Potvora (2016) (seriál)

Není nad neotřelý, britský, nezávislý pořady, co mají vše dovoleno a plně toho využijí. Originální směska pěkné srajdy a geniality, které mně pobavila, rozesmutnila, vzrušila a znovu mně utvrdila v tom, že London bych chtěl znovu zažít.

7 životů (2017)

Set an example. .... Jako člověk, co zná jazyky se posledních několik měsíců rád přehrabuji v článcích zaměřující se na budoucnost a na co se připravit. Člověk žasne nad tím jak rychle se vyvíjíme a jak měníme techniku k obrazu svému, ovšem ekologická stránka, šíření nemocí, klimat, nebo v tomto případě overpopulation nemusí být za pár let utopický scifi filmek, ale něco ne tak vzdáleného. Co se týče filmu, plná palba. Zavzpomínal jsem na všechny scifi akčňáky jako Já robot a dystopické Divergence, na které jsem se koukal jako teen a zjistil, že až do dnešního dne jsem nic podobného už nezažil. Tohle byla mela, která si nebrala servítky, neděla kompromisy, ale ani nenudila a každého nechala sedět v křesle s nějakou myšlenkou. Zpracováno perfektně, zobrazení roku 2073 nahánělo hrůzu a svíralo žaludek. Kdyby tak jen bylo více nápadů jako tady tento, konečně něco neohraného. Hrozně si toho cením.

Fanoušci (2000)

Britský fotbal, humor a dialekty mě baví. Zde jde navíc o závažnější témata v pozadí, které fotbal samotný překrývají. Není to mexická vlna se Santiágem, ale film má hloubku a pro milovníku UK a Premier League je to must-see, stejně jako např. 51.state

Duše (2020)

Vůbec ne smutný, ale naopak - povzbudivý film, který vám dá indicie k tomu, abyste ráno vstali. Pixar!

Hodinářův učeň (2019)

Rozhodně střeštěnější pohádka než ta včerejší. Každopádně je velmi nestabilní. Jsou zde části, které člověka pohltí a miluje tu hru, co tvůrci vytvořili, pak se ale najednou člověk nestačí divit, co je to za brak. Tak jako tak je to fajnový počin, který mi zpříjemnil svátky, Dejvické divadlo stojí za to a troufám si tvrdit, že je to i v mezích dosti neotřelá originální pohádka.

Učitelka (2016)

Odzbrojující ... Jeden z nejlepších filmů z naších luhů a hájů poslední dekády.

Clouds (2020)

Před čtyřmi roky jse si takhle vyšel do kina se sestrou na Collateral beauty a brečeli jsme jako malí. Nyní, opět před Vánocemi, jsem měl podobně blbý nápad, když mě One Republic dovedli k dosti podobnému dojáku. Nemůžu tvrdit, že mě to ohromilo, ale jsem slabá duše a konec člověka dojme k slzám. Tohle je přesně ten film, na který by se člověk neměl koukat sám. je to zázrakem můj 300. komentář, což prozrazuje, že rád píši. Když se on rozhodl napsat essey na univerzitu, i když věděl, že se tam už nikdy nedostane, mám i já chuť napsat motivační dopis týkající se stáže v Hong Kongu, kam může jeden jediný student. Třeba budu mít více štětí než náš hrdina. Osobní poznánka: odpočívej v pokoji Železný muži - F.Z.

John a Yoko: Nad námi jen nebe (2018) (TV film)

40 let uplynulo jako voda, svět viděl Queen, Radiohead, Scorpions or now Twenty One Pilots - Beatles jsou každopádně stále na vrcholu a neuvěřitelně současní, těžko uvěřitelné. Pěkný dokument.

Zbav se svých miláčků (2013)

Všemi obávaná Beat Generation je tady. Pozítří mám na vysoké projekt na toto téma, do hodiny rodilého Američana, který má vystudovanou historii , tudíž jsem se do tohoto jablíčka musel pořádně zakousnout, aby mě starý vlk nepřechytračil. Osudy Beats jsou opravdu pozoruhodné a je radost číst si o nich takhle s odstupem času. Hlavní složkou jsou samozřejmě básně, potažmo novely, převést jednotlivá díla na film je experimentální troufalost a nehoráznost, zde je ovšem dobré se trochu pozastavit. Kill Your Darlings je převzaté období ze začátků na Columbijské univerzitě, kde je vše celkem věrohodně zachyceno a je až s podivem, že se autoři pustili do beats a založili hlavní dějovou linku kolem postavy Luciana Carra. Rozhodně nemalé sousto bude každému hrát jinak, a stejně jako jejich texty, někomu to sedne, druzí to vyhodí. Já bych zcela nechápavě vyškrtl mnou obvykle milovaného Daniela, který bohužel nemůže zastat roli Allena, a byť je to fantastický herec ne každá role outsidera mu vyhovuje. Tu auru a chování hlavních postav autoři přestřelili, i když je jasně složité trefit se do ideálu a každý si představuje hlavní protagonisty nějak, pro mě to byl největší deficit filmu. Kerouac je zde zobrazen spíše pozérsky a do počtu, přítěž ... to neberu. Za odvahu vyrukovat s filmem a za patrnou kvalitu je to ovšem stále slušná práce, ovšem ideu beats nezachytíte.

Vánoční kronika: druhá část (2020)

Je to celkem hloupoučká blbovina, každopádně na mě to Chris nějak umí a vzhledem k tomu, že o Vánocích je třeba nějaké ty chyby odpustit, tak i já se přikloním k pěkným čtyřem hvězdám. Přece jen je zde čitelný rukopis, něčeho, co má atmosféru, která člověka dodá tolik potřebný klid a zažene chmury.