Největší z Čechů (2010)

Sedláček rulez! Tohle je hrdina českého filmu vážení...Tak dlouho na něj nikdo nechodí, tak dlouho na něj v Praze serou a on se nedá a přesto pořád natáčí skvělé filmy, ze kterých si sednete na zadek a po skončení vás napadne, že má ten chlap vážně TALENT. Perfektní Sedláčkovští herci (Simona zase válí), dokonale rozehrané situace, prostě...já nemám co bych vytkla. A je to krajan, takže mu držím pěsti, aby to nevzdával a dál točil filmy, které většina téhle "stebouměbavísvět" republiky stejně nepochválí.

Všichni dobří rodáci (1968)

Není asi moc co dodat...tohle je absolutní perla pro pozorného diváka. Snad bych jen chtěla vyzdvihnout vypravěče Martina Růžka, jeho komentáře dělají z filmu ještě něco víc než nejvíc. Tohle je povinná podívaná. A taky jsem chtěla poděkovat za to, že se film odehrává tam někde u nás. Je příjemné slyšet naše výrazy v takové filmové perle.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ha....tak tuhle jednohubku jsem si nadělila na Silvestra v rámci mé filmografie nejtrapnějších snímků a výsledek mě moooc potěšil. Poledňáková prostě svými filmy nikdy nezklame....dělá je tak hloupé pro své příznivce anebo prostě jen žije někde na jiné planetě a jednou za čas jí goa' uld přikáže natočit nějakou tu slátaninu bez hlavy a paty?? Nedávám ze zásady odpad, myslím, že mě ještě nikdo tak nenasr...l, abych ho dala, takže ani Poledňákové ho nedám...Spíš je mi jí líto, koukat na její dílo je jako hladit po hlavě retardované dítě a chválit modré hranaté sluníčko, které nakreslilo. No a možná si hvězdu zaslouží za to, že nenašla klíč od šatny, kde před ní rozumní filmaři zamkli nějaké ty děti, co by nám tam 75 minut řvaly a pitvořily se do kamery. Jo a Nela Boudová byla dobrá, tady musím přiznat, že dvě její hlášky mě rozesmály. Jo, Marie....je fajn, že Vám někdo ukázal mobilní telefon a vy celá říčná jste o tom natočila film o nedospělých a sobeckých lidech, co sobě i jiným nechají srát na hlavu, ale taky vám měl někdo říct, že když posíláte sms z Nokie 6300, musíte nejdřív zadat adresáta a pak až píšete ty hefty. I když...co by v tomhle filmu dělala logika, že? No, raději honem zavřete iris.....nebo MP stihne přicestovat a vymyslet ještě větší zrůdnost, než je "na to ti sere bílej tesák"....brrrrr!!!!!

Zoufalci (2009)

Začínající autorka si zaslouží pochválit. Tedy především za skvělou Simonu Babčákovou, ale i za film. Zoufalci jsou ze života, jsou zajímaví, jsou neokoukaní a jsou věrohodní. Mám jich kolem sebe taky spoustu a myslím, že každý, kdo pochází z malého městečka a zná tu touhu odejít a něco dokázat je zná. Zná ty, co odešli a stejně se nic nestalo, ale oni už to neumí změnit a zná i ty, co se ani nepokusili odejít a pomalu zahnívají a nejsou sto ani náhledu na svůj život, ne tak změny....Nesouhlasím s přítomnou kritikou karikování gaye. prostě někteří muži, kteří mají rádi muže, působí na někoho zženštile a někteří ne. Máme ve filmu oba příklady a je tomu i tak v životě. Tvrdit, že žádný takový není je jen neschopnost si připustit, že každý jsme nějaký a pokud máme nějakou genetickou odlišnost, tak holt k tomu patří i některé projevy...ani lepší, ani horší, prostě jiné, než je norma. A nakonec- nejsou to žádní chcípáci..kdo z vás má odvahu udělat něco se životem? kdo o tom jen sní, mluví a teoretizuje? Kdepak, tihle zoufalci jsou zoufalí v situaci, ve které se ocitli, ale rozhodli se něco změnit a to umí málokdo.

