Mach a Šebestová (1976) (seriál)

Petr Nárožný boduje a uchvacuje zároveň.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Další večerníček, který mě v dětství jak strašil tak jsem se u něj skvěle bavil. Josef Dvořák je jeden z těch, kteří umějí skvěle měnit svůj hlas a Maxipes Fík se prostě povedl. :-)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Film jsem si ani tak neužil jako první dva díly.. Schwarzeneger neni Norris :-)) a tak taky stárne... Taky nemám rád Nicka Stahla, jako herec se mi nezalíbil. Typická atmosféra: Prkenný robot s poker face. Více akce by asi staříkovi Schwarzenegerovi neprospělo. V technickém pokroku se určtě odrazilo nižší hodnocení, lepší je zastaralejší souboj T-1000 se "Švarcíkem" a možná mě taky odradilo to, že je Terminátorem žena, ale nechyběla tomu akce ani napětí, hlavně překvapivé scény byly na místě. Uspokojivých 60%

S čerty nejsou žerty (1984)

Skvělé herecké výkony doplněné skvělou hudbou, bezvadnou režií a hlavně nefalšovaným příběhem s skvělou zápletkou a obětavým hlavním hrdinou dává dohromady nejlepší českou pohádku všech dob. Démonický Karel Heřmánek, snaživý Ondřej Vetchý, poctivý Vladimír Dlouhý, nejlepší padouši českých pohádek V. Preiss a P. Nárožný společně s hloupým králem J. Kemrem prostě neznají (a nemají) konkurenci. Našel jsem zde nejlepší hlášku (z úst Josefa Kemra) nezapomenutelnou hudbu a hlavně nefalšovaných 90 minut pravého dobrodružného příběhu. Je vidět, že se Hynek Bočan nebál jít do extrému :-).

Mr. Bean (1990) (seriál)

Pan Bean vstoupil do našich srdcí jako nezapomenutelný trouba a bavič, dokáže dojmout, rozesmát i rozplakat, umí opravdu přesvědčivě udělat smutné oči. Každý si ho zapamatujeme. Jeho ksicht patří k těm nejlepším komickým ksichtům, jaké jsem kdy spatřil. Respekt Rowane Atkinsone!

Broučci (1995) (seriál)

Nezapomenutelný Večerníček, který provázel mé ranné dětství. Skvělé vyprávění od Jana Hartla se mi vždy líbilo. Moc rád se na to podívám, když si vzpomenu.

Co je Andy? (2001) (seriál)

Účet prosím..:)

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Vorlíček to pokazil... Mrzí mě to. Jako vyprávění s Petrem Nárožným to mám moc rád (na gramofonové desce), ale film se jim opravdu nepovedl.

Stvoření světa (1957)

Tohle jsem za mlada vídával v televizi vždy na Vánoce, bylo to takové skvělé zpestření toho vánočního období. Skvěle ztvárněné i to, že čerti andělům škodí (dělají růžím trny, vosám dávají žihadla). Nejlepší ztvárnění pro děti co se o tom chtějí něco dovědět. Pan Werich měl cit pro děti. Tak se milujme a množme :-)

Kat (2004)

Řekl bych skvělý thriler trošku podobný Leonovi s Jeanem Renem. "vražedný" thriler, který poukazuje na to, jak dokáže být život krutý. Celkem slušný film