Rudyho má každý rád (2015) (seriál) odpad!

Moje oči, moje oči!! Nemá smysl se bavit o světových topovkách, jako jsou Přátelé nebo Miranda..ok...ale co třeba Krok za krokem nebo Roseanne? Ani po kotníky, ani po kousíček staré vyschlé a pemzou neodrhnuté paty nesahá tadyto COSI, co prostě není sitcom, ani kdybych si oči vyšrábala a uši uřezala, což mi bezpodmínečně reálně hrozí, jestli to dílo byť jen zahlídnu při přepínání. Fakt hrozný. Jako jediný komický okamžik (a řekněme ze strany výrobců spíše metahumor) vnímám fakt, že tohle vzniklo z povinně placených poplatků. Aneb nedržkujte, plaťte, my vám ty sračky natočíme ať chcete nebo ne.

Příšerná tchyně (2005)

Jojo, někdy je tchýně horší jak podebraná pata. Co naplat. Já se docela bavila, některé matky milovaných synů jsou všechny stejné :)

Popelka (2015) (pořad)

Česká verze vtipných Nákupných maniaček. Trochu mám pocit, že spousta zdejších hodnotitelů nezná právě maniačky, proto moc nepochopila formát. No nevadí. Bohužel je to spíš takový třikrát dolívaný vývar, takže chuť nic moc. Stylista vypadá docela vyděšeně, nevím jestli z toho, co převádějí děvčata, nebo se bojí, že ho spolkne kamera. Každopádně na legendárního Maroša Kočišíka to ještě dlouho stačit nebude. Takže já přepínám na jojku.

Skleněné peklo (1974)

Tatíček všech katastrofických filmů, ve kterém hraje Paul Newman. Nejvíc boží na něm je, že je tam Paul Newman....a ještě někdo a někdo další...taky McQueen, jasně. Hoří barák a běhá tam víte kdo? Paul Newman! Klasika všech klasik, slaví se otevření nového mrakodrapu, něco se pokazí a dům je v plamenech. Záchrana může začít. Třešnička na dortu je přítomnost Freda Astairea. No a nevím, jestli to už zaznělo, ale hraje tam Paul Newman!

Trosečník (2000)

Já nevím, jestli má Hanks nějaký blbý film, ale tenhle k nim vážně nepatří. Krásný a smutný snímek o tom, jak přijít o všechno kromě vlastního života. Velké introvertní dík za převážně mlčící scény a vychutnání zvuků ostrova. Konec mi nevadí, naopak si myslím, že právě rozuzlení vztahu - toho jediného, co trosečníka udržovalo při životě - je zásadní, stejně jako poslední scéna na křižovatce. Navíc je zajímavé, jak se mění divákovy pocity - když jsem to viděla v pubertě, nechápala jsem, proč o Kelly nakonec nebojuje a proč Kelly neuteče od manžela, protože přece láska, bláblá. Po 15 letech to chápu naprosto přesně. A Wilson je jediný volejbalový balón, kvůli kterému jsem kdy brečela.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Já myslím, že není uplně v pořádku, když koukám na film, který není ani Pelíšky, ani Obecná škola, ani Bylo nás pět, ale přesto mám zcela konkrétní tušení, co za scénu z uvedených filmů právě nastane. Takže tolik asi k originalitě. Celkově dětské oči ve filmy moc neklaply, i když snaha byla. Tam, kde Eda Souček fascinuje svým pohledem na svět a baví klukovinami, tam malý Péťa tak nějak překlepe svoje mikro pouliční dobrodrůžo a jedem zas o scénu dál. Tak nic, no. Vlastně jediné, co mě zaujalo, byly scény s Ondrou Vetchým, který i kdyby stál v rohu místnosti a mlčel, bude to dokonalé. Jo a ještě něco - vůbec, ale ABSOLUTNĚ vůbec nechápu, proč ve filmu nikdo nemluví slovensky. edit- důvod jsem si přečetla v "zajímavostech". Ehm...tak jistě, děti nerozumí řeči sousedního kmene, nadabujem. Protože to je ta cesta, jak je to naučit. Vskutku filutové.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

S tímhle filmem je to těžké. Když ho vidíte v té správné fázi života, máte ho tak nějak rádi už furt. No a logicky - vidíte-li ho v ostatních fázích života, nic moc to s váma neudělá (výjimka je opakované sledování lidí z prvního případu). Prostě - je to skvělý film pro období, kdy člověk sám moc neví, kam patří, kam patřit chce a nakonec bude, když ho všechno štve, když ho někdo opustil, někdo ho trápí, ale hlavně když je prostě jen v pubertě a prožívá tohle všechno dohromady. V takovém případě je film totální pecka, kterou zaklincuje skvělý soundtrack. No a jasně, kdyby to nebyl můj případ, tak se tady nevypisuju, že jo. Navíc tam hraje Ryan Phillippe a Joshua Jackson, prostě past vedle pasti. Film možná není umění na 4 hvězdy, ale já nemůžu jinak.

Ant-Man (2015)

Bez chyby. Nemám co vytknout, z Marvelovek nejvíc podle mého vkusu. Nejvtipněji pojatý film, místo upjatých lidí, o si hrají na důležité a zachraňují u toho svět tady zloděj Paul Rudd sedlá mravence a teda taky zachraňuje svět, jak velí žánr. Co scéna, to nějaká hláška, navíc zrovna můj oblíbenec Paul Rudd, skvělý Peňa a bezchybný Douglas...co dodat, krásnějšího hrdinu jsem si nemohla přát. Potěší taky cameo mašinky Tomáš a netradiční domácí mazlíček na závěr. 100 %.

Až tak moc tě nežere (2009)

Skvělá komedie se zbytečně nízkým hodnocením. Je fajn, že měl někdo nápad zfilmovat všechny ty trapné hlášky, kterými se častují ženy i muži každý den všude po světě. Bez zbytečného patosu a moralitek, závěr překvapivě bez obvyklých trapností. Vážně nevolá proto, protože se mu líbíš až moc, prostě na tebe jen kašle - kéž by mi tohle někdo řekl, když mi bylo 16 :)

Dokonalá vražda (1998)

Jen hodně velkej drsňák si dovolí naplánovat vraždu, když žije v okrsku Poirota! Douglas do toho šel a skoro to i vyšlo.