Kruh (2002)

Perfektní horor s ještě perfektnějším příběhem. Řekl bych, že nejstrašidelnější horor, který jsem kdy viděl. No nevím, ale vymyslet tak domyšlený příběh bez jediného hluchého místa bylo asi dosti náročné, ale jak je vidět lidem se to líbí a já budu asi velký fanda tohoto skvělého hororu, který nestárne. Už jen to prostředí opuštěné studny v březovém háji působí dost strašidelně. Pak celá ta kazeta je plná momentů, které mají každý svůj účel. Pak hrůzná postava dívky v šatech až na zem a vlasy po pás působí ještě hrůzněji. Film je skvěle propracovaný a každý moment má svůj smysl. 100% Ale řekl bych, že točit dvojku nebyl nejlepší nápad...

M*A*S*H (1972) (seriál)

Grandiózně natočený seriál z válečného prostředí. Sice jsem viděl jen několik dílů, ale i to stačilo abych si o něm udělal "obrázek".

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Film mi přirostl k srdci. Nejen proto, že dvojice O. plus L. Lipští sehráli další dobrou komedii, ale tak proto, že děj, který se odehrával převážně ve škole měl své kouzlo. Asi nejstřešťěnější komedie této doby, ale mě se celkem zalíbila. Dost dobře působí nechápající Libíček a nervózní Kopecký, taky Sovák zahrál dobře. Dám 90% aby se neřeklo :-)

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Skvělý herec Luděk Sobota opravdu zasvěcený svému kondiciogramu za pouhých 15 korun. Opět se v něm vyskytují hlášky, které se zaryjí do paměti každému kdo má rád české filmy. Nejvíc mě uchvátil samotřejmě Luděk Sobota, hodně taky Smoljak se svým: ,,Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš, ale je to marný, je to marný, je to marný!". Také Václav Lohninský se v tomto filmu ukázal jako výborný herec. Nakonec se ukázalo, že on byl největší šílenec. :-) Oldřich Lipský zase ukázal, že on je mistr českých komedií. 100%

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Je veliká škoda, že v této době se nerodí lidé jako byl Oldřich Lipský. Vynikající režisér se skvělými nápady tímto filmem dokázal, že opravdu ví co je to český humor. Skvělá dvojice Smoljak, Svěrák. Taky Hujer a jeho početná rodina... :-) Vážně smutné jak dnes ti filmaři hanobí český film. V těchto letech žili nejlepší herci a režiséři a tento film jako jeden z mnoha, to dokazuje. 80%

Odložené případy (2003) (seriál)

Rád se na tento seriál dívám. Má velmi dobře působící atmosféru a tentokrát i výběr herců se povedl. Některé díly na mě působily, že jsou z mého života... Protože na seriálu pracuje skvělý Jerry Bruckheimer, je asi tak skvělý. Líbí se mi společně s týmem odhalovat jejich případy a zavírat do vězení neodsouzené zločince z dřívější doby.

Mentalista (2008) (seriál)

Pro většinu lidí nezajímavý, nudný seriál, ale mě se způsob vyšetřování vražd zamlouvá. Je to prostě jinak pojatá detektivka, kde se případy řeší psychologickým způsobem. Možná, že někdy to Patrik Jane přehání s tím kam až jeho schopnosti dosahují. Český dabing tomu taky dává svoje :-).

Doom (2005)

Takový správný horor. Jsou tam příšery, napínavé pasáže. Na tomhle hororu jsem prakticky vyrostl, vždycky, když jsme s kamarádama pořádali "večírky" jako děti, tak jsme si tenhle film pouštěli. Mě se prostě zamlouvá, znám ho prakticky nazpaměť a má nezpochybnitelné místo mezi mými TOP filmy.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Skvělý výběr vtipných scén, například jen úvodní scéna mě dostala. Artemio má ve skříni tučňáka..:-) Je to prostě jedna z mých nejoblíbenějších komedií. I příběh je velmi zajímavý, také skvělý výběr postav. U mě jasných 100%

Scary Movie 2 (2001) odpad!

Nevim koho tohle napadlo, ale vím, že to musel být nějaký magor...