• Krátkometrážní

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Poprosím spísať petíciu aby Netflix prestal označovať všetko animované ako anime film. A okrem toho to bola aj nuda.

Captain Marvel (2019)

Feminizmus na nás útočí zo všetkých strán ako lačný šakal, tak prečo na to "nenápadne" neupozorniť i v tejto báchorke pre dnešné tínedžerky, čo si do kina oblečú tričko so Supermanom v domnienke, že ide o jeden a ten istý merchandise. Nie. Teraz vážne. Z tohto filmu priam srší feminizmus a ženská emancipácia. Chcelo sa mi z toho naozaj blejt. Väčšina Marveloviek je kvôli ratingu iba nejakou detskou báchorkou a Captain Marvel je dokonca detskou báchorkou pre dnešné takzvané silné a nezávislé ženy tohto storočia (samozrejme tieto silné a nezávislé Ženy s veľkým Ž, ešte stále žijú s rodičmi a dostávajú vreckové). Aspoň, že tam bol ten kocúr.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Samozrejme, že ani ja som si nenechala ujsť túto limitovanú sériu o Tedovi Bundym. Podľa názvu série som očakávala niečo trošku iné. Ruka hore kto očakával, že takmer celý dokument bude rozprávať detaily z miest činu.. Napriek mojím nenaplneným očakávaniam, som bola naozaj veľmi spokojná. Veľmi dobre spracovaný dokument a veľmi dobre zvolená hudba, ktorá dodávala tú správnu atmosféru. Ted Bundy mi samozrejme nie je cudzí ale naozaj ma prekvapila, a možno aj zaskočila, jeho arogancia a egocentrickosť, no i humor a charizma. Nie je pre mňa prekvapením, že ženy mali pre neho slabosť, so mnou by to mal asi tiež veľmi ľahké a bol by to rýchly proces.

American Horror Story - Cult (2017) (série)

Vždy keď si poviem, že horšia séria ako predošlá nebude, vždy sa sklamem. Vždy vkladám do každej novej série nádej. Tento seriál mám veľmi rada, vždy sa naň teším ale táto séria bola pre mňa rozhodne tá najtupšia a rozhodne i najnudnejšia. Politika? Ako vážne?! Keby viem pozriem si televízne noviny na Jojke, takisto je to plné sračiek. Banda bezmozkov čo nepremýšľa, a tak za celú partiu premýšľa jedna veľmi dementná postava. Pozerať sa 11 epizód na hysterickú čúzu je na mňa naozaj veľa a o jej partnerke ani nehovorím. Tá pravdepodobne mozog nechala v kurníku. Postavy pravdepodobne boli členmi lobotomistického krúžku "Milujem prázdnotu v mojej hlave". Aspoň, že tie morbídnosti sú stále na dobrej úrovni.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Tento film by sa mal volať: Kong: Dovolenka na Ostrove Lebiek, kde nám všetko hralo do karát. So cute. Áno, viem, že opice sú inteligentné ale nevedela som, že Kong je natoľko inteligentný, že počas celého filmu konal skôr ako človek než opica, ktorá má kraľovať ostrovu. Kong je dobrý kráľ. Áno, ale skôr iba dobre vyzeral. To uznávam. Kong a všetky tie tvory boli pohladením pre moju utrápenú dušu, pretože tie dialógy vo filme to bolo, no ble. Nebolo to ani vtipné, že keď už nič tak sa aspoň človek na niečom zasmeje. Teraz niečo zo života samotného kráľa. Počas dlhých chvíľ na Ostrove Lebiek sa náš hrdina venuje športom ako baseball. Ovláda rôzne chmaty na porazenie svojich protivníkov. Dalo by sa povedať, že Kong je možno bývalým zápasníkom. Vysoko pravdepodobné, že už možno ovláda kendo a parkour. Dámy by si mohli brať príklad od Konga, pretože za svoje pozadie sa určite nemusí hanbiť a jeho pozadie je dôkazom, že robiť drepy sa naozaj vyplatí! Premýšľam, prečo tomu filmu vlastne dávam 3* ale tak uznávam. Aspoň to dobre vyzeralo. Edit: čím viac sa nad tým zamýšľam, tým menej sa mi to páčilo. Spoiler: tak jako všetky hlavné postavy prežili. Všetko im hralo do karát. Už som naozaj iba čakala ako im ešte Kong zamáva na rozlúčku a utrie si slzičku. KONIEC SPOILERU. Tento film má zatiaľ šťastie, že nesedím za compom a píšem komentár cez mobil.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Bolo ťažké vybrať počet hviezdičiek pre tento film. Ak nerátam prvý diel, tak z tých ostatných sa mi tento páčil zrejme najviac. Keďže 2 až 4 som hodnotila 3 a menej, vychádza mi to, že tomuto by som mala dať slabé 4. No film samotný žiadna sláva. Napriek tomu som sa po kine cítila spokojná. Nie nadšená a unesená ako to u mňa býva zvykom pri dobrom filme ale jednoducho spokojná Monika = nenasratá Monika. Jack sa už nikdy nezmení. Čo je možno nevýhoda ale aj výhoda. Jack nám neponúkne nič nové. Je to kurevník, ožran a špindíra, no a ženské publikum aj tak po návšteve kina necháva za sebou mokrý pás ako slimák. Čo ma však prekvapilo a veľmi milo bol Salazar. Pre mňa najlepší záporák z tejto série. I keď.... neviem či záporák je to najsprávnejšie slovo, keď piráti tiež nikdy neboli zrovna kladnými postavami. No ale veď máme tu Carinu a Henryho, ktorý to tak trochu dorovnávajú. Každý vedel, ako to skončí, Henry je tak trošku asi gay..... ale ešte o tom nevie. Napriek tomu ma nasral, že si nevybral mňa za svoju lásku. Naozaj neviem, čo nového by mohla priniesť 6. časť. Ale vizuálne bol tento film naozaj skvelý. Ono viete, načo príbeh čo má hlavu a pätu, keď je v ňom proste Jack Sparrow. Sú to proste Piráti Karibiku, ktorých príbeh už väčšinou nestojí za nič ale napriek tomu máme (väčšina) tie filmy radi.

