• Krátkometrážní

Terminator Salvation (2009)

Ako sa opovažuje John povedať I´ll be back?! A ako sa opovažujú nahradiť Arnolda umelým Arnoldom?! Film vyzeral zo začiatku celkom sľubne a aj keď som vedela, že to nebude žiadna sláva myslela som, že to nebude taká tragédia. Ale tragédia to teda rozhodne bola. Polka filmu samé bla bla bla a nudila som sa, potom zas prišli dobré akčné scény, ale hneď ako zase prišlo na dialógy znova som sa nudila. Terminátori vyzerali super a viem, že Skynet stále vyvíja nových a nových ale mototerminátori? Ako vážne?! Veď to bolo úplne hrozné. Christian Bale bol pre mňa vzhľadovo lepší John Connor ako ten z trojky a páčilo sa mi prepojenie s ostatnými dielmi... ale bolo to aj tak dosť zlé. Navyše bez Arnolda, samozrejme toho pravého, to akosi nie je to pravé. Pretože vo všetkých predchádzajúcich filmoch bol môj favorit T-800 aj keď bol zlý.

Méďa 2 (2015)

Jednoznačne lepšie ako prvý diel. Občas som sa nemohla prestať smiať a scéna s Liamom bola naozaj skvostná. Samozrejme boli tu aj tie menej zábavné scény resp. tie nudné ale vzhľadom na to, že sa mi to páčilo viac ako prvý diel a aj som sa viac nasmiala prilepším tejto dvojke.

Vyměřený čas (2011)

Svet kde je platidlom čas je naozaj úžasný nápad. Len akosi samotný film ma nebavil. Myslím, že je to taký zlatý stred. Ani nič brilantné a ani nič katastrofálne. Zvláštnosťou však je, že ja sa k tomuto filmu neviem nejak špecificky vyjadriť, prečo sa mi toto a toto nepáčilo. Jednoducho to neviem ale viem, že mnoho scén ma nebavilo.

Viděl jsem ďábla (2010)

Fuuuu, tak toto bola riadna hustiareň. Ako na kórejských hercov alebo resp. hlavne filmy nie som zvyknutá bolo to aj dosť dlhé a pri tých menej akčných scénach som sa nudila ale akože klobúk dole. Taký krvák som už dlho nezažila a konečne pomsta, ktorá naozaj stojí za to. Takto by mali vyzerať všetky pomsty. Pomalé bolestivé mučenie. Wihíííí bolo to brutálne.

Liška a pes (1981)

Som dosť zaskočená. Čakala by som, že z takejto zvieracej disneyovky budem úplne paf ako zakaždým. Nakoniec ma to ale nebavilo. Bola som tak trošku sklamaná a ani moc emócií to vo mne nezanechalo, pričom pri disneyovkách so zvieratami plačem ešte pol hodinu po filme.

Jurský svět (2015)

Ako úprimne som si vedomá rôznych nedostatkov vo filme. Hlavne ten vážne suchý koniec. A aj toho, že dotyčný zver si po boji len tak odkráčal. Štve ma aj to, že aj po toľkých rokoch deťom stále ponúkajú verziu svojich velociraptorov, ktorí ani zďaleka takto nevyzerali. Napriek tomu dávam plný počet, pretože už dávno som takto neprežívala dáky film ako tento. Pri ukážkach som pišťala z nadšenia, že už o chvíľu uvidím dinosaurov. Naozaj dobrý záverečný boj, no samozrejme až na ten odchod ako keby sa nič nestalo. Tie deti keď boli v tej ohrádke s malými dinosaurami tak som si predstavovala ako všetky tam odkopnem a nabehnem tam ja stará koza a budem sa s dinkovcami maznať. Chcem mať doma velociraptora. Kľudne môže vyzerať ako tí z Jurského parku či sveta. Chcem si vykopávať dinosaurie kosti ako tie deti vo filme! Chcem proste navštíviť dino park so živými dinosaurami. Im nestačili dinosaury vo filme a mne nestačia tie naše umelé v Dino parkoch. Vtipy vo filme boli dosť v pohode vôbec mi neprišli trápne a ani príliš nasilu. Napriek nedostatkom som aj tak bola spokojná a ešte som si ako správny raptor ukoristila kino plagát.

Lara Croft: Tomb Raider - The Endless Path (2012)

Síce mi ten iný jazyk než anglický dosť vadil ale ženská, ktorá stvárnila Laru vyzerala pomerne prirodzene alebo teda to ako hovorila. Ono nebolo to až tak zlé na TR kraťas len škoda tej kvality videa. Tá neustále sa trasúca kamera bola naozaj hrozná. Stopáž tak akurát asi keby je to dlhšie je to čím ďalej horšie.

Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (2011) (TV film)

Tak tento film ani zďaleka nezaostáva za seriálom. Niektoré hlášky naozaj nemali chybu a celkovo aj dej bol naozaj zaujímavý. Vôbec ma to nenudilo a som rada, že aj český dabing bol rovnako dobrý, Ja som bola maximálne spokojná.

Enderova hra (2013)

Film hodnotiť nebudem, pretože asi 20 minút na začiatku som nevidela lebo som išla do sprchy a potom som nevidela možno tak posledných 45 minút filmu, pretože ma to nebavilo a išlo som radšej spať. Z toho čo som videla to bolo však naozaj hrozné. Tento film by mal byť nominovaný ako Najškaredšie obsadenie vo filme. Naozaj veľmi ale veľmi veľa nesympatických hercov a herečiek. Hudba bola super tá sa mi páčila a celkom aj scény keď trénovali. Ale tie dialógy no to bola hrôza. A takisto jedna veľká katastrofa bol Bonzo. Už v Hanne Montane vyzeral fakt nechutne a ako vyrástol tak je to ešte 2x tak hrozné. Má tak veľké nosné dierky, že by sa mu tade prepchal aj veľhad kráľovský.

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Tak ako nič prevratné to nebolo čo sa týka samotného dokumentu ale určite to bolo aspoň zaujímavé. Možno by som si to radšej prečítala, pretože všetci boli tak strašne nesympatickí. Samozrejme, je mi jasné, že išlo o to aby sa herci podobali ale tak aj tak. Tomu s čiernymi očnými linkami by som rada capla lopatou po čele. Mal ich snáď vytetované, že mu ich nechali?