Pár nenormálních aktivit 2

• USA A Haunted House 2 (více)

Marlon Wayans se vrací v neskutečně zábavném pokračování komedie o Malcolmovi, který poté, kdy ztratil milovanou Kishu při automobilové nehodě, začíná nový život s novou přítelkyní (Jaime Pressly) a jejími dvěma dětmi. Jakmile se ovšem přestěhují do nového domu, Malcolma opět začínají pronásledovat bizarní paranormální jevy. V sousedství se totiž objevila Kisha...Nepřetržitý gejzír gagů a vtipů může naplno vytrysknout! (Magic Box)

CptPeroxid

Pro mě osobně o hvězdičku lepší než první díl a za to může hlavně scéna s panenkou v posteli. Jak už jsem psal u jedničky tak pan Wayans je slušný komik a tady předvedl své maximum. Dementních scén od prvního dílu ubylo a přibylo mi hororové atmosféry (s rezervou samozřejmě) i pár scén na leknutí, takže pro mě nadprůměrná hororová parodie. ()

Wade

První díl mě nepobavil snad kromě 2 scének to ale neplatí o tomhle pokračování. Už dlouho jsem se takhle u filmu nenasmál tak jako u tohohle šíleného komediálního nářezu. Nebudu sem psát nejlepší scénky protože jich je moc, ale jisté je jedno pokračování má ještě víc šíleného Marlona než v jedničce a k němu přibyla nádherná Jamie Pressly. Po předchozím díle jsem nečekal nic a dostal jsem strašně moc a proto přihodím navrch jednu hvězdu. 82% ()

Mol

Některý scény jsou tam fakt skvělí a vypadalo to, že to bude lepší než jednička, ale nakonec to dopadlo stejně jako ona. Konec filmu je prostě jeden velkej chaos a humor se nějak vytrácí. Přesto nelituju, že jsem se na to podíval. Tento víkend jsem totiž zrovna sjížděl všechny tyhle horory ze kterejch si tu dělaj prdel a tak jsem je měl v živé paměti. Panenka Annabelle už pro mě nikdy nebude tak děsivá, po tom co jí zprasil Wayans. Bude se mi lépe spát. ()

SOLOM.

Slušný výdělek prvního dílu byl pro Marlona Wayanse jasným signálem, že by se měl hned vrhnout na pokračování a tak bylo potřeba rychle zkouknout několik hororů a posléze sesmolit u flašky tequilly nějaký ten scénář. Do zaměřovače jeho zvráceného smyslu pro humor se tentokrát dostali tyto filmy: Sinister, Annabelle, Insidious, The Possession, The Conjuring a samozřejmě nesmí chybět ani trocha Paranormal Activity. Společně s Rickem Alvarezem však tak trochu ostrouhali, protože dolarové žně se tentokrát moc nekonaly. 20 miliónů dolarů je však i tak slušná částka na takovou blbost. Začátek se nese v téměř totožném duchu, jako tomu bylo u jedničky. Opět si tu popláčou ochránci zvířat a Wayans zase popustí uzdu svých zvrhlým sexuálním choutkám. Jen tentokrát nebude souložit s plyšovými zvířátky, ale posedlou panenkou Abigail. Což bude mít za následek mírně humornou „lovestory“. Na rozdíl od jedničky se tu dá narazit na mnohem více humornějších momentů, které ač jsou samozřejmě stejně trapné – tak se jim divák alespoň trošku zasměje. Zvláště ve scénách, kdy hlavní hrdina sleduje pásky rodin, které poctil svou návštěvou démon Bughuul. Samozřejmě kromě fekálního humoru, nesmí chybět ani sexuální a rasistické narážky (urážky) a přehlídka toporných hereckých výkonů. 50% ()

