Čarodějky (2006) odpad!

Snímek, který mě v ničem nepřesvědčil. Ani ryba - ani rak, zklamání ve všech směrech. Závěr = 0%

Farmářova žena (1928)

Němá filmová adaptace slavné divadelní hry, kterou však Alfred Hitchcock dokázal zbavit divadelnosti a natočit zábavný film. Farmářova žena je romantická komedie o tom, že i v případě výběru partnerky bývá nakonec pod svícnem největší tma. Příjemná groteska, u které jsem se dobře odreagoval, kde nevadila mírná průhlednost děje. Scény byly propracované a námět bez chyby, takže u mě dobrý ****

Nějak se to komplikuje (2009)

Dvojnásobná držitelka ceny Akademie Meryl Streep, Steve Martin a Alec Baldwin vévodí hvězdnému obsazení tohoto vtipného pohledu na manželství, rozvod a vše mezi tím.. Snímek, který mě mile překvapil a posunul mé bránice směrem nahoru. Jistě ocenuji podařený námět, komediální momenty a dramatické scény, které střídaly dojemné situace. Vše do sebe skvěle zapadnulo.........., u mě rozhodně spokojenost.

Perličky na dně (1965)

Povídkový film Perličky na dně byl natočen v polovině šedesátých let, tehdy nastupující režisérskou generací podle povídek Bohumila Hrabala. Všechny zachycují drobné příběhy ze všedního života, vykreslují svérázné podoby lidských osobností a jejich tragikomickou existenci. Převést tento svérázný hrabalovský styl na filmové plátno vyžadovalo zcela osobitý herecký projev, pro který režiséři zvolili převážně neherce. Proto v Perličkách neuvidíte příliš známých tváří, v každé povídce však objevíte toho, podle něhož film vznikl, spisovatele Bohumila Hrabala.

Bourneův odkaz (2012)

Jeremy Renner, převzal štafetu po Mattu Damonovi.. Svou roli zahrál přímo bravůrně, aspoń na mě takto působil hlavní hrdina. Filmu nechyběl drive, promyšlený scénář a mysteriózní podtext. Naspídované akční scény byly už jen třešničkou na dortu. Tento žánr je šálek mé kávy, který jistě rád podpořím nejvyšší známkou.

Chlupatá odplata (2010)

Skvělá rodinná komedie plná neodolatelných gagů vás naučí, že pokoušet se bojovat proti matce přírodě, je předem prohraná bitva. Brendan Fraser musí coby stavař nového projektu obytných domů čelit vzdoru těch, kteří jsou na místě stavby doma. Těch, kteří už nebudou couvat a kteří neváhají proměnit míto, kde žijí......... v bojiště!

Slaměný vdovec (1955)

Klasická komedie Billyho Wildera, která obsahuje jeden z nejproslulejších záběrů filmových dějin.. V tomto skvostném snímku se představí Marilyn Monroe. Ta září v roli vnadné herečky, která se nastěhuje o patro výše, než je byt ženatého Richarda (Tom Ewell). Když Richardova manželka odejde se svým synem na léto pryč, dívčin šarm a bezděčné flirtování podrobí Richardvou manželskou přísahu zatěžkávací zkoušce. To jen ve stručnosti ke krátkému úvodu. Klasická filmová komedie Billyho Wildera, obsahuje jeden z nejproslulejších záběrů filmových dějin, kde samotná Marilyn byla perlou v tomto skvostném snímku, který si právem zaslouží " červené hodnocení "

Florián (1961)

Tato pohádková komedie s překrásnými ručně malovanými kulisami, inspirovanými obrazy a kresbami Josefa Lady, je na jedné straně velice milou pohádkou pro děti a na druhé velice zdařilou satirou na komunistické běsnění.. Příjemná groteska, která humorem rozhodně nepostrádá a svým netradičním námětem u mě boduje ****

Hezké vstávání (2010)

Hezké vstávání, to je nejen "skvěle jízlivá komedie", ale podle kritiky také "duchaplné, neotřelé, geniální, dojemné dílo".. Svižný film, s podařenou zápletkou řadím k velmi povedeným. 85 %

Hlavně nezávazně (2011)

Vydařená komedie s držitelkou Ceny Akademie Natalií Portman a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích nabízí neotřelý pohled na nezávazný sex. Tak bych v krátkosti definoval pointu tohoto oddychového snímku a civilní dojem, který jsem upřímně vnímal .. ****