Skyfall (2012)

Z tohoto filmu jsem trochu rozpačitý, film samotný byl hodně dobrý a určitě by si i tu pátou hvězdu zasloužil, ale bohužel byla to bondovka a chyběla mi tam taková ta elegance a noblesa co k Bondovi prostě patří, a spíše se britský agent přibližoval svým americkým kolegům Bourneovi či Bauerovi a i přes to že tyhle dva také zbožňuju tak James by mněl být sám sebou a svůj smoking neodkládat a hlavně pít martini, protřepat, nemíchat. Teď trochu pozitivně, i přes to že do škatulky 007 mi moc nezapadl, Sam Mendes natočil výborně propracovaný akční thriller u kterého jsem se ani chvíli nenudil a bavil se. Bardem jako záporák byl fantastický o Judi Dench se snad ani nemusím zmiňovat, byla snad v nějakém filmu špatná? Ne, a jsem rád že konečně jako M dostala tolik prostoru. Jsem zvědav kam se bude další díl ubírat.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Naprostá bomba, druhý a třetí díl mě absolutně odrovnal a předčil snad i to nejlepší z vojína Ryana. Volba herců byla parádní, fantastický D. Lewis (škoda že taký herec nedostává více rolí ve filmech), skvěle doplněn McDonoughem, Wahlbergem a dalšími.

Kmotr (1972)

Netřeba ani cokoli psát, prostě KMOTR. Kdo viděl ví a kdo neviděl tak by to měl rychle napravit Kmotr to je základ.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Musím se přiznat že po prvním shlédnutí jsem moc nadšený nebyl, až druhé a možná třetí shlédnutí (hodnotím celou trilogii) mě přesvědčilo v to že je to nadprůměrný film, ale v sedmém nebi jsem z toho nebyl, ještě že boje natočil Jackson skvěle tím si u mě šplhnul, za pět to nebude dávám čtyři, kdyby to bylo možná kratší??

Temný rytíř (2008)

Tomuto filmu dávám pomyslnou šestou hvězdu, protože toto je dokonalost sama. Režie i scénář brilantní, promyšleno do posledního detailu a netřeba dodávat herecké výkony neskutečné. Heath Ledger to svým ztvárněním Jokera posouvá na úplnou špici.

Temný rytíř povstal (2012)

Tento další Nolandův počin si bezesporu 5 hvězdiček zaslouží, samozřejmě to na Temného rytíře nemá tomu patří minimálně 6 hvězd, ale pořád je to to nejlepší co může filmový svět nabídnout. Scenáristicky to nebylo tak dokonalé jako předchozí díl, ale příběh stále měl tu velkolepost na kterou jsme zvyklí a ano byly tam pasáže kdy jsem si říkal že to postrádá tu Nolandovu promyšlenost ale to vše jsem mu odpustil, protože stále umí šokovat a já se parádně bavil a jsem nadmíru spokojen jak celá trilogie dopadla a je bezesporu jedna z nejlepších.

Vítězové a poražení (1999)

Po Heat a samozřejmě Kmotrovi nejlepší film Pacina a v roli která mu sedla jak ulitá, bohužel jeden z posledních skvělých filmů s tímto hercem a jak to tak vypadá tak Stoneův dosud poslední bomba kousek. Výborná sportovní atmosféra, dobrý výběr i ostatních herců a myslím že to osloví i ty kterým americký fotbal nebo jakýkoliv sport nic neříka, je to natočený bezvadně a u mě si získal obrovský obdiv.

Sněhurka a lovec (2012)

Moderní zpracování Sněhurky které se moc povedlo. Takovéto "pohádky " jsou dneska v kurzu, a co že při sledování si vzpomenete na Pána Prstenů (já nejsem moc fanda té Jacsonový trilogie ale stejně mi jí to připomnělo), a když "mini SPOILER" v tom kouzelným lese nebo co to bylo se Kristen dotkne stromu a začnou létat motýli tak jsem byl zase na Pandoře, ale to vůbec nevadí vždyť i pohádku o Sněhurce zná každý tak mi to na tomhle filmu vůbec nevadí, ano lovec Chris mohl dostat více prostoru a některé věci nebyly úplně dotaženy a ve výsledku tam něco chybí, jen proto jsem nedal pět hvězd, ale trpaslíci byli boží, a co napsat na závěr, koukněte se a udělejte si vlastní názor já můžu jen tenhle film doporučit, nudit se nebudete.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Aby se dvojka vyrovnala jedničce to se jen tak nevidí, napadá mě snad jen Kmotr a samozřejmně Nolanův Batman. Cameron prostě a jasně mění filmový svět. Prvním Terminátorem změnil pojem sci-fi od záladu, zde se vyšvihnul po akční a triové stránce (v oblasti zvláštních efektů to byl průlom), a dobře víme co přišlo pak oscarový Titanic a hlavně Avatar svět 3D. Koupil jsem si režisérskou verzi a vážně jsem netušil že se u tohoto filmu budu válet smíchy SPOILER: vidět jak se Arnold snaží o smích mě dostalo do kolen.