• Krátkometrážní

Blind Spot (2007)

Geniální !!! Všechno to do sebe krásně zapadlo a závěrečná pointa je jen třešničkou na dortu.

Bob (2009)

Úsměvná pointa nezachrání vcelku banální příběh a docela ošklivou animaci.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Můj nejoblíbenější film se Stevenem Segalem. A proč ??? No protože v něm hned z kraje umře. Jinak je to klasický akčňák devadesátek, takže tady najdete ultra složitou bombu s ochrannými laserovými paprsky, zlé teroristy, letadla na plátně, plastové atrapy zbraní, tři kýble umělé krve a jednu sexy letušku. To všechno bohatě stačí k průměrné televizní zábavě.

Bohemian Rhapsody (2018)

Cítím se jako hajzl dávat 4 hvězdy. Ale je třeba se na to dívat trošku s odstupem. Nehodnotíme zde tvorbu Queen, která bez pochyb patří k tomu nejlepšímu co nám hudební průmysl kdy nabídl. Hodnotíme filmové dílo, mapující jejich tvorbu. A to je politicky korektní a jen tak klouže po povrchu. Ať už z úcty k legendě či strachu z přijetí obecenstva, které by, řekněme "drsnější" pohled do zákulisí nejen kapely ale též bohémského života, nemuselo rozdýchat. Tomu filmu prostě chybí koule zbourat zažité hranice, přesně tak jak to dělali Queen. Nebýt skvělé hudby, tak vysoké hodnocení by tady na CSFD nikdy nesvítilo.

Bojovník (2015)

Vezmeme to nejlepší ze série Rocky a vymačkáme do jednoho dvouhodinového filmu. Přidáme Gyllenhaala v životní herecké (a fyzické) formě, Foresta v roli mentora, 50 senta v roli hajzla (já osobně sem ho nesnášel jen co vlezl na obrazovku) a nakonec ještě přikořeníme trochou sexy Rachel McAdams ve spodním prádle a voila ... zase po nějakém čase máme na světě další boxerskou pecku. 90%

Borrowed Time (2015)

Nic moc teda. Animace a celkové zpracování je fajn, a i námět má potenciál. Ale tak slabá a ne příliš smysluplná pointa celého "příběhu" strhává celý filmeček do průměru, ne-li ještě níž. 45%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Není to úplně čistých 5 hvězd, ale titul jednoho z nejlepších Marvelovských filmů, Capovi neuteče. Solidně natočené bitky, velmi povedené honičky v plném provozu a o něco komplexnější příběh, než je tomu u jiných komixů (třeba nedávný Thor 2) beru jako velké plusy. A i když se to strašně chce tvářit, jako politický thriller, komix to v sobě nezapře. Nemůžou chybět klasičtí američtí "ostrostřelci", kteří neustále trefují Capa jen do štítu nebo ho minou úplně. A to že Cap v pohodě přežije za celý film asi 3 pády z velkých výšek, a je jedno že dopadne na beton nebo do vody mě trochu štvalo, kazilo mi to ten dojem civilnějšího filmu. A taky mi ten film kazila ta kravka co seděla za mnou a po půl hodině prohlásila že ji to nebaví, a tak se rozhodla "vtipně" komentovat vše co se stane. Dík, příště zůstaň doma krávo.

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel je dalším z řady povedených originů ze stáje Marvelu. Zařadil bych ji po bok Doktora Strange a Pantero Negro. I přes pomalejší začátek všechno hezky plyne, akce střídají vtípky, o ty se stará převážně Fury, a je to takové celé pohodové, s příjemnými a nečekanými zvraty, takže pozornost divákova se v průběhu filmu nijak neotupí. JENŽE - tohle všechno, co se v tom filmu děje, jsem už viděl. Lehké využití postav z GotG 1 bych ještě uvítal, co jsem ovšem tvůrcům nesežral byl "Flerken" a jeho podobnost ke Grootovi. Když tahle komická (ale vražedná) postavička fungovala tam, bude něco podobného fungovat i tady. Jako u většiny MU filmů i zde chybí silná záporná postava, a byť jsem psal, že tu je spousta příjemných zvratů, jsou tady i ty dávno provařené a známé z tolika jiných filmů. Ta šablona je tu prostě jasně viditelná. Je to špatně? Na to ať si odpoví každý sám. Mě to (zatím) nevadí, a po shlédnutí CM se o to víc těším na blížící se Avengeres. 65%

Coherence (2013)

Za málo peněz, hodně muziky. Pomalu rozjíždějící se snímek, které napětí dávkuje s dokonalou přesností. Snad neexistoval okamžik, kdy bych se nudil a nezapojoval mozek s nadějí, že tomu prostě přijdu na kloub. Dokonalá ukázka toho, že stačí mít jeden dobrý nápad, obvolat pár známých a natočit parádní sci-fi. Vadila mi snad jen jedná věc ... takové to typické přemýšlení "myslím, že bychom se měli rozdělit". 82%

Continuum (2012) (seriál)

První série shlédnuta a ... jsem na rozpacích. První 3 díly jsou o ničem, pak se teprve začne konečně něco dít, přijdou nějaké ty zvraty, trochu napětí a na povrch vyplouvají další a další otázky. Ale pořád je to málo, levné kulisy, neměnné prostředí, žádná inovace v příběhu. Jen díky té docela pěkné babě je to u mě zatím lehký nadprůměr. 60%