Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Tento díl se mi vždy nejvíce líbil. Jakožto Herbert Lom v roli záporáka byl nejpůsobivější.

Okamžik zlomu (2007)

Poživatelný film, bez kterého se ovšem dá v klidu přežít. Gosling s Hopkinsem dávájí dobré scény v celek, toť vše. Jinak je to asi jedna z nejpromyšlenějších milostných vražd, co jsem kdy viděl. Velké plus.

Dexter (2006) (seriál)

Seriál, který mě svou nepředvídatelností doslova srazil ze židle. Utichnutí, rozbouření a to se točí dokola - okolo Dextera, jako ústřední postava seriálu se ze svízelné situace dostane vždy lépe on než jeho protivník, což se dá celkem předvídat a není to to, co mě dostalo. Nepředvídatelnost vývoje celého dění, je to co mě dostalo, není to seriál, kde nejsem napnutý co se bude dít. Je to vyjímečný seriál - jak příběhem, tak i výběrem hlavních postav a zápletky. Dexter si mě bezvýhradně získal také psychologickou dokonalostí a neobyčejně vytvořenými zvraty v případu (Geller, který byl jen v Travisově hlavě). Dexter je typ člověka, který dokáže utajit skutečně cokoliv, což snad nikdo nemůže popřít. Dalo by se říci, že v každé řadě narazil na sériového vraha, kterého vždy vystopoval dříve něž policie. Jsem neskutečně napjatý a velmi se těším na sedmou sérii. Šestá série skončila velmi, řekl bych zajímavě, zaujmul ten konec prostě :-). Dexter si zaslouží své místo v mých oblíbených seriálech! 300% !!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

O poznání lepší než díl první! Jelikož jsem vůbec netušil co se stane, byl jsem ohromen. "Temná strana síly" strhla Anakina Skywalkera na stranu zla. Nic jsem si dopředu nečetl. Ale přesto mi ta gradace přijde až příliš vykonstruhovaná a těžko spřádatelná se skutečností. (I když o to možná ani nejde) leč pro mě je to celkem podstatné. I tak 85%.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Řekněte, má tohle smysl?! Je to pořád to samé dokola. Stejná nuda - stejná trapnost.

Pošetilost mocných (1971)

Vymyslet si takové humorné šperky jako: ,,Veličenstvo dostalo můj anonymní dopis?" dokážou jen tvůrci starších filmů. Kde by se tohle vzalo v těch nových, čím dál tím trapnějších a hlavně českých, filmech? Louis de Funés hraje s přehledem svou roli skvělého komika. Vždycky se u toho řežu smíchy, jako když Sallustovi došla řeč a jen vydával pisklavé zvuky. Zrovna včera jsme se tomu všichni nasmáli až až :-). Nejlepší vtipy francouzských tvůrců se dávájí (zaručeně) do filmů mistra Funése :-). Vždyť on je umí nejlépe zahrát a dodat jim potřebnou náplň. Je povinné vidět jednou než víckrát. 100%

Oskar (1967)

Jako vždy perfektní Louis de Funés. Záměna s kufry by nebyla nikdy tak vtipná, kdyby u ní nefiguroval Funés. Ovšem nemohu dát plný počet, Funés má i lepší komedie, které by si zasloužili 5* víc, než tato.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Zbytečně pokračování vcelku pěkného prvního dílu. Lepší by bylo nechat to spát a nechat v mysli diváka volně rozvinout.