• Krátkometrážní

Temný případ (2014) (seriál)

Keby mám hodnotiť velice neobjektívne dám rovno plný počet pretože okrem toho, že seriál je dobrý zamilovala som si Rusta. No, možno trošku viac lebo na konci som fňukala aby koniec nebol práve kvôli nemu, a v poslednej sakra napínavej scéne som sa o neho strašne bála kedy sa mu niečo stane. No chcem byť objektívna a dala som lepšie 4* z toho dôvodu, že i keď vražda Dory Langovej bola fakt zaujímavá a takisto i naaranžovaná prvé tri epizódy ma moc nebavili. Možno asi práve kvôli tým záberom z prítomnosti. Mám radšej keď sa to točí okolo vyšetrovania, a vlastne i toto bolo vyšetrovanie ale nie také aké som si predstavovala. Toto boli vypytovačky v kancli. V 4. epizóde už bola riadnejšia akcia a v 5. takisto plus som sa celkom slušne nasmiala na tej ich historke "ako to naozaj bolo". Od tej 4. sa u mňa dostal seriál akosi vyššie. A ešte sa teda vyjadrím ku Conaugheymu. Nikdy som s ním nevidela dobre hodnotené filmy a ani mňa až tak nezaujali. Keď si vezmem napríklad Ako stratiť chlapa za 10 dní či ako to bolo tam bol no nepekný. Ale tu okrem toho, že sa ukázal ako naozaj úžasný herec vyzeral i strašne sexy. Rust s tým jeho notesom, no ako asi idem poumývať dlážku lebo je tu mokro (lebo som zhodila pohár s vodou samozrejme!). Úžasne ironický, záhadný, protivný, sebavedomý bla bla proste presne taký aký bol v True Detective. Naozaj úžasná postava a je zvláštne, že som si túto postavu zamilovala práve vďaka tomu, že ho stvárnil Matthew. Amen......... No a ešte teda na úplný záver komentára dopisujem, že po druhom zhliadnutí seriálu dávam kvôli postave Rusta 5*. Keby sa mi zase o Rustovi nesnívalo, tak si to asi nepozriem znovu a neprilepším. Chcel to tak Rust! (akože vtip). EDIT: No a toto je presne to čo ma na čsfd serie. Chcem ohodnotiť druhú sériu, ktorej hodnotenie by však bolo nižšie ako tá prvá čiže kvôli tej druhej by som musela znížiť hodnotenie vlastne tej prvej. Hovadiny ako "prehľad" to sem do záhlavia drbnú ale aby sa to tu dalo normálne ohodnotiť to nie. Síce takéto hodnotenie na skúšku ponúka Bates Motel ale je to aj tak celé úplne zle, pretože vám to automaticky vypočíta percentá pre celý seriál. Takže nič iné mi neostáva ako sa na hodnotenie vysrať a nechať tu iba rozhorčený a znechutený komentár.

The Continuing and Lamentable Saga of the Suicide Brothers (2009)

Komentár obsahuje spoiler... Mňa to moc nebavilo ale aspoň, že teda umreli. Ten s tým zrasteným obočím fuj by som ho strčila do vriacej vody a veľkou varechou by som ho zatláčala naspäť ak by chcel ujsť. A keď všetci tu teda spomínajú ten výber pesničky na konci, tak ja sa teda k nemu nevyjadrím. Lebo ma to ani netrápi.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Špinavý a temný viktoriánsky Londýn, známy Dorian Gray či Frankenstein a do toho záhadné kreatúry. To sa zdalo ako niečo pre mňa. Zo začiatku som bola zo seriálu naozaj nadšená. Časom to však začalo upadať. Bavilo ma to menej a menej a posledné časti som dopozerala len preto, že som s tým už vlastne začala. Eva Green bola naozaj dobrá, i keď niekedy vyzerala fakt nechutne. No ale najviac ma prekvapil v dobrom Timothy Dalton. Bola som ním a jeho úžasným hlasom veľmi milo prekvapená. Škoda, že i seriál si u mňa nezanechal také nadšenie. Na druhú sériu som však zvedavá, dúfam, že dej sa trošku rozbehne, lebo toto sa vlieklo ako z chlpatej deky.

