Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor
  • Akční

Poslední recenze (452)

plakát

Arnold (2023) (seriál) 

Vlastně nevím jestli teď hodnotím samotný cyklus, nebo Arnolda jako takového se vším všudy. Po prvním dílu jsem byl nadšený, spousta odhodlání, nových faktů a i nahlédnutí do pozadí bodybuildingu. Každopádně jakmile se odklonil směrem k filmu, tak jsem si začínal uvědomovat, jak se z něj postupně stává opravdu namyšlený, sebestředný a mnohdy necitlivý všeuměl, který si usmyslí vše, co má ve své vizi. I dnes dokáže komentovat věci, kterým se nevěnuje, působí nabubřele když vykládá, že už v této a této disciplíně stal jedničkou a není nic co by nedokázal, ale když se podíváte na jeho profil, tak se vlastně jedná spíše o jedno velmi silné období super akčních hrdinů, které brzy skončilo. Vlastně jsem u něj nenašel ani nominaci na Oskara, takže co to ten plácal plácá - určitě dokázal všechno? .. Z druhé strany je ale jeho příběh působivý. Nedíval se doprava doleva a dokázal nemyslitelný věci - odhodlání a motivaci má a je to vidět. Já mám ale nějak strach až hrůzu z lidí jaké je on, z lidí, kteří jsou přehnaně sebevědomí a nemají v sobě zakódovaný pochyby. Pochyby jsou překážkou, když si chcete za něčím upřeně jít, Arnold je dost možná úspěšný právě proto, že pochyby nikdy neměl a mimo jeho cíl ho nic podřadného nezajímalo, pro mě jsou pochyby ale celkem důležitým faktorem, když se chystám něco okomentovat, nebo udělat rozhodnutí. On má v sobě prostě citát "Co tě nezabije, to tě posílí" a to mu stačí aby se kolem toho otáčel celý jeho vesmír. Byť legenda s ohromným charismem, tak je tahle legenda místy opravdu smutně tupá.

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

Naprosto zbytečný film, který jen bere čas dobrým hercům, jenž by se mohli objevit v něčem pořádným. Tohle ždímání HP bez špetky citu se mi nelíbí, stejně tak výměna Johnnyho Deppa, nebo hon na JK. Přesto všechno mě ve filmu potěšily alespoň efekty, ale postavy jsou plitké, s nikým nesympatizuji, ani nikomu nefandím.

plakát

Svatá hora (1973) 

Byl jsem plný očekávání a nyní jsem plný dojmů. Začnu tím, že je to nemilosrdný klenot, který je nějak natočen a je moc dobře, že si jej režisér prosadil a nedělal kompromisy. Film je bezesporu plný symbolik a metafor. Spoustu z nich lidskému oku a mysli unikne, ale to hlavní je zřejmé. Všechny ty znechucující, dekadentní, bizarní a explicitní scény rádoby chorého mozku, který se zastavil v hodně špatném tripu uprostřed vuvuzelových kmenů, je vlastně velmi silnou kritikou lidského snažení a nezastavitelného růstu. Dává nám poznat naši vlastní medicínu, ale zároveň nás nabádá k prozření. Nabádá nás, abychom nepřivírali oko nad následky našeho komfortu, abychom ze sebe strhli naše břemena, soustředili se na sebedisciplínu a jasná morální stanoviska, jakýsi morální kompas - kodex, jenž je nad zlato. Je to ale i věc, která nám nutí zamyslet se nad našemi neduhy, které nás spalují. Alkohol, porno, jídlo, konzum, patologický vztah se svými rodičemi, každý máme svoje a každý to svoje ve filmu objeví. Je to zkrátka velká odysea poznání, stoupání na nebeskou horu, jejíchž vrchol nejenže nevidíme, ale on dost možná ani není, přesto je naší povinností stoupat výše a výše, protože prostě cesta je cíl, jsme zde náhodou, realita realitou být nemusí, nic jiného nám nezbývá a samo o sobě to, že má člověk důvod tu být a jiným neškodit, ba naopak jim pomáhat a vzděláváat - to je enough. Bál jsem se, přežil jsem, v kině jsme byli dva, takže mám nového kámoše - má zhýralost? S tím budu ještě chvíli bojovat. Jsem Ondra z planety Země.

Poslední hodnocení (2 156)

Arnold (2023) (seriál)

10.06.2023

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

05.06.2023

Svatá hora (1973)

30.05.2023

Světáci (1969)

25.05.2023

Toxický mstitel (1984)

15.05.2023

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

13.05.2023

Společnost mrtvých básníků (1989)

17.04.2023

Desperado (1995)

09.04.2023

Divnosvět (2022)

30.03.2023

Reklama

Poslední deníček (19)

NETFLIX EXPIRATION

For the first time ever netflix's lost quite significant number of subscribers and is losing hard. Truth to be told, there are many crucial points that contributes to the fall of this revolutionary and pioneering company that completely changed the notion of movie broadcasting. One of the inextricable reasons why people leave this site is obviously russian invasion. In this case we can't balme this company, on the contrary. They've stand up for Ukraine, even lost its clientel and posted the documentary about events in Ukraine in 2014 - awesome and admirable approach - sincerely. However, there are many occasions in which the company failed. They used to be the type of company that prefered the quality over quantity - that's why people were raving about it and felt astonished by the numerous jaw dropping shows that our eyes have not seen before. Now, Netflix is been in the bussiness for several years, they are still in debt and to assure the influx of subscribers they need to reorient to any commercial sell-out imaginable. It might work for new less-picky people, however Netflix is losing the grip over the loyal ones. I've been with the company for more or less 5 years now. Still, I am under the impression it is so short, maybe the reason is I've been hooked on watching anything for way too long. There are shows that are visceral, brutal, provacative - something like Black Mirror or film El Hoyo, type. Sadly enough, these days are numbered and honestly, I can't select a movie on Netflix. How the hell not do you ask? Strangely enough, I presume I am overwhelmed by the number of options that we simply don't knwo what to choose. We have no clear idea what to watch in the first place, shows are getting more trivial and straightforward and we cast our sight on youtube or simply find out movies out of Netflix reach. That's why I've decided to cut it out for now. It was a crazy ride full of surprises and holy fuck moments, lots of new characters and notions but it is time to let go. If only I could watch Netflix movies on TV, then I'd be reluctant to take this step. There is also one trifle that I'll dwell on - smart downloading. Even if I was offline there were many movies and shows that I could simpyl download and watch while I was away. That's why I could watch La Casa de Papel in Scotland before entering the Highlands or watching The Boy Who Harnessed The Wind while returning home on the bus full of Ukrainians soon-to-be martyrs.  Thus I'd like to input my the list of my top 10 Netflix Original Series, that nicely reflect on its true purpose and visionary.

Black Mirror

Stranger Things

The End Of The F*cking World

Sex Education

Atypical

La Casa De Papel

Mindhunter

The Queen's Gambit

Squid Game

NETFLIX EXPIRATION