na dalšie dielo tohto pána.

Brotherhood (2010)

Brutálne adrenalínové drama od začiatku až do konca. Myslím ,že prekvapenie 2010.Celý film som dokonale prežíval a nevadila mi ani krátka minutáž. Dávam mu 85% velmi slušných.

Saltová (2010)

Tak akčnák na jedno pozretie dobrý. Kvôli výborne zahratým akčným scénam dávam 3 hviezdičky ktoré som aj dost veril. Rozhodne "najlepšia" scéna vo filme ked Angelina vyskakuje z metra asi v 100 km/h rýchlosti medzi 2 stlpi ktoré su od seba asi 2 metre. Mimochodom Angelina stále neodolatelná.

Útěk ze Sibiře (2010)

Ked to porovnám s filmom http://www.csfd.cz/film/90621-bile-peklo/ tak musím uznať ,že tento bol o dosť slabší vzhladom na herecké obsadenie. Nepáčilo sa mi ,ked ani nezobrazili útek z gulagu len ukázali záber za ostnatými drátmi a to bolo všetko.Škoda ,že v polke filmu odišiel Colin Farrel ktorý tomu dával aký taký náboj a lúbila sa mi jeho záporná postava. Moc málo bolo rozobratých vzťahov medzi postavami keby s nimi nešla Irena tak neviem či by sme sa o postavách aj niečo dozvedeli. Koniec bol smutný, ukazoval ako dlho musel hlavný hrdina čakať až kým sa dostal k svojej žene. Celkovo niečo medzi 3/4 hviezdičkami ale takéto filmy mám rád tak dávam 4.

Vanishing on 7th Street (2010) odpad!

Zmiznutie na 7. ulici bol jeden s najhorších zážitkov mojej filmovej kinematografie. 92 minút trápenia v kine kde sa na konci kino smialo. Vydržal som do konca aby som sa dozvedel ako to dopadne ale vedel som toho tolko ako na začiatku. Začiatok začínal byť napätý od hororových prvkov cez dramatické prvky som sa dostal na koniec filmu s komediálnymi prvkami ( záber na dve deti ktoré idú na koni so zažatou baterkou, s toho jedno bolo vo filme asi 3 krát na zábere).Hlavný hrdina umre, uplne bezdôvodne nikoho tým nezachránil a umre tým pred čím celý film utekal. Skrátka tomuto sa nič iné ako odpad dať ani nedá.