Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor
  • Akční

Poslední recenze (501)

plakát

Stovky bobrů (2022) 

Asi po deseti letech jsem znovu zavítal do kina v Blansku, tentokrát zcela nezvykle jako místní rezident. Na film jsem se hodně těšil, ale zároveň jsem měl i velké obavy. Zkrátka buď pecka jako z avokáda, nebo propadák. Každopádně se z toho nakonec vyklubalo velmi příjemná, koukatelná, neonošená a co je nejdůležitější vtipná humoreska, kde z mého pohledu vyšumí nějakých 20% scén, ale zbytek na mě fungoval skvěle. Bavila mě zima Wisconsinu, podnikavý bobři, nápad humanizovat zvěř, ale celkově bylo vidět, že tohle je léta letoucí promyšlená blbovina, kde je kreativita a možná i nějaký houbičky cítit na sto honů. Stopáž bych ale zkrátil, ke konci už jsem se vrtěl. Film si vystačil bez slov, hezky mě to ukolébalo od celkem hektické reality, celkově jsem rád, že jsem si ten lístek do kina koupil. Obzvláště když nás tam bylo 7. Takže v kostce: Začalo to jako prapodivná fantasmagorie, ke které autor asi nabaloval větší a větší šílenosti jak sněhovou kouli, našel si příběh, mosty k našemu světu a voila - zrodil se bobr. 78%

plakát

Mulholland Drive (2001) 

Film totálně o ničem, kde celou dobu čekáte, kdy se to celé rozjede a pochopíte proč je to taková filmová sláva. Pro mě naprostá ztráta času, vlastně nevím o čem to celé bylo, děj prakticky neexistující, stejně tak zápletka. Mluvit se snad dá maximálně o nějaké atmosféře, ale já při sledování trpěl a nudil se do nebes.

plakát

Erupce lásky (2022) 

"Litujete něčeho v životě?" ......  Katia "Ano, že jsme přece neviděli víc erupcí" Vlastně se jedná o jeden z nejlepších dokumentů, na které jsem za posledních pár let narazil. Je to neskutečně poutavé i pro nevulkanology, záběry jsou naprosto strhující, podmanivé a byť jsou živelné katastrofy něco pro lidstvo trýznivého, tak na kameře jsou všechny erupce, láva a ohořelé horniny vlastně nějak meditačně uklidňující. Do toho ten hypnotizující, velice jemný hlas vypravěčky a příběh dvou životních partnerů, kteří udělali pro lidstvo obrovský kus práce, informovali nás, už tehdy se dali označit za jakési popularizátory, ale zároveň hrozně lidští lidé, pár, co by pro sebe a vulkány do jícnu sopky skočil. Já jsem si díky nim trochu rozšířil obzory, podíval se na historii vůlkánů, Tamburu a další katastrofy, no a moc jim závidím, že věděli pro co žít, pro co dýchat a pro co i zemřít. To nasazení, odříkání běžného života, či fráze "žil bych u sopky, kdybych mohl jíst kameny" to je prostě romantický bláznovství - love it.

Poslední hodnocení (2 215)

Stovky bobrů (2022)

16.05.2024

Mulholland Drive (2001)

07.05.2024

Erupce lásky (2022)

01.05.2024

Návrat do vesmíru (2022)

01.05.2024

Wonka (2023)

30.04.2024

Gentlemani (2024) (seriál)

04.04.2024

Mezi živly (2023)

30.03.2024

Chudáčci (2023)

23.03.2024

Cholop 2 (2024)

17.03.2024

Reklama

Poslední deníček (19)

NETFLIX EXPIRATION

For the first time ever netflix's lost quite significant number of subscribers and is losing hard. Truth to be told, there are many crucial points that contributes to the fall of this revolutionary and pioneering company that completely changed the notion of movie broadcasting. One of the inextricable reasons why people leave this site is obviously russian invasion. In this case we can't balme this company, on the contrary. They've stand up for Ukraine, even lost its clientel and posted the documentary about events in Ukraine in 2014 - awesome and admirable approach - sincerely. However, there are many occasions in which the company failed. They used to be the type of company that prefered the quality over quantity - that's why people were raving about it and felt astonished by the numerous jaw dropping shows that our eyes have not seen before. Now, Netflix is been in the bussiness for several years, they are still in debt and to assure the influx of subscribers they need to reorient to any commercial sell-out imaginable. It might work for new less-picky people, however Netflix is losing the grip over the loyal ones. I've been with the company for more or less 5 years now. Still, I am under the impression it is so short, maybe the reason is I've been hooked on watching anything for way too long. There are shows that are visceral, brutal, provacative - something like Black Mirror or film El Hoyo, type. Sadly enough, these days are numbered and honestly, I can't select a movie on Netflix. How the hell not do you ask? Strangely enough, I presume I am overwhelmed by the number of options that we simply don't knwo what to choose. We have no clear idea what to watch in the first place, shows are getting more trivial and straightforward and we cast our sight on youtube or simply find out movies out of Netflix reach. That's why I've decided to cut it out for now. It was a crazy ride full of surprises and holy fuck moments, lots of new characters and notions but it is time to let go. If only I could watch Netflix movies on TV, then I'd be reluctant to take this step. There is also one trifle that I'll dwell on - smart downloading. Even if I was offline there were many movies and shows that I could simpyl download and watch while I was away. That's why I could watch La Casa de Papel in Scotland before entering the Highlands or watching The Boy Who Harnessed The Wind while returning home on the bus full of Ukrainians soon-to-be martyrs.  Thus I'd like to input my the list of my top 10 Netflix Original Series, that nicely reflect on its true purpose and visionary.

Black Mirror

Stranger Things

The End Of The F*cking World

Sex Education

Atypical

La Casa De Papel

Mindhunter

The Queen's Gambit

Squid Game

NETFLIX EXPIRATION