Michael Clayton (2007)

Výborně Tony, výborně. Režijní debut jak má být. V tomto filmu bylo vše na jedničku, famózní herci, skvěla atmosféra a scénář, který vás dostane už úvodním monologem. Clooneyho považuji za jednoho z nejlepších herců současnosti a zde opět ukázal svou velikost, skvěle ho doplnili Wilkinson, Pollack a oscarová Tilda Swinton.

Drive Angry (2011)

No, ještě že tam byla Amber, aspoň bylo na co koukat a "účetní" Fichtner díky kterému jste se neunudili k smrti. Film měl potenciál, bohužel režisér to všechno pohřbil, neosobním a dost nudným podáním celého příběhu, a Cage vlastně taky, jen odříkal svůj text a s hraním se vůbec neobtěžoval, škoda.

Správci osudu (2011)

Skvělá podívaná pro každého kdo má rád "pohádku" říznutou sci-fi. George Nolfi má skvěle našlápnuto.

Život po životě (2010)

Já nevím, přišlo mi jako by Eastwood do tohoto filmu nedal srdce. Je to jako by posbíral pár herců, zval Damona jako lákadlo pro diváky, kameru a sfouknul to přes víkend a protože měl trochu peněz na začátek prsknul pár vizuálních efektu. Ale nenechte se odradit špatný film to není jen prostě člověk od takové hvězdy jako je Clint Estwood čeká že naplno využije námět a vymačká z toho co nejvíce. Je to hodně neosobní, celý film se snažíte vcítit do postav ale prostě to nejde a je vám vlastně jedno jak to všechno skončí.

Červený drak (2002)

Dobře napsaný, trochu hůře natočený a až na výjimky skvěle zahraný (výborní Fiennes a Norton) film s Hanibalem, kterému chybělo jediné a to byl Hanibal. Byl tam to ano, ale stejně jako v Hannibalovi už to zkrátka nebyl ten doktor Lecter díky kterému bylo Mlčení jehňátek famózní. Na mlčení to nemá, ale je to hodně dobrý film u kterého se v žádném případě nebudete nudit a pokud stejně jako já zbožňujete Eda tak si to opravdu užijete.

Avatar (2009)

Opravdu fantastická podívaná pro každého. Cameron je natolik zkušený režisér a dobře věděl, že samotným dějem svět neuchvátí, neboť je předvídatelný a od začátku už tušíte jak to vše skončí a proto Avatar natočil právě takhle. I když vás v průběhu sledování nic nepřekvapí, stejně jste ohromeni krásou uměle vytvořeného světa kde lidská fantazie nekončí, máte pocit že vám je zase pět a sníte ten nejkrásnější sen. Díky Came.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je legenda sama o sobě, těžko cokoli psát, zná to téměř každý a všichni ho milujeme.

Počátek (2010)

Neuvěřitelné, Nolan je každým filmem lepší a lepší. Toto režisérské umění, které začalo Mementem (Following jsem bohužel ještě neviděl) vzkřísilo fenomenálně Batmana, doufejme ještě neuzrálo a přijde něco ještě většího a lepšího, no kdo ví. Inception je snový film, který se beze sporu řadí mezi ty na které se nezapomíná. Skvěle propracované do posledního detailu, DiCaprio jako vždy skvělý (za posledních 10 let hrál jen v těch nejlepších filmech a to je moc dobře, je to holt záruka nejvyšší kvality). A první myšlenka co mně napadla při odchodu z kina: „Nejlepší film 21. století…zatím.“ A ještě mini třešnička na klasické třešničce (Zimmer) božího dortu jménem Inception je Ellen Page.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Těžko hledám slova která bych napsal. Pro mě ten nejlepší film, je naprosto geniální sledovat každou vteřinu a ani na chvíli nepřestávat žasnout co Tarantino dokázal, tohle je jeho koruna.