Nevinnost (2011)

Tak tohle vážně nefunguje....Ne, ne, ne. Možná, že kdyby šlo o prvotinu nějakého debutanta, fajn, dala bych tři hvězdy za snahu, ale tihle dva pánové, co nás každou chvíli zásobují novým snímkem už pěknou řádku let....Tahle "detektivka" prostě nefunguje, nemá konzistentní linku, nevíme, zda se zaměřit na malou psychopatku nebo na velkou psychopatku, postavy jsou vesměs protivné (až na policistu, o kterém se ale pro jistotu nic moc nedozvíme), všechno tak nějak klouže po povrchu a my vlastně ani nevíme, proč to ti lidé dělají. Absolutní doslovnost je na škodu- copak si neumí divák většinu toho, co nám Aňa v předlouhém (a nudném) monologu povídá, domyslet? Ti co ještě neviděli, ať nečtou dál.....Moment překvapení u detektivek funguje tak, že nám během filmu autor občas klepne nápovědu..pohled očí, dotek, slovo, pohyb..pak se můžem na konci usmát a říct NO JO! Ne tak, že od půlky sice víme, že ti dva spolu spí, ale děláme jakože ne a na konci to ještě musíme znova sledovat v jakémsi shrnutí...Jak je možné, že lékař žijící v luxusní vile nemá na právníka? Proč používá operaci jako omluvu pro manželku a pak stráví půl dne u jezera? Opravdu je Aňa taková křehotinka, aby po jednom afektovaném stisku krku měla modřiny typické pro škrcení? Proč máme být šokováni, že je doktor chlívák a jako důkaz je nám poskytnuta 15 let stará historie zamilované švagrové? Opravdu neumí autoři počítat? Pokud měla Aňa první sex ve 14 letech, načež vztah nepokračoval, protože sestra čeká dceru, jejíž 15té narozeniny ve filmu oslavíme....má Aňa ve filmu 29 let? Aňa je sice krásná, ale stejně vypadá na 35-40. Proč je nám vnucen pocit, že jde o "starou pannu" (nemáš s muži žádnou zkušenost), když má mít 29 let?? A co je vlastně chlípného na tom, že vrstevník Ondra Vetchý má sex s mladou Aňou? jistě, začali brzo, ale to je všechno, nejde o zneužití starcem. Prostě....čtyřikrát jsem se koukala "jak dlouho ještě" a pak jsem usoudila, že by mě mnohem víc zajímalo, kam jel na tu regenerační dovolenou jediný sympatický účastník tohoto bizarního zájezdu, nepochopený polda. Hřebejk s Jarchovským nám zbytečně ukazují, že nejsou umělci, nýbrž jen dělníci jednoduché zábavy.

Prci, prci, prcičky (1999)

Dávám možná víc hvězd, než si zaslouží, ale asi proto, protože u mě tohle dílko obstálo v čase. Viděla jsem to v pubertě, viděla jsem to krátce po pubertě a viděla jsem to i jako (snad) dospělý člověk a líbí se mi to čím dál víc....jo, v kategorii trapných mládežnických komedií je tohle perla. ty ostatní se jen válí v prachu kilometr za tímhle docela vtipným americkým kusem koláče.

Columbo - V nouzi poznáš přítele (1974) (epizoda)

Výborný díl, který obstojí i jako samostatná čistokrevná detektivka. Columbo se mi líbí vždycky, ale tento díl si zaslouží speciální pochvalu.

Prázdniny (2006)

Jako nápad se mi to moc líbilo, zpracování taky není špatné a jako vánoční film je to v pohodě, doporučuju. Osobně jsem musela doslova přetrpět přítomnost Cameron Diaz, ale to je můj dlouholetý problém, ona asi nemůže za to, že mám alergickou reakci na její diblíkovské výrazy a absurdní tanečko-zpěvy ve stylu :Podívejte, jsem krásná a ještě zábavná. Brrrr....fakt nejsi. Kdyby trošku doladili scénář, mohla z toho být zimní kultovka v romantickém žánru.

Nesvatbovi (2005)

Zbytečně pokažená romantická komedie. Plná klišé, plná lidských karikatur, pár vtipných hlášek. Je to docela škoda. Proč i v docela vtipných komediích musím trpět kostelové scény, kdy si svědci vyříkávají svoje problémy, zatímco nikoho nezajímá, že probíhá svatba, proč jsou původní partneři hrdinek totální hňupové, aby bylo fér je vyměnit za našeho klaďase.....no nevím, asi už jsem na tyhle okoukané šablony alergická.

Přežít Vánoce (2004)

Já myslím, že jako náladový film na Vánoce je to ideální. Rozhodně doporučuju křeslo, deku, cukroví, nesmrtelný vaječňák do jedné ruky, kapra od večeře do druhé ruky a mysl připravenou na všechny ty přihlouplé filmy vhodné jen na rozjitřenou vánoční náladu :-)