kingik

Extrémní démoni, mají extrémní život a Marlon Wayans překonává všechny extrémy s decimující vervou. A démonů ani kritiků se nebojí, respektive zvysoka na ně kašle. Ve druhém pokračování Malcolm pochoval svoji milovanou ženu Kishu posedlou satanem, která ale tak ještě docela "mrtvá" není, a se svojí novou rodinou rok od její smrti se nastěhoval do nového domu. Posedlost natáčet všechny a všechno za všech okolností ho stále neopustila, a i když ani nevíme, kdo třímá v ruce kameru, protože Malcolm to rozhodně není, tak na tom nezáleží, protože filmu jde především o nový přístup k parodiím, které stejně, jako většina hororů dělící se do subžánrů, budou mít od nynějška svůj subžánr, který jsem pojmenoval po česku " extrémně groteskní parodie", ačkoliv v angličtině "extreme grotesque parody" by mělo větší říz. Ponechme neoficiální označení filmu stranou a raději rozeberme, co si Marlon pro nás v pokračování přichystal. Tentokrát se nevybíravě pustil do hororové trojice "V zajetí démonů", "Sinister" a poněkud překvapivě také do nepříliš komerčně úspěšné "Kletby z temnot". Série "Paranormal Activity" ustoupila do pozadí. zřejmě už autorovi nepřišla tolik zajímavá, aby mělo nějakou relevanci se jí věnovat. Od posledně jsou zde z tohoto hlediska zachovány pouze rozmístěné kamery po domě, kdy se v pozdním létě pořizují záznamy z dění v domě. Byly to jedny z mála okamžiků filmu, kdy se vtip nedostavil. Vše ostatní však dostalo kulometnou kadenci a od prvních záběrů se jede mimořádně až na dřeň . Silně pochybuji, že v budoucnu tohle bude překonáno. Žádný režisér na to nebude mít koule ani žaludek. Wayans si nebere servítky a humor nejhrubšího zrna překonává i ten, co byl k vidění v jedničce, a to přibližně s pětinásobným přídavkem, nášupem, nebo jak chcete. Současně však i při té extrémnosti a zacházení do krajních detailů, dal oproti jedničce svému řádění řád. To samo o sobě zní dost zvláštně, dovolit si označit to celé živelné spektrum, že mělo, respektive dodržovalo nějaký řád, když jde v podstatě o zběsilý sled parodovaných scének se závanem improvizačních Wayansových sólo výstupů, ale světe div se, mělo. Wayans totiž moc dobře věděl, že s tím svým legračním přehráváním a zejména svým řevem, postupně dojde ke kýženému cíli, na jehož konci je zanechán vrchol, kteří jiní specialisté na parodie raději podlezou. Výsměch je totiž také částečně adresován díl od dílu trapnější sérii Scary Movie, kterou bři Wayansové před léty nastartovali, ale jejich štafetový nástupce David Zucker a pozdější Malcolm Lee, razí poněkud odlišnější styl humoru, než bylo odvozeno v původní myšlence série. Nějakou výraznější návaznost na Scary Movie však v tomhle rozhodně nelze hledat. Jen se o ni decentně otře i opře. Extrémně pojatých gagů se tady nakupilo takové množství, že by byl přímo zázrak najít v něm nějaký slušný. Jedním z vrcholů druhého dílu, dá-li se to tak nazvat, jsou Wayansovy sólo výstupy, které jsou zábavnější, než když s ním je v záběru kdokoliv z účinkujících. Viz oplzlá soulož s panenkou. Všichni jsou bez výjimky odsouzeni do rolí statistů, a to i zábavně vtipné postavy z předešlého dílu, jako byl Cedric the Entertainer nebo Affion Crockett, už tady nejsou zdaleka tak zábavně hláškující, jako před rokem, anebo jsou dost upozaděni. Jaime Pressly, která už se postupně přehrává do rolí sexy mamin, je jednou ze světlých výjimek, ale i ona se z větší části zmohla jen na vyjevené nebo jiným způsobem vtipné grimasy. A má tady erotickou scénu, která trochu "zjemnila" ten příval šíleností, přinejmenším si při ní ponechá na sobě spodní prádlo. Spousta příznivců výše jmenovaných filmů si bude rvát vlasy nebo kroutit hlavou při pohledu, jak Marlon Wayans przní jejich oblíbené horory. Těžko říct, jaký k nim má vztah. Je však pravdou, že druhé pokračování tentokrát velmi dobře táhne, a to ve svých téměř geniálně pojatých improvizačních solech. Je jako časovaná nálož. A divák, který se na druhý díl podívá, ji právě odjistil, a při přestřižení nesprávného drátku, není co řešit. Primitivní, leč velice účinné. A platí, že kdo má nakoukáno horory, tak se bude i nebude bavit. Jde o to vzít to, nebo natočit to ze správného úhlu, jak tvrdí Malcolm v jedné z choulostivých scén filmu. Ačkoliv si myslím, že ten, komu se parodované horory líbily, tak sotva tomuhle zatleská. Já s tím problém neměl. Prostě originální fekál humor po "wayanovsku", který je o něco vyzrálejší než v jedničce. 100% () (méně) (více)

• Natáčanie a produkcia začalo 26. augusta 2013 a skončilo 29. septembra 2013. (martin5504)
  • Něco po 28 minutě filmu, když Malcom (Marlon Wayans) mluví k Abigail můžemesi povšimnout pastelky v ruce Abigail, kterou střídavě drží a pak zase nedrží. (KergeSinko)