Skalpel, prosím (1985)

Psychologický příběh z lékařského prostředí.Podle stejnojmenného románu Valji Stýblové.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Co říci o tomto starším filmu?Snad jen to , že je i s odstupem mnoha let překvapivě dobrý a zábavný i pro současného diváka.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Krásné milostné drama od dánské spisovatelky Karen Blixenové.

Wizards of the Lost Kingdom (1985)

Příběh malého potomka mocného čaroděje, který s pomocí statečného bojovníka Kora a dalších přátel bojuje proti zlému čaroději Shurkovi , překvapí zvláště nenápaditostí a amatérským zpracováním.Nudná a hloupá fantasy , která otráví už po první čtvrthodině a koukat na ní až do konce nemá vůbec cenu.Tak slabé masky netvorů a skřítků by nevyrobili ani děti.V překladu----Čarodějové ze ztraceného království.

Zámotek (1985)

Výběr výmečných herců , takže výsledek je skutečně radost sledovat.Zámotek je úspěšnou komedií pro všechny věkové kategorie.Film si hlavně zaslouží respekt.Jediné co mě na filmu vadilo byl až příliš sentimentální závěr , který si tvůrci filmu mohli odpustit.

Cindy (1984)

Výborný romantický film se skvělou hudbou.Jako mladá jsem tento film dosti žrala.Romantika , která chytí za srdce každou mladou slečnu.Mohli by tento film vydat na DVD bylo by to fajn.

Duna (1984)

Vědeckofantastický velkofilm natočený na motivy stejnojmenné knihy F.Herberta.Dobrodružství plné bojů o planetu Arrakis a její bohatství.Mnoho intrik , lásky , zrada , přátelství , nenávist , to vše v meziplanetárním měřítku.

Džusový román (1984)

Režijní debut Fera Feniče tematicky i formálně inspirovaný snímek české Nové vlny vyprávěl o problémech mladé generace tak sugestivně , že byl místo premiéry uložen na čtyři roky do trezoru. Ještě tam hrají Laura Kurovská a Josef Vaidiš.

Gremlini (1984)

Zkáza , která je krásnou míchanicí hororu a komedie.Gremlinové při své demoliční zábavě nejen tančí break a pořád se hihňají , ale současně parodují člověka se vším všudy.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

V pořadí druhý příběh odvážného archeologa.Tentokrát jde o posvátné kameny a unesené děti ve vzdálené Indii.Velmi zábavný i napínavý snímek s překvapivě svižným tempem a několika nepříliš chutnými scénami , občas zabíhající až do grotesky.Velkolepá podívaná , která je už tak trochu parodií sebe sama.