Superlidé Stana Leeho (2010) (seriál)

Pokud máte rádi poznávání lidských hranic a zajímavosti, rozhodně to musíte vidět. Stan Lee s "gumovým mužem" představují velice zajímavé lidi, vymykající se normálu. Jmenujme např. člověka, který vede elektřinu, muže, který uběhl 560km bez přestávky, člověka, který dokáže počítat rychleji než kalkulačka, siláka, který dokáže srolovat pánev a utáhnout všechny koňské síly Harley Davidson odpovídající 1,5 tuny váhy, člověka ovladájícího echolokaci... Obrovský plus za to, že jen neukazují, ale s pomocí expertů se snaží odhalit PROČ dosahují takových výkonů. Jo, a není to fake! Jediný problém je, že zatím nejsou titulky. Ale angličtina je docela jednoduchá a dá se jí porozumět.

Já, padouch (2010)

Jedna hvezdička za Bank of Evil - formerly Lehman brothers.

Most do země Terabithia (2007)

Něco tomu filmu chybí... poznámka "Od 12-ti let nepřístupné." Hrozná hudba (teenagerovský popík stylu Hannah Montana podbarvený sladkými klavírními variacemi), příběh (dá-li se to tak vůbec nazvat) tvořený stereotypy a ničím jiným (aneb jak se hlavní hrdina z chudých poměrů vyrovná s posměchem spolužáku a vypořádá se s "těžkou" šikanou od o hlavu vyšší holky), prázdné dialogy a úděsný dabing všech hlavních herců (ano, veškerý zvuk se zřejmě dodělával až po natočení). Děti si těchto věcí naštěstí nevšimnou.

Znamení (2002) odpad!

Mimozemšťané mají rádi férový boj muž proti muži. To se jim vymstí, protože správný vlastenecký američan si na ně vezme baseballovou pálku. Čím taky jiným by se totiž dali zabít, než nejoblíbenějším americkým sportem? Avšak hlavní metla mimozemšťanů teprve přijde! Až pozdě si totiž emzáci všimnli, že více jak 70 procent povrchu Zemského je tvořeno pro ně jedovatou vodou!

Zlo mezi námi (2003)

Tento švédský klenot, pokud jste trochu silnější povahy, si nemůžete nechat ujít. Pravé zlo bývá skryto a musí být zničeno. Nejlépe spravedlivým zlem. Film o šikaně a skrytých fašistických postojích na elitní švédské škole, jejíž hladinu rozčeří příchod nového studenta. Problémového teenagera, který nemůže za to, jaký je, ale chce se změnit.

Mentolky (1999)

Film se odvíjí pozpátku, což je bohužel na škodu porozumění diváka ději. Ztrácel jsem se v tom, kdo je hlavní postava a kdo vedlejší. Stopáž přes dvě hodiny je příliš dlouhá a do konce jsem se dodíval pouze proto, abych zjistil, jestli mě ještě něčím překvapí. Nepřekvapil. Abych však nekřivdil, Peppermint Candy rozhodně na člověka zapůsobí. Hlavní postava je totiž tak nesympatická a jedná tak hloupě, že vás rozzuří a ke konci filmu si budete říkat, že měl umřít už na začátku (tedy na konci filmu). Pokud je váš život příliš veselý a potřebujete se dostat do deprese, tento snímek je pro vás jako stvořený.

Ukradené Vánoce (1993) odpad!

Nechápu, proč tento film dostává tak vysoké hodnocení. Potom, co jsem slyšel už třetí, úplně stejnou písničku s naprosto stupidním textem (rozuměj: nicneříkajícím), bych rád odešel. K mé smůle jsem na filmu byl povinně se školou za mých mladých let a šanci odejít jsem ani neměl. Film nemá skutečně žádný děj. Jediné, co se dalo rozpoznat, byl dobrý konec. Pokud máte rádi čistě muzikálové písničky a ty vám ke štěstí stačí, Ukradené Vánoce by se vám mohly líbit Pro mě to byly 2 ztracené hodiny života.

Pravdivé lži (1994)

Velice povedená, ani ne moc rodinná, komedie o rodině a krizi středního věku. Velice vtipný film, dokonce bych řekl, že nejzábavnější ze všech, ve kterých Arnold hrál. V momentě, kdy Arnie rozmlouvá s prodavačem ojetin, jsem se opravdu válel smíchy. Situační vtipy jsou skutečně to, na čem celý film stojí. A ačkoliv se s postupem filmu rozvíjí druhá, poněkud jiná, akční linie, nudit se rozhodně nebudete.

Kimssi pyoryugi (2009)

Pohlazení na duši. Děj plyne a atmosféra vás za chvíli pohltí. Nenechte se zmást plakátem, tento film není šílená komedie, spíš citlivý příběh dvou vyděděnců společnosti. Přistihl jsem se, že s postupem děje začínám fandit hlavnímu hrdinovi a ptát se sám sebe, co bych dělal já, kdybych ztroskotal na ostrově uvnitř velkoměstské džungle. Jak se začne rozvíjet zajímavý vztah hlavních hrdinů, s nadšením čekám, co bude dál a film mě pořád překvapuje. A to mě baví.