Slasher - Kdo za to může (2017) (série)

Vzhľadom na lepšie hodnotenia pri prvej sérii som mala isté očakávania. Posledná epizóda bola ako tak fajn pre rozuzlenie, no zvyšok a tých 7 epizód bolo pre mňa neskutočné trápenie. Vyslovene som sa nudila, a i škrabkanie si análu a špáranie sa v nose mi pripadalo v tej chvíli ako rozhodne lepšie strávený čas, ktorý som bohužiaľ zabila práve týmto "skvostom". No a samozrejme zbraň s unlimited ammo úplna nádhera v tomto seriáli. Už po pár epizódach som si želala aby tam skapali všetci naraz a mohla som si tento seriál odškrtnúť ako pozretý. K ani jednej postave som si nedokázala vytvoriť žiadne sympatie. Samozrejme z jednoduchého dôvodu, všetky postavy boli banda debilov, a okrem toho, že si tam všetci išli na nervy, išli na nervy aj mne. Motta "Everybody is a suspect" sa tvorcovia držali naozaj doslova. Až na to, že ak nie ste zabrzdení je jasné, kto vrahom je, prinajlepšom s kým bude finále. Scény s minulosťou jednotlivých postáv tu vyskakovali na vás v každej epizóde ako polonahý verbal v prešívanom kabáte v parku. Samozrejme okrem dvoch. Takže nebolo to naozaj ťažké ani s mojím mozočkom a lá veľkosť vlašského orechu. Dokonca nebolo ani prekvapením, kto bude v jednotlivej epizóde na rade. Na to ani dedukciu Sherlocka Holmesa netreba. Sklamanie.

Star Wars: Síly osudu (2017) (seriál)

Zhliadnutá prvá i druhá séria a za mňa spokojnosť. Síce nie úplná, ale vidím ako tu ľudia na to iba hundrú, a preto prilepšujem. Áno je to pre deti, áno je to od Disney, a preto to je také aké je. Ale väčšina je tu banda zabrzdených debilov čo sa nechajú unášať prúdom debility na čsfd, a tak väčšina hodnotení a názorov tu stojí fakt za hovno. Vadí im, že je to krátke, vadí im tamto, vadí im všetko. Vy debilkovci, a to, že je to o Star Wars vám náhodou nevadilo? Nechápem prečo sú niektorí ľudia tak primitívni a nechajú sa ovplyvňovať sračkami typu: je to od Disney = je to o hovne. Pozrú dve časti, pomädlia si ruky, popukajú prsty, a potom napíšu naozaj vyčerpávajúci komentár typu: disney bla bla sračka. Vypnú počítač, a ešte týždeň sú pyšní na svoj yntelygentní skvost na čsfd. Mňa osobne čo trápilo bolo to, že to bolo celé o Rebeloch a light side. Dark side tu nedostala žiaden priestor. A mužské pohlavie teda tiež moc nie. Sú to krátke sketche, nechápem prečo v tom hľadáte príbeh. Si pozrite teda plnohodnotný seriál o Star Wars ako je Clone Wars. Ale samozrejme na to tiež budú niektorí pindať, lebo ako inak je to pre deti....

Scooby-Doo & WWE:Prokletí Speed Démona (2016)

Prosím, už žiadne Scooby-Doo filmy s WWE postavami. Pre mňa najhoršia kombinácia aká môže byť- nudné preteky na autách a nudné postavy z WWE v Scooby-Doo filme. Vidím, že to tu má celkom dobré hodnotenia ale mňa nezaujali ani hlášky, ani prostredie a dokonca i záporák bol oničom. Sama som prekvapená, že to píšem ale bolo to dokonca horšie ako film Záhada kolem Wrestlemánie. Nerada to píšem, ale som veľmi sklamaná, a čakala som, že oproti minulému WWE filmu sa polepšili. Páni, tento komentár začína byť ako prvý wrestlingový Scooby film, kde takmer v každej druhej vete bolo povedané WWE.

Slasher - Kat (2016) (série)

Tento slasher si právom obhájil názov Slasher. Podpriemerné výkony hercov, problémy hlavných aktérov s behom, veľa krvavých scén a nechutností. I keď, tie nechutnosti boli tiež priemer, keďže mnohé z nich sú v každom filme. Človek sa na to väčšinou pozerá s výrazom: a to je všetko? Neviem ako vy, ale ja ako typická žena som si všimla niečo čo je samozrejme úplne bezvýznamné, a to dve obrovské diery po piercingoch v uchu hlavnej neherečky. Nie, toto si musel naozaj všimnúť každý, pretože keby jej niekto skrz ucho svieti baterkou oslepí vás to. Neviem čím to bolo, že hlavnej hrdinke bolo všetko také smiešne. I keď isté návykové látky by vniesli svetlo do tohto temného prípadu. Každopádne, keď vás niekto klame dlhé roky a smeruje to už i k tomu, že si hladká brko nad vraždou vašich rodičov... asi nenasadíte hollywoodsky úsmev a so smiechom poviete: klamal si mi. Ako som písala, herci boli hrozní, takže smiech zo zúfalstva to rozhodne nebol. Viete tento seriál má všetko.. aj to čo treba a aj netreba: nájdete tu ženský pár, ženský pár s pipíkmi, černochov, Indov/Moslimov/Al Káida (nikdy neviem kto je kto, všetci vyzerajú rovnako) atď. všetky tie komunity, ktoré sú rovnaké ako my ale vždy ich treba votrieť do každého filmu a seriálu, pretože si zaslúžia viac pozornosti. Také zmiešané osadenstvo seriálu. Zaujímavé však na tom je, že nikto tu nebol poriadny burtík a žiaden černoch nezomrel prvý. Asi som už naozaj stará a časy sa menia. Seriál nebol zlý, možno podriemerný ale vzhľadom na to, že som sa nerozhodla podstúpiť lobotómiu je to pozerateľné. A vraždy sa mi páčili. Tie majú u mňa plus.