• Krátkometrážní

Gekidžóban Kara no kjókai: Mudžun rasen (2008)

Čím viac dielov vidím tým menej sa mi to asi páči. Možno je to tou dlhou pauzou ale jednoducho tento diel ma neskutočne nudil, a pozerala som ho na 2x pretože, som pri tom zaspávala. To, že dej je vždy komplikovaný viem, krvavé to bolo dosť, s tým som bola spokojná, aj tá zápletka bola fajn, len sa mi to jednoducho nepáčilo a nudilo ma to dianie okolo toho.

Little Witch Academia: Mahó šikake no Parade (2015)

Mne osobne sa druhý diel páčil viac ako ten prvý. Nie vo všetkom síce ale zdal sa mi o dosť dej vtipnejší a svižnejší. Pokiaľ si dobre spomínam v jednotke mi to išlo tak pomalšie kdežto pri tomto druhom diele to ubehlo naozaj rýchlo. Spokojnosť. Dúfam, že bude zas niečo nové.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Mňa osobne tento film veľmi milo prekvapil. Kvôli hodnoteniam som sa dosť obávala ale našťastie u mňa SpongeBob zase zabodoval. Bála som sa, že celý film bude formou 3D animácie ale našťastie to netrvalo dlho a v podstate takmer celý film bol "kreslený". Nebolo to síce natoľko vtipné ako seriál či prvý film ale nebola som vôbec sklamaná.

Zlodějka knih (2013)

Nezvyknem nejak extra vyhľadávať filmy z vojnového obdobia ale na tento film som počula chvály a ešte väčšie na knihu. Bohužiaľ knihu som nestihla prečítať skôr ako som videla film ale tak čo už. Na to, že to bol vojnový film tak priznávam, že sa mi to páčilo, pretože nebolo to zamerané na samotné boje ale na Liesel. Koniec bol dosť emotívny už aj na mňa, čo s ľuďmi súcitím vo filmoch oveľa menej. Niektoré scény ma moc nebavili ale celkovo to bol určite, aspoň za mňa, dobrý film.

Annabelle (2014)

Od tohto hororu som čakala naozaj viac. Mnoho hororov (dobre tak každý) idem pozerať vždy so strachom. Potom si však uvedomím, že to vôbec nie je tak bububu ako som očakávala a začne ma film nudiť. Tu však celkový dojem pokazil najmä ten diabol, čert, satan alebo čo to bolo zač. Skôr než desivý bol tento bubák akousi paródiou na niečo čo je desivé. A ja neviem či sú tí ľudia naozaj tak slepí, že o takto nechutnej bábe povedia, že je krásna a ešte si ju chcú vystaviť doma niekde na poličku. No ani náhodou v momente by som ju spálila. Ale zas sa mi celkom páčilo to prepojenie s besnením Mansonovej rodiny.

Zmizení (2013)

Mám iba jedno označenie pre tento film: Perfektný! Naozaj dobrá zápletka. Koniec tiež veľmi dobrý, každý si ho domyslí inak. Jake sa mi tu naozaj páči. Hugh je môj obľúbenec ale toto je prvý film kde som skôr na neho mala nervy, zatiaľ čo Jake v úlohe vyšetrovateľa sa mi veľmi veľmi pozdával. Aj vzhľadovo sa mi veľmi pozdával ale keďže som pred týmto filmom videla Slídila, tak by sa mi zrejme pozdával všade. Film bol veľmi zaujímavo poprepletaný a som rada, že až tesne pred koncom mi začalo všetko do seba zapadať.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Chulivier Megatron je zrejme dáky kretén, ktorý výslovne nenávidí epileptikov a týmto filmom ich chce všetkých odstrániť. Čo za debila dovolí aby 10 minútová scéna bola strihnutá každé dve sekundy?! A to fakt nekecám, každá jedna akčná scéna pozostávala zo sekundových záberov. Nie len, že sa na to nedalo pozerať ale vyvolávalo to vo mne pocit, že i ja sama som epileptik a za chvíľu sa začnem na zemi zvíjať ako pandrava. Liamovi takéto úlohy jednoducho sedia, mám ho rada a je mi úprimne ľúto, že hral v tomto pokračovaní pod taktovkou takého idiota. Chumaj jeden sprostý.

Slídil (2014)

To čo sa neskôr z tohto filmu vykľulo som vôbec nečakala. Neviem prečo ale celý čas som bola v tom, že Nightcrawler je film o dákom sériovom vrahovi. Vykľul sa z toho slizký a nechutný reportér. Akože nápad áno super, Jake to zahral veľmi dobre a páčilo sa mi to porušenie istých hraníc ale ako celok ma to moc nebavilo. Pri filme som sa zo začiatku dosť nudila, v druhej polke filmu to už bolo lepšie ale nejak to môj názor na film výrazne neovplyvnilo.

Monster High: Příšerky přicházejí (2012) (TV film)

Tieto 3D animácie sú vo všetkých MH filmoch fakt hrozné. Ale ten ich štýl obliekania mám jednoducho rada. I keď príbehy nie sú nič moc tak nájdu sa aj tie svetlé výnimky. Tento film však tou výnimkou nie je a i keď mám rada Halloween tak príbeh bol dosť nudný. Je však fajn, že v každom filme majú hlavnú úlohu vždy iné postavy a aspoň sa nemusíte stále pozerať na tú istú päticu postáv, ktorá by časom určite veľmi nudila.

Ant-Man (2015)

Tak prvá polka filmu za mňa jednoznačne, že nie, ďakujem. Samé bla bla bla a aj to bla bla o ničom. Neskutočne nudné a tak trochu som závidela všetkým retardom čo odbehovali na záchod. Prostata zrejme môže byť aj vo veľmi mladom veku. Stačí ísť do kina a už to ide samo. Potom tam konečne bola aj dáka akcia a možno za zmienku stoja vtipy. Na to, že teraz sa každá marvelovka snaží byť strašne moc vtipná, tieto vtipy mi prišli dosť v pohode. Dokonca by som kľudne prijala ako domáceho maznáčika mravca. Ale keď už ho tu spomína, prišli mi tie akože "mravčie" zvuky dosť divné a jednoducho už tam iba chýbalo aby začali kňučať a štekať. Myslím si, že 3* odo mňa sú velice zhovievavé nakoľko prvá polka stála tak za odpad. Bože a tie strašne napäté vzťahy medzi otcom a dcérou ma začínajú nudiť... ty ma nemáš rád budem revať a hodím sa o zem, ty mi nedôveruješ, robím to pre tvoje dobro... a zrazu plnehodnotná dôvera otca voči svojej dcére. Bum!