Scooby-Doo: Abrakadabra! (2010)

Scooby Abracadabra dooooo! Wihíííííí. Odkaz na Lord of the Rings super, škoda, že som to nemala v originále. Zápletka okolo Gryfa celkom obstojná ale tá úžasne krásna škola! Jednoducho magnifique! Trošku som sa tohto dielu obávala ale nakoniec celkom fajn u mňa obstál. Scooby je proste najlepší!

NON-STOP (2014)

Liam Neeson môže hrať v hociakom akčnom filme stále bude vyzerať super drsne aj keby je na vozíčku! Ako ten koniec bol taký pomerne dosť happy ale čo aj tak sa mi to páčilo. A pravdou je, že keby tam Liam nehrá tak sa asi na ten film ani nepozriem. A ak áno asi by moje nadšenie z levelu 4 kleslo možno na 2 až 1.

22 Jump Street (2014)

4* ale lepšie 4* ako tie pre predošlý film. Dávno som sa v kine nezabavila. Možno to bolo aj tým, že iné kino prostredie (Michalovce) a málo ľudí, žiadne šušťavé vrecká od pukancov a ani nikto kto by do toho kecal. Ako úplný koniec filmu, tie kino plagáty no strašne som sa smiala. A Ice Cube, no kto by to bol povedal ale on je aj celkom dobrý herec. Dala by som aj 5* ale tak trošku mi vadili tie scény, kde sa mali strašne radi, pohádali sa, smútili, neviem čakala som, že možno sa aj rozplačú. Našťastie nie ale toto znížilo hodnotenie na 4*.

Oculus (2013)

Holý šit! To ako čo malo byť? Všetko mi tam pripadalo odveci aj to čo odveci nebolo bolo odveci. Brat a sestra? Nie, tak to som im vôbec nežrala, tá malá bola lepšie herečka ako tá dospelá a to haló okolo dákeho dokazovania nadprirodzených javov bolo celé smiešne... Stupidné to bolo. Tá história zrkadla to malo potenciál a zrazu sa to uberalo úplne iným smerom, nudilo to a bolo to trápne. Ako povedal priateľ, a plne súhlasím, úplne zbytočný film. A to prelínanie dejov bolo tiež úplne prípičné. Ja sa ani inak neviem vyjadriť bohužiaľ. Neviem ako by som to slušne mohla nazvať...

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Uškriekaný černoch, ha ha......ha! Úúúúplne k popukaniu. Neviem či som si od smiechu aj nohavičky neroztrhla! Dúfam, že, vám je jasný význam slova irónia. Asi taká trápna úroveň ako v jednotke. Ale Abigail je asi tá najlepšia štetka na svete! Na tom som sa fakt bavila a neviem sa dočkať na film Annabelle.. Inak veľa krát nuda a tvár som mala ako kameň. Niekedy som sa zasmiala, ale bohužiaľ prevládali skôr tie trápnosti. Ako aj niektoré scény s Abigail boli strašne trápne, ale štetka bábika, čo ťa prenasleduje... Jednoducho ma to zaujalo a predovšetkým pobavilo. Na jedno zhliadnutie veď prečo nie. Ale druhý krát e-e. Dúfam, že Abigail nájdem na FB!

Monster High: 13 přání (2013)

Príbeh nič moc, ale keď na tie Monsterky sa tak dobre pozerá. Niet divu, prečo ich mladé baby tak žerú a chcú mať všetko s týmto motívom. Sú proste štýlové. Howleen tu vyzerala luxusne, jej predošlý styling na hlave vyzeral ako hromada oranžových hovien.

Ledové království (2013)

Podľa môjho názoru je Frozen hodné slabých 3*. Prečo? Príliš veľa pesničiek ale okrem toho sa mi ani nepáčili aj keď boli v originále. Jedna celkom ušla (áno tá čo bola na youtube vo viacerých jazykoch) od Olafa som čakala viac vtipu a všeobecne som čakala toho oveľa viac. Za celý čas som sa skoro vôbec nezasmiala. Bohužiaľ, Frozen ma sklamalo. Normálne mi je to ľúto, pretože som sa na to strašne